Skocz do zawartości

Platige Image - nowe filmy 3d promujące Polskę


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ajwehno

Ta Proszę Pana wypowiedź przypomina mi częste opinie właścicieli małych agencji reklamowych na obrzeżach dużych miast, co to po nieudanym biznesie ze straganem warzywnym zakładają "agencje" i wypowiadają się w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Tomek właśnie o tym mówi w TVN warszawa.

 

Nareszcie coś się dzieje w tym ponurym kraju, gdzie wojewódzki jest w komisjach, a na przyjęciach m. rodowicz lepsza, ładniejsza, odchudzona.

Tomka powinno się sklonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda cudnie! mam nadzieje ze bedzie mozna calosc online gdzies zobaczyć.

Ciekawe tylko kto pierwszy rzuci hasło "nachapali sie z naszych publicznych pieniedzy" ;] W końcu wątek o Platige zobowiązuje :P

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
W

Ciekawe tylko kto pierwszy rzuci hasło "nachapali sie z naszych publicznych pieniedzy" ;] W końcu wątek o Platige zobowiązuje :P

 

ja to zawsze mówiłem, ale się zmieniam ;)... powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Tak patrzę i nie rozumiem co się tu promuje... że w PL mamy kolorowe ludziki ktore mówią: yyyy eeeee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

Technicznie jak zwykle na wysokim poziomie. Mnie osobiście nie przypadła do gustu "plastikowość" i "żonglerka" technikami. Taki troszkę misz masz. Ale może tylko tak jest w trailerze, a w rzeczywistości będą to większe odzielone sekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nachapali sie z naszych publicznych pieniedzy (...)
No i znowu sie zaczyna ;)

 

Swietny poczatek, a potem to troche faktycznie miszmasz, ktory sugeruje, ze to zbieranina starego materialu, a nie produkcja dedykowana temu "iwentowi". Pewnie bledna sugestia.

 

Jak bym mial cos skrytykowac, to te zawijasy przy tancerzach to juz mogliscie sobie odpuscic. Rownie skutecznie moglibysmy promowac Polske kawałami o Chucku Norrisie. Ani to nasze, ani na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo wyjaśnienia trochę brak. To trailer złożony z 5 filmów. każdy film jest w miarę niezależny, każdy operuje własną stylistyką i był zrobiony przez inny zespół.

Filmiki to:

Kultura ( Kuba Jabłoński z Bartkiem Kikiem ),

Przyroda (Vorek z Damianem Nenowem ),

Euro ( Nes i Bagins ),

Turystyka ( Tweety i Ja )

4 pory roku ( Maciej Jackiewicz i Bagins )

Mam nadzieję że niczego nie pokręciłem, łatwo sie pogubić bo przedsięwzięcie ogromne i pochłonęło wszystkie platigowe zasoby na kilka miechów.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie, pięknie.. tylko po głowie mi chodzi takie moje odczucie... że to co na tym Trailerze, w ogóle nie pasuje do Polski :?

 

chyba, że to wszystko jest wynikiem "Kampanii jakiej jeszcze nie było" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no właśnie, a co pasuje do polski... babcie w beretach, ksieża na każdym rogu, krzyż prezydencki i smętne miny...chciałbyś takiej polski? Dlatego chłopaki próbują zmienić jej obraz w świecie. Łatwo nie będzie, bo edukacje mamy o kant d... "szklane domy" i inne padaczki... a w kinach janek wiśniewski. No ile można tak smęcić :/

Kto by chciał przyjechać do tak smutnego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne rzeczy. Najbardziej do mnie przemawiają te winylowe postacie.

 

Z pewnością spróbuję się stawić w złotych, żeby zobaczyć całość.

Pokaz otwarty, czyli pewnie trzeba będzie siedzieć na schodach między rzędami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigu powiedział już to i owo. To jest tylko pierwszy zbiorczy teaser. Będziemy Was tu na forum truć i trailerkami poszczególnych filmów, i samymi filmami nieco później. Aż każdy będzie miał dosyć tej polskiej promocji.

 

Od siebie dodam, że poza filmami jest jeszcze ogromna kampania ze stworami w samym Berlinie ( wielkie i mniejsze figurki w kluczowych miejsach miasta, mega bilboardy,plakaty, naklejki i tak dalej ) no i na imprezie będzie jeszcze spora część interaktywna. Wspomniany przez Biga film taneczny o porach roku to będzie tylko tło dla kilkudziesięciu tancerzy od Egurolli.

 

No to była masakra i każdy kto to robił ma za sobą dłuższe i krótsze okresy kiblowania w firmie pod koniec projektu. Prawie 25 minut animacji, większość w HD 3D w trzy miesiące od zera. Plus kampania plakatowa i masa innych rzeczy. Logistycznie nie robiliśmy jeszcze czegoś tak złożonego i angażującego tak dużo ludzi. O owych ludziach będziemy pisać przy okazji kolejnych, bardziej szczegółowych updejtów, a na razie tylko teaser akcji.

 

salut

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Polska jest ponura, dlatego ze jest za duzo frajerow ktorzy caly czas marudza, ktorym nic sie nie podoba, wiecznie na wszystko narzekaja i chca miec wszystko podstawione pod nos...

Mi tutaj sie calkiem przyjemnie zyje i nie narzekam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, litości...Czy naprawdę nie da się chociaż raz bez tego narzekania. Dla kolegi chrupka paczka chrupek do pochrupania bo dobrze gada ;). Za oknem pięknie, biało, słonecznie, ludziki się uśmiechają - "kororowo" jednym słowem :). Nie rozumiem czemu co poniektórzy utożsamiają się z tymi "legendami" o Polakach, które najzwyczajniej wynikają z niewiedzy o nas i naszym kraju.

Bardzo mi się podobają te filmy i mam nadzieję zobaczyć całość niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę koledzy nie do końca mnie zrozumieli, mówiąc nie pasuje do Polski nie miałem na myśli faktu iż w Polsce jest be, brudno i w ogóle polityka to papu.. według mnie, jeżeli chodzi o promowanie polskiej turystyki, powinno się zwrócić większą uwagę na przyrodę, rys historyczny i takie tam, czego tutaj, nie licząc ułamka ujęć, brakuje. Za to mamy dużo zabawek i hajtechu.

 

Takie moje prywatne odczucie.

 

A co do strony technicznej to co tu mówić, skoro Platige to oglądać jest naprawdę co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny projekt. Jestem ciekaw całych filmików bo faktycznie niezły miks. Ale plastycznie bardzo fajnie i bardzo różnie (to też wymieniam jako plus). Widać, że było kilka niezależnych ekip tworzących to.

 

maciekG: no wlasnie, tez to zauwazylem, a nie jestem grafikiem, znam jedynie jakies tam podstawy, ale ten font, ktory sie pojawia ... tez mi nie pasowal do calosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze i znowu będę narzekać. Wszystko jest oki tylko nijak tej Polski nie widzę. Fortepian był, wycinanka jest..Wygląda tak jakby dostało robótkę poważne studio z za oceanu, z bardzo daleka . Technicznie baja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx: no ale to chyba wynika z tego co wiele osob wczesniej napisalo, ze jest to trailer kilku filmow jak to ktos nazwal "misz masz". Faktycznie za szybko i za duzo tego w tak krotkim czasie.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko zrozumiałem, nie szukałem tam konkretnych obrazów, klimat plastyczny zewsząd, ale nie z nad Wisły. Wszystko jest cacy, ale ani kolor, ani forma, ani kompozycja nie kojarzy mi się z naszą słowiańszczyzną. Widzę fajną reklamę wszystkiego. oczywiście zaraz ktoś zarzuci ,że jak słowiański klimat, to zaraz Wawel, średniowiecze...nie , odpowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt nie ma "kojarzyć" się z Polską, on ma Ją przedstawiać w konkretnym zaprojektowanym przez nas świetle. Nie staraliśmy się pokazać jak bardzo oscypkowy jest oscypek, tylko jak bardzo jest za... . To światło ma być nowe, inne, odjechane, inwazyjne, lekkie, świeże i pozytywne.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) No dla mnie ten zarzut brzmi jak pochwała. Dokładnie tak chcieliśmy. Żeby to choć raz nie wyglądało na pierwszy rzut oka jak "promocja polski". Żeby dać spokój Szopenowi, wódce, kiełbasie i Wałęsie. Poza tym co to jest "słowiańszczyzna" ? Słowo wytrych - jak "europejskość" - pasuje do tego wszystko i nic tak naprawdę w zależności od nastroju.

 

W filmach jest więcej Polski, ten zwiastun to taka zbiorówka. 90 sekund wycięte z dwudziestu kilku minut, ale szczerze mówiąc to chcieliśmy wszystkiego, ale nie wpisywania się w tradycyjne "polskie" klimaty.

 

Rozumiem, oczywiście, że Tobie też nie chodzi o zespół Mazowsze i wódkę Belveder, ale i tak nie wiem co rozumiesz pod słowem "słowiańszczyzna".

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że waszą ideą było odrzucić schematy, szacunek. Tylko pytanie kim jesteśmy,co się tu dzieje? To, że chińszczyzna nas zdominowała i dawno mamy za sobą epokę tureckich dekatyzów, handel z łóżek polowych też mieliśmy i hamerka jest dla nas najważniejsza...to tylko przyziemna rzeczywistość,która pozwala nam przeżyć w tych trudnych czasach.

W ostatnim dwudziestoleciu: nie zrezygnowaliśmy z góralszczyzny, ludzie chcą sie kształcić , kochamy współczesnośc, którą w nowoczesny sposób wpajamy: nie mamy kolejek, jeżdżą wypasione fury, hity u nas w kinach . Ale i dbamy o historię(ogólnie), dbamy o zabytki. Gombrowicz nasz człowiek , Miłosz też, Antoni Cierplikowski też nasz, Lem. Tu się lubi ogólnie mysleć nie rezygnując z ideii , no wiecie...zima u nas inna, niz w Anglii ...blokowiska sa spoko, wychowały juz a ze trzy pokolenia.

Najechano nas w 39 i nie daliśmy się. W komunizmie się jakos odleźliśmy i wypuściliśmy parę arcydzieł: Alternatywy, Rejs Miś , Rękopis znaleziony w Saragossie, Pociąg, Nóż w Wodzie.

 

A słowiańszczyzna: ano że my to leśni ludzie , żyjący spokojnie dotąd jak komuś któregoś dnia przyszło do głowy zabierać mienie nie swoje,zioma; bo się robić nie chciało. Niewolnictwo znaliśmy generalnie tylko z opowieści. Cywilizacja rozwijała się u nas wolniej. przyspieszyła jak tylko chrześcijaństwo poczuło siłę własnych wartości. Spokojnie zgodziliśmy sie z nowymi nowoczesnymi ideami, ponieważ jako ludzie spędzani w osady, większe plemiona poczuliśmy,nowoczesność, współczesność.. i tak dotrwaliśmy do dzis.

Jednak gdzies głęboko w nas tkwi chęć idylli, świętego spokoju, kontemplacji nawet w czasie srogiej zimy

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... ja też jestem pod wrażeniem.

Świetny pomysł z podzieleniem tego na części i inną stylistykę. Technicznie przefajnie. Jako emerytowany już ;) organizator produkcji, gratuluję trzech miesięcy na organizację wszystkiego od deski do deski bo to potrafi być niemały wyczyn. Idea odejścia od archetypów "Polskości" to też fajne posunięcie, bo w końcu po cholerę wspinając się na Świnicę myśleć o Koperniku. Gratki raz jeszcze, z chęcią poczekam na trucie filmikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejście co niektórzy mają to w USA mają gadające Roboty zamieniające się w auta.. prawa fizyki ich często nie obowiązują i w ogóle kosmitów mają mnóstwo... co ma piernik to wiatraka? filmy to filmy.. nie każdy film musi być dokumentem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki widziałem dzisiaj w sklepie elektronicznym wasz Grunwald w 3D. Sprzedawca bardzo chwalił jaką to świetna animacje z robiono w polsze. Zobaczyłem w okularach 3D i powiem, że wygląda świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te "socrealistyczne" postaci (czy tam postacie) ;)

A może tylko ja mam takie skojarzenia?

 

 

Edit:

Heh, dostałem negatywa za ten wpis, może ktoś mi wytłumaczy dlaczego?

Bo nie kumam zbytnio...

Edytowane przez mkeruj
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie - ladnie, animacja - ladna ALE troche to wydumane. Nawet za bardzo. Zaczynam dostrzegac pewien schemat PI - "zrobmy cos epickiego" tyle ze czasami wychodzi przerost formy nad treścią. I tu tak wlasnie jest bo (przynajmniej z trailera) nie widze co te sceny mogly promowac polskiego? Ze w Polsce mamy "You Can Dance"? No panowie błagam odejdziec od tej promocji Polski i historii bo zaczniecie isc w strone polskiej kinematografii gdzie kreci sie teraz tylko filmy historyczne albo komedie romantyczne (uchron nas Panie Boze jesli zaczniecie to 2 krecic...).

 

Podsumowuja graficznie bardzo ladnie, ale reklamy naszego kraju to ja tu nie widze - sorry. Zalatuje tu troche robieniem czegos na sile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież PI już zrobiła "reklamę" (nie wiem jak to nazwać, ten cudzysłów nie służy zdyskredytowaniu tamtego filmu) Polski gdzie było o tym, że my to z szablami na czołgi i że mieliśmy smutnego Chopina i że jeszcze wojny różne, a oprócz tego wojny. No i w naszym kraju właściwie nie występują kobiety.

Mieli zrobić to samo jeszcze raz?

 

Może jestem jakiś inny, ale nie czuję się za bardzo słowiańskim człowiekiem z lasu.

Chyba też nie wszyscy obcokrajowcy chcą przyjeżdzać do skansenu, więc nie ma sensu w ten sposób Polski promować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności