Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny w "3D"


adek

Rekomendowane odpowiedzi

George Lucas kilka dni temu ogłosił, iż saga "Gwiezdnych Wojen" zostanie skonwertowana do "3D". Myślę, że to bardzo dobra wiadomość dla fanów "Star Wars". Pierwszym filmem jaki będziemy mogli zobaczyć w "3D" będzie "Mroczne widmo". Premiera planowana jest na rok 2012. Sam proces konwersji będzie nadzorowany przez firmę Industrial Light & Magic.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1415

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wziawszy pod uwage jak ogromny jest opisany tam swiat, ile wyszlo komiksow, ksiazek, gier to z powodzeniem moznaby nakrecic nowa czesc nawet niespecjalnie trudzac sie nad wymyslaniem historii. Ale po co skoro fani i tak zaplaca za cos co juz ma?

"Now in eye popping 3D!". Co potem? Super HD pewnie - i znowu bedzie "incredible experience!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa artysci, rezyserzy, pisarze ktorzy wymyslaja ciegle cos nowego - raz bardziej odkrywczego innym razem mniej ale probuja. George Lucas zdaje sie spoczywac spokojnie na laurach Gwiezdnych Wojen. Jego wybor - moze obawia sie ze ludzie oczekiwac beda za kazdym razem od niego czegos tego samego kalibru? W kazdym razie kiedy slysze o odgrzewaniu starych filmow to mysle NUDA. Juz to widzialem - film nie bedzie ciekawszy przez dodanie much latajacych przed kamera w 3D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Juz to widzialem - film nie bedzie ciekawszy przez dodanie much latajacych przed kamera w 3D... " też tak sądze - w dodatku dobra, niech sobie tam dla uciechy przełożą to na 3d ale żeby przerabiać Starą Trylogię? Special Edition? Te najpiękniejsze oldschoolowe części na 3d? To tak jakby ktoś chciał przerabiać Chaplina na 3d - zero sensu i klimat zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzygam się jak jeszcze gdzieś zobaczę gwiezdne wojny... To już nie jest kotlet nawet...

Komentarz dzieciaka. Masz to i jedziesz. :)

Sa artysci, rezyserzy, pisarze ktorzy wymyslaja ciegle cos nowego - raz bardziej odkrywczego innym razem mniej ale probuja. George Lucas zdaje sie spoczywac spokojnie na laurach Gwiezdnych Wojen. Jego wybor - moze obawia sie ze ludzie oczekiwac beda za kazdym razem od niego czegos tego samego kalibru? W kazdym razie kiedy slysze o odgrzewaniu starych filmow to mysle NUDA. Juz to widzialem - film nie bedzie ciekawszy przez dodanie much latajacych przed kamera w 3D...

Święta prawda. Pomimo tego że jestem fanem sw to też mi się to nie podoba. Gdyby zrobił 7 część do której ma gotowy scenariusz, w starym stylu, (w sensie że zabawny tak jak pierwsza trylogia, a nie jak widmo, tcw czy zemsta, które są zbyt na poważnie) w technologi 3d to może ale tak to:

NUDA

 

pzd. Daniel

 

//edit:

"Juz to widzialem - film nie bedzie ciekawszy przez dodanie much latajacych przed kamera w 3D... " też tak sądze - w dodatku dobra, niech sobie tam dla uciechy przełożą to na 3d ale żeby przerabiać Starą Trylogię? Special Edition? Te najpiękniejsze oldschoolowe części na 3d? To tak jakby ktoś chciał przerabiać Chaplina na 3d - zero sensu i klimat zabija.

Fakt klimat padnie. to będzie The Best Super Special Epic Edition of Star Wars

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No również jestem zdziwiony takimi komentarzami. Nie ma obowiązku oglądania Gwiezdnych Wojen. Na pewno się to będzie opłacało, ale jednak jest to ukłon w stronę fanów sagi, których nie brakuje.

 

Jeśli ktoś nie lubi Gwiezdnych Wojen i tak nie pójdzie na ten film, jeśli ktoś lubi ten film, pewnie pójdzie z ciekawości i zobaczy go w 3D. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku oglądania Gwiezdnych Wojen.

 

A jest obowiazek przyklaskiwania pomyslom ktore nam nie odpowiadaja?

 

...jest to ukłon w stronę fanów sagi, których nie brakuje.

Az dziwne ze nie roi sie tu od komentarzy "wooow! Na to czekalem!", prawda?

A wyzej swoja opinie wyrazil ktos kto ma w awatarze swietlny miecz, w nicku "Jedi", deklaruje sie jako fan sagi i tez nie pieje z zachwytu. Hmmmm...

 

Jeśli ktoś nie lubi Gwiezdnych Wojen i tak nie pójdzie na ten film, jeśli ktoś lubi ten film, pewnie pójdzie z ciekawości i zobaczy go w 3D. Po prostu.

Ja lubie ale pewnie pojde na cos innego. Po prostu.

 

Mozna miec jeszcze swoja opinie, czy juz trzeba tylko klaskac? wtf? Zdumienie ze sie komus nie podoba...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zobaczę. Czemu nie? Może być fajnie lecieć z rebeliantami na Gwiazdę Śmierci :) Choć wciąż jestem średnio tym całym 3d podjarany. Jak film dobry, to przeżywasz go bez 3d. Wciąga i tyle. Jak film cienki, to i 3d nie pomoże.

 

A swoją drogą, czytając tu ostatnio komentarze można odnieść wrażenie, że polscy graficy są strasznie zblazowani. Co news, to ktoś zawiedziony, niepocieszony, rozczarowany. Może się jesienna deprecha udziela? :)

Edytowane przez mallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunde- Jeśli ilość sprzedanych kopi to wyznacznik jakości to COD Modern Warfare jest najlepszą, najbardziej artystyczną i głęboką grą w historii elektronicznej rozrywki a najwybitniejszymi dziełami polskiej kinematografii są komedie romantyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było jasne - jestem fanem uniwersum gwiezdnych wojen, ale zawsze wolałem książki i albumy. moze i jestem polaczkiem z natura walczyć nie będę. Nie bede narzekał, ze kiedyś jak bylem mlodszy bylo lepiej, bo teraz jestem przystojniejszy ;) ale po pierwszej akcji "only in theatre" a pozniej only on premium dvd collection a pozniej... skreśliłem kotlety od lukasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudy: Była też przecież w kinach pare(naście) lat temu poprawiona edycja Gwiezdnych Wojen. Nie wiem jak to przegapiłeś przy ówczesnej promocji. Star Warsy były wszędzie. W chipsach, gumach do żucia, na okładkach zeszytów. Tak czy inaczej, szajba powtórzy się pewnie przy wersji 3d. A do kina pójdą nie tylko fani, ale też nowe pokolenia. I chyba dobrze, bo SW to bardzo fajna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kocham SW i nawet się cieszę, że będzie to w czy de. Co prawda części I do III to bajki sprzedające upominki od Lukasa ale co tam. Jeśli tylko przerobią właściwą trylogię to ja czekam na to z utęsknieniem. Jak by nie patrzeć po remasteringu trylogia zyskała dużo na atrakcyjności. Kto wie może i po przejściu w trzeci wymiar też coś dodadzą i będzie jeszcze bardziej miodnie. Nurtuje mnie tylko pytanie jak oni chcą to zrobić. No ale to Lukasarts więc na pewno dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale nie zapominajmy o młodych ludziach, a nawet dzieciach (miałem chyba z 10 lat kiedy widziałem "Powrót Yeti" w kinie), które nie miały do czynienia ze starymi GW i które z wypiekami na twarzy będą opowiadać sobie przed klasą jak to młody Anakin ścigał się w kanionie i jak rozwalił centrum sterowania RogerRogerów :) Sam z własnej woli nie pójdę 3 raz do kina na ten sam film, ale nie wykluczone, że córka mnie zaciągnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli zrobić kolejną trylogię, ale chyba boją się spartolić przed fanami. Miał być serial TV (bo to dobry materiał na alternatywną historię), ale coś słabo im idzie. Wpadli więc na pomysł, że zarobią na tym co mają wykorzystując to co jest trendy.

No ogólnie nic do tego pomysłu nie mam, ale takiego ściemnianego 3D powinni zabronic, bo to wzrok niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem Sw wczoraj w jedynce w 2d i utrzymuje ze zajebisty film fajny. Co do zblazowania polskich grafików sądzę że tylko zblazowani czują się w obowiązku komentować każdego newsa - nawet tego, który ich nie interesuje. A potem wrzeszczą coś o wolności wypowiedzi... Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym właśnie różni się przemysł filmowy od sztuki filmowej. Oni tam wykorzystują każda okazję żeby zrobić coś nowego i wydusić parę dolców. Tym samym uczą się, próbują, testują. Nawet jak robią gnioty i kotlety.

 

U nas się do takiego poziomu nie zniżamy. Zawsze lepiej posiedzieć i poczekać na genialny pomysł, natchnienie.

 

Dlatego to oni mają najlepszy przemysł filmowy na świecie a nie my. Co nie znaczy że na te nowe GW pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, narzekanie na stare kotlety, a Lucas tam siedzi i zawija w te sreberka ;-)

 

To jest jednak coś. To jest jednak jakaś wolność. Bo może Lucas po prostu chce mieć to w 3D ? Dlaczego? Bo tak. Bo może. Ja tam mu zazdroszczę.

 

To jest w tym wszystkim najpiękniejsze, że może być tak, że na wersje 3D pójdzie mało ludzi, będzie kręcenie nosami, a Lucas i tak może sobie tą wersje zamówić i zrobić i opinie ma gdzieś.

 

Piękna sprawa

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek - a skad wniosek ze mnie nie interesuje news? Bo mi pomysl nie lezy? W twojej ocenie "interesowac sie"="lubic"? Ciekawe.

Na tej zasadzie mozna powiedziec ze jak ci sie nie podobaja moje posty to ich nie komentuj. A jak komentujesz to znaczy ze jestes zblazowany bo przeciez nie powinienes sie interesowac czyms czego nie lubisz.

Gratuluje otwartosci umyslu.

 

Baggins - z pewnoscia jest to jakas wolnosc. Wolnosc Lucasa do robienia co mu sie podoba z jego kasa. I ja tego nie neguje. Nie podoba mi sie ze, nim umrze i go robaki zjedza, nie wypusci czegos jeszcze zamiast pare w gwizdek dac, ale ma do tego pelne prawo. A jak widac wielu lubi sluchac gwizdka starej lokomotywy zamiast przejechac sie nowym pociagiem - wiec pelen luz.

Taki Gates czy inni bogacze tez moga miec opinie ludzi w pupie i robic co chca bo maja gory kasy. Czy to jest piekne? Nie wiem - z pewnoscia dopoki jest to ich kasa to moga sobie z nia robic co chca. Piekne to by bylo byc na ich miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak to zrobią. Bo choćby przyszło 10000 chińczyków i zjadło przy tym 10000 ton ryżu, to i tak będzie to chyba efekt podzielenia na poszczególne plany. Efekt jak z rozkładanych książek dla dzieci. Nie będzie objętości, tylko płaskie zdjęcia ustawione w różnej odległości. Trudno mi sobie wyobrazić że uda się osiągnąć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalo tak zrobione "G-Force" i efekt daje rade. W niektorych ujeciach odtwarzaja pierwsze plany w takim pseudo 3D i maja tez swoja wypuklosc. Kazde ujecie wymaga innej techniki - to jest do zrobienia , i da sie zrobic dobrze, ale upierdliwa ta robota jest nieziemsko.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiejszy sposób podobny jest do tego jak się tworzy normal mapę automatem - stosunkowo prosty algorytm - mogą wygenerować tak bump mapę dla pojedynczych rozdzielonych planów i skorygować ich głębokość ręcznie - przy niewielu ujęciach będzie potrzebna silna korekta. Dla trudniejszych podłożą model bryły by wykonać displacement.

 

@sorry nie widzialem postu Baginsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post wynika z tego że chyba nie widziałem jeszcze w kinie filmu przerobionego na 3d, za to widziałem programy demostracyjne na telewizorach Panasonica i Sony, i właśnie tak jak wyżej to opisałem to wyglądało. Oglądałem jakiś teledysk Shakiry, i to były płaskie postacie ustawione na różnych planach. Ale może to kwestia niedoskonałości telewizorów 3d, albo małego budżetu na zrobienie teledysku;).

 

Edit: Przypomniałem sobie, że widziałem "Ostatniego władcę wiatrów" ;). Tam chyba 3d było robione po fakcie i to bardzo widać, zdarzyło mi się parę razy w trakcie seansu zdjąć okulary żeby zobaczyć czy tam w ogóle cokolwiek jest w 3d, no i tak nie bardzo.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Przypomniałem sobie, że widziałem "Ostatniego władcę wiatrów" ;). Tam chyba 3d było robione po fakcie i to bardzo widać, zdarzyło mi się parę razy w trakcie seansu zdjąć okulary żeby zobaczyć czy tam w ogóle cokolwiek jest w 3d, no i tak nie bardzo.

 

Większość filmów jest jak na razie robiona w taki sposób "po fakcie". Tak było np. z Starciem tytanów. Wiele filmów tak męczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności