Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2010


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czemu lustro ma rozmyte refleksy?

 

1. Tak wygląda na zdjęciu

2. Nie widać gołych ścian w odbiciu

3. Tak jest lepiej

 

btw.

Planuje zrobić zaparowane lustro gdzieś na zbliżeniach

 

NV :

 

mój wzrok kieruje mnie do tyłu a tam nic nie ma . jakby wrzucić tam panienkę na bagażnik byłoby świetnie

Edytowane przez NV
używaj funkcji edytuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli statyczne rendery to zazwyczaj używa się wszelkiego rodzaju wariacji formatów z serii A. ;) Panoramy do statycznego obrazu raczej rzadko, chyba że chce się uzyskać jakiś artystyczny efekt, ale klienci zazwyczaj chcą "normalne" wymiary.

 

Żeby nie spamić zupełnie, dla zabawy

 

48462446.jpg

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe jestes masterem! Napisz prosze czego uzywasz jako meterial lisci, VrayMat + Translucency czy moze Vray2Sided? Brobowalem obu i oba zabijaja czas renderu... jesli mozesz podziel sie technika.

 

NV[b/] swietny model i render

 

pressenter bardzo fajnie ale zimno okrutnie. Gdyby spoty w suficie dawaly cieple swiatlo to byloby przytulniej.

 

Odemnie test otoczenia i oswietlenia. Za budynek sie dopiero wezme jak skoncze z otoczeniem.

envtest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k - tej pierwszej metody uzywam. ale pewnie 2 sided lepsza, ale jeszce nie mialem okazji.... co do twojego - nocny wyglada fajnie, nawet tak sie nie rzucaja w oczy te kamienie i ta wyzsza trawa (kamienie bo tak hmm jakby przypadkowo sie tam znalazy na tej przycietej trawce, a trawa wyzsza zbyt nagle sie odruznia od niskiej, i kazde zblo w swoja strone idzie, - nienaturalny efekt.)

 

odemnie inny test nocny/wieczorny/poranny? sam nie wiem... pogubilem sie... moze quiz "ktora to godzina" ? :/

 

6s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo wyglada na jakąs 4 nad ranem w środku lata. ale cięzko tutaj ocenic tą porę dnia i sezonu, bo zielone drzewa wygladaja jak latem a na ziemi liście. niebo i lekka mgła przypomina porę nad wczesnym ranem ale zapalone światła, jadące auto i otwarta brama wskazuje jakby był wieczór.

ogolnie jakosc wymiata ale trzeba sie zdecydować co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix Super sprawa ponix, wyszło naprawdę dobrze – jak bym patrzą na icuba, tego typu tematy są trudne, bynajmniej dla mnie wiec naprawdę szacun..Kolego:)

Jak wygląda szczegółowość przy takich tematach? Stolarka, autka. Itp.

Na prawdę grób temat i jego rozległość..

i takie na szybko łapu capu.

 

971.jpg

61cg.jpg

654.jpg

653.jpg

442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS dywan chyba nie ma podstawy bo widać podłogę z pomiędzy kłaków. Płomień wydaję się być z plastiku , bo nie daje światła i jest taki b. "fizyczny". Projekt - czy też aranż dla mnie bezsensu... ;/ Kominek w detalu odpada... Materiały w większości spoko... Światło nawet też. Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch515: No bez przesady...

 

KaeMS: Nie wyczuwam tego przyjemnie, moim zdaniem są minusy: wielgachny płaski fon do wyrzucenia, bardzo wkurza przy tej kawie, w jego miejsce przelozyc lustrzankę, ten mały zostanie, i niech ta lustrzanaka nie stoi zbyt równo w obrocie Z.. No, oprócz everowskiej kawy, croissantów i czekoladek -to akurat układa się spoko, krzaczorek w dzbanie przy scianie jest biały a to raczej dziwne, kominek powinien miec kłody jakieś do opału, tu zresztą też to jakoś dziwnie wygląda

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Działam szybko z poprawkami. Faktycznie ten biokominek to był chybiony pomysł, z ogniem zgadzam się w 100%. Dywan też można szybko zmienić. Dlaczego projekt bez sensu pewnie domyślę się za kilka dni jak będę miał chwilę żeby faktycznie nad tym popracować a nie strzelić w locie (a wtedy będzie już za późno :( ).

Duna - ten wielgachny płaski fon to iPad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioR -Dzięki ziom

 

Hicpiter – He eh cukierki muszą być końcu komercja pełną gęba..

 

Jahred6 – dziękować, ale do stylu jeszcze daleko, sadze ze przyjdzie z czasem.

Pinero – wariacie wiem wiem, ale co zrobić:)

 

JohnZi – he he dzięki, staram się byście nie marudzili:)

 

Pionier –dzięki ziom!!A mistrz to ty:), ale herbatę potrafię juz robić 

 

Chudy – do wątku jeszcze torcie prac brakuje..Ale kto wie.:)

 

SWRSC – szukam cały czas złotego środka w AE..Jeszce trochę:)

 

Peter_muler , no wiesz ja zdecydowanie więcej rzeczy robię brzydszych nisz się wydaje:) , ale projektować tu nie projektowałem – nie mój target , zresztą ja maksymalnie do 2500m2 , wyżej mnie nie kreci.. No morze po 40sce to tka podbije do 5tys m2. He he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS - może cieplejsze światło słoneczne daj. Ale sky już zimny. Kominek do wymiany. Telewizor większy i wiszący na ścianie centralnie. Lampa chyba by mnie drażniła tak przed telewizorem. Ale generalnie jest ok.

 

JunioR - dzięki. Przy postpro nigdy nie mogę się zdecydować czy iść w stronę dużych kontrastów i mocnych kolorów czy raczej podążyć ścieżką chłodu i mgły :)

 

arch515 - Mistrzu! Piękno w czystej postaci. Jedynie coś z tym rozmyciem o którym pisze SWRSC jest nie tak.

Co do moich wypocin to do iCuba jeszcze mi daleko ale miałem ich w myśli jak to robiłem. Temat nie jest taki gruby jak się wydaje. Dwie nocki i zrobione ;) Można sobie pozwolić miejscami na dużą prowizorkę bo w tej skali i masie jest nie do wychwycenia;) W tym temacie w ogóle miałem swobodę we wszystkim gdyż celem tej wizki było tylko pokazanie co się zmieści na działkach żeby zainteresować ewentualnego dodatkowego inwestora. Jeśli temat przejdzie do realizacji to na 100% będzie w 100% inaczej to wyglądało. Tylko teren ze starymi kamieniołomami pozostanie :)

 

A tu jakiś zbliżenie i kamerki z poziomu człowieka. Widać że detal jest mierny:

http://images8.fotosik.pl/608/839eccd8d1efdf7e.jpg

http://images8.fotosik.pl/608/0d4bbb03d64a33a6.jpg

http://images8.fotosik.pl/608/37cea1202ab6859d.jpg

http://images8.fotosik.pl/608/87d4dce61bdbbba7.jpg

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionix- właściwie to chciałem dać jeszcze mniejszy ten telewizor. Niesamowicie drażnią mnie te wielkie plazmy na pół ściany. Pewnie dlatego, że pod tym kątem jestem nieco dziwny i osobiście szukam fajnego telewizorka 14'' + dobre głośniki. Częściej telewizję słucham niż oglądam choć i to najchętniej stare musicale - stary się robię a z drugiej strony wolę wolny czas spędzać z kitem na spocie niż oglądać te wszystkie Lisy, Kaczory i resztę zwierzyńca. Kominek poszedł już do rozwałki, czasu na kombinowanie ze światłem nie było bo trzeba było komerchę zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik - w zasadzie nie, choć pomieszczenie jest jakie jest i przykładowo ścian przesuwać nie mogłem ale czystą komerchą nie jest i dlatego pozwoliłem sobie choćby na taki TV jak sam lubię (w sumie nie tylko TV ale jeszcze sporo innych rzeczy, których w tym ujęciu nie widać). W każdym razie nie jest to ani wizka do katalogu mebli ani projekt czyjegoś wnętrza. W komercujnym zrobiłbym normalną plazmę mimo, że ich nie trawię. Wyląduje to to w styczniowym katalogu MTM Styl a to z kolei robię 4fun.

 

Kubaswielgus - zdrowiej iść na spacer, wyjść z psem czy polatać sobie a nie siedzieć przed idiotycznym pudłem ale czaję o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności