Skocz do zawartości

[propozycja] A moze cos wspolnie? :)


Reanimator

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

 

Wiem, bylo juz milion takich propozycji na forum, ale ta rozni sie od poprzednich tym, ze... to ja proponuje;)

 

Pracuje obecnie w Platige Image, ale przez ostatnie 2 lata zrobilem w CDPR kilkadziesiat cutscen do Wiedzmina 2 i troche mnie nosi;)

 

Nosi mnie, zeby cos wyrezyserowac, poanimowac swojego, wiec pomyslalem, ze skoro ludzie robia rozne modele do gier, to dlaczego nie zebrac wszystkiego do kupy i nie zrobic z tego krotkiej, efektownej cutsceny w - powiedzmy - UDK? Mozna zebrac to co macie na swoich dyskach: postacie, enviro, itp. Ktos to oswietli, ktos doda efekty, ktos poanimuje...

 

I niewazne, ze modele sa z roznej bajki, mozna wokol tego zrobic jakies story;) Liczy sie zabawa, motywacja do zrobienia czegos, wspolna praca i nauka nowych rzeczy:)

 

Z pomoca jakiegos speca od UDK moglbym sie zajac zlozeniem tego do kupy.

 

Bez spinki, dla zabawy i nauki. Wiadomo jak to jest z kolaboracja forumowa, wiec ideą jest zebranie tego co JUZ istnieje i wykorzystanie w jednym projekcie.

 

Flame on!:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetny pomysł. Szkoda tylko, że nie robię "do szuflady" i nie mogę w tym pomyśle uczestniczyć, bo wszystko co zrobię jest właściwie własnością osoby/firym, która to kupi. Ale trzymam kciuki za efekty. Na pewno znajdą się ludzie, którzy robią fantastyczne rzeczy, które udostępnią i zobaczy to światło dzienne. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja zajmie chwile, ale nigdzie sie nie spieszymy;)

 

Poki co trzeba jakos puscic info, zeby wiedziec ile modeli jest do wykorzystania i co trzeba jeszcze przygotowac.

 

cutscena bylaby swego rodzaju prezentacja modelu do reela;)

 

Btw pamietam, ze ktos tu robil jakas swietna lokacje w UDK. Jakby to wykorzystac... Woof!;) musze pogrzebac w watkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze, ale widze, ze i SoAD stworzyl cos fajnego ostatnio:) wypas, gotowiec do tweakowania:)

 

Ogolnie wyobrazam sobie calosc jako cos w rodzaju poscigu, zeby pokazac rozne postacie, rozne miejscowki (jak bedzie co pokazac;). Cos w stylu cinematica do Brinka, albo Team Fortress pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już widzę bluzgownie i kłótnie 'dlaczego mój model się nie znalazł w projekcie, przecież jest 100x lepszy od modelu Pana XXX' .

Przydała by się jakiś plan co mamy zrobić, jak to ma wyglądać (wiecie klimat fantasy, sci-fi etc.), jakaś lista chętnych, jakaś rozpiska co kto robi, ile poly itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jko ze chodzi o zrobienie sceny z gotowcow najpierw trzeba zebrac gotowce;)

 

Jako osoba rezyserujaca zastrzegam sobie prawo do decydowania o tym co i jak bedzie pokazane;) aczkolwiek moja idea jest pokazanie wszystkiego, tak czy inaczej.

 

Jak bede mial chwile to przegladne max3d i odezwe sie do autorow poszczegolnych rzeczy, chetni moga wklejac tutaj swoje modele, jezeli maja ochote. Bierzemy wszystko, co dacie, na kazdym poziomie umiejetnosci!!!:)[b/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy lepszy będzie Cinematic (jeśli damy zrobić coś w przybliżonej jakości Brinka, to jestem za), czy jeden level gry (z jajcarską otoczką fabularną, aby wrzucić wszystko, co uda się zebrać). Na warsztacie programowanie własnej gry jakoś się przyjęło (Warlock's Gauntlet), więc może i tu :>

 

W każdym bądź razie, jeśli uda się z tym ruszyć (niezależnie, czy będzie to level gry, czy cinematic), to mogę pomóc designersko (w fabule/reżyserii i w ruszeniu tego w UDK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinematic to bardzo ciekawy pomysł, zastanawia mnie jednak jak połączyć do kupy jeśli ktoś da model statku kosmicznego, drugi da samochód, trzeci żołnierza, a czwarty jakiegoś elfa z fantasy.

tak czy siak pomysł jest ok więc chętnie bym coś dorzucił. Odgrzebując stare rzeczy znalazłem narazie tylko to: http://img20.imageshack.us/img20/553/testhp.jpg

aczkolwiek nie wiem czy nada się ze względu na jasno określoną tematykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest zrobienie czegoś jak najmniejszym nakładem. Jeżeli cinematikiem nazywacie krotka forme wyrenderowana silnikiem gry, to tak - chce zrobić cinematik, nie level gry:) wyrenderowac, dodać efekty, postpro - zeby było pro;)

 

Fundamentem całego pomysłu jest tchniecie życia w modele, które pewnie nigdy nie miałyby okazji wystąpić w takiej roli. Jakby z piwnicy wyciągnąć stare zabawki i bawić sie nimi jak nowinkami technicznymi.

Dlatego zależy mi na modelach rożnych, także tych niedopracowanych, nieoteksturowanych, czy po prostu brzydkich;) bo takie tez powstają.

 

Fabuła nie jest najważniejsza, nie zależy mi na poruszaniu serc:) ma być efektownie, ma bawić i umożliwić wykorzystanie udostępnionych modeli. Niech sie kosmonauta bije z ufokiem, a ufoka niech z luku ubije elf itp;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła nie jest najważniejsza, nie zależy mi na poruszaniu serc:)

 

Widzicie, to tacy ludzie walsnie byli odpowiedzialni za Wiedzmina! to przez takiego Reanimatora taka marna gra wyszla, z marną fabułą i bez zadnego emocjonalnego polotu!

A tak serio, szkoda ze nie robie nic w gamearcie bo bym sie dorzucil :)

 

powodzenia z projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sama idea się trochę rozjechała ;) Reanimator - pisałeś o czymś efektownym, a teraz o ile dobrze zrozumiałem, piszesz, że wrzucimy wszystko, co się tylko znajdzie i cinematic nie będzie opowiadał żadnej historii. Prawdę mówiąc wolałbym coś bardziej konkretnego. Może będzie trzeba dorobić parę modeli, tekstur i animacji, a nie tylko "poustawiać gotowce w UDK" i pewnie czas realizacji byłby dłuższy, ale przynajmniej dzieło byłoby wyższych lotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mirach, to zdanie wyrwane z kontekstu jest zupełnym przeciwieństwem moich przekonań (dlatego tez od miesięcy próbuje zamknąć scenariusz shorta, a do kina chodzę na konkretny rodzaj filmów - wlasnie wróciłem z polskiego Wymyku;))

mowa o tym konkretnym pomysle, tylko i wyłącznie.

 

Seth, jestem realista. Nie wierze w to, ze specjaliści bedą poświęcać swój czas na to, zeby coś zrobić za darmo do wątpliwego pomysłu kogoś innego. Ja tez nie chce sie angazowac w cos bardziej czasochlonnego niz trzeba. Mam roboty po uszy:)

 

Dlatego wpadłem na pomysł wykorzystania rzeczy skonczonych. Nie kosztuje to praktycznie w ogóle czasu, więc ludzie chętniej sie zgłoszą.

 

Rozumiem potrzebę wzięcia udziału w prestiżowym, powalającym projekcie. Tylko ze on wymaga dużego nakładu pracy wielu osób, jest mnóstwo pułapek, w które wpadają nawet zgrane zespoły.

 

Nie mówię, ze efektem mojego pomysłu ma być kupa - przeciwnie. Chciałbym wycisnąć z tego co dostanę jak najwiecej.

 

Chciałbym tez dać ludziom mozliwosc zobaczenia swojej pracy w kontekście czegoś bardziej złożonego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos "nie będzie opowiadał żadnej historii".

 

Tego nie powiedziałem:) będzie historia, ale prosta:) bo kto usiądzie i napisze złożony scenariusz?;)

 

 

Co do zrobienia czegoś od zera, a nie tylko wrzucania gotowcow - alez proszę bardzo! Jeżeli ktoś ma ochotę to jak najbardziej:) jak dla mnie można zrobić nawet mini-bitwę, jak już będzie wiadomo czego brakuje;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mini bitwą, to rozumiem. Ciekawy pomysł.

 

Generalnie jednak chodzi o to, że mój ewentualny wkład w ten pomysł, to właśnie UDK. Więc z mojej perspektywy lepiej włożyć sporo pracy w coś mocnego, niż w coś, co ma dać możliwość zobaczenia swojej wcześniejszej pracy w jakimś shorcie ;)

 

Sam też mam roboty po uszy, ale na coś fajnego (także za free) znalazłbym trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś w stylu "Naukowcy odkryli przejście do niezbadanego wymiaru, jeden problem jest taki że do owego wymiaru wejść bez szwanku może coś "organicznego". Nasz główny bohater jest menelem zgarniętym z ulicy, wbrew jego woli zostaje królikiem doświadczalnym. Po przejściu przez horyzont zdarzeń odkrywa że trafił do wymiaru w którym lądują ludzkie wizualizacje, a dokładnie wizualizacje grafików 3d. I tu nasz menel nie ma szczęścia, zostaje porwany przez fanatyków w celu złożenia z niego ofiary dla wiecznie głodnego i strasznego stwora. [...] "

:D nie no to by tłumaczyło różne modele. Można by było zrobić jakiś RPG osadzony w innym wymiarze, dzięki czemu fizykę gry można naginać jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa. Wiem, że coś takiego kiedyś było, ale to miał byc chyba jakiś wspólny projekt do jakiegoś konkursu. To co innego. Fajnie jeśli organizacją zajmą się osoby, które pracowały przy dużych projektach!

 

Warte chyba nagłośnienia (mogę coś napisać na głównej - Reanimator: jak możesz podeślij na PM to co chciałbyś, abym np. zamieścił w newsie). Tak żeby więcej osób się dowiedziało.

 

Dodatkowo mogę stworzyć osobne podforum, nie wiem, Max3d.pl Project czy jakąś inną nazwę, tak żeby Wam łatwiej było zarządzać i organizować to wszystko. Można to jakoś uporządkować będzie.

 

Moze nawet bedzie latwiej prowadzic kilka watkow przypietych wtedy - jeden odnosnie pomyslu, drugi bardziej techniczny z lista osob.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co Arthus napisał - moze na wesoło ? np. naukowiec ktory konstruuje wehikuł czasu ale maszyna ciągle płata mu figle i przenosi nie tam gdzie trzeba, całkowity brak kontroli - raz do przeszłosci raz do przyszłosci a nawet do jakichs równoległych światów ;) to by moglo tłumaczyc róznorodość przedmiotów - od topora wikinga, velociraptora po futurystyczny ścigacz międzygwiezdny ... i dawac niskonczone pole do przeroznych gagów, dynamicznych scen walki itp, itd ;)

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras, bardzo dobry pomysł.

A może takie pomieszanie stylu rpg, fps, przygodówki, survival horror, etc.

Dajmy na to naukowiec do wehikułu nie może wnieść nic oprócz swojego kombinezonu, co z kolei zapobiega zbieraniu rzeczy z różnych czasów/wymiarów, pragnąc powrotu do domu przenosi się cały czas z nadzieją na udany skok (oczywiście skok nigdy nie jest udany :) ) zaś wehikuł po każdym skoku potrzebuje czegoś co nada się do przeróbki na energie(paliwo) co zmusza gracza do podróżowania po każdym ze światów.

W jednym ze światów jest wojna = fps

Średniowiecze = rpg

Jakiś wymiar z zagadkami = przygodówka

Jakiś demoniczny świat = survival horror.

 

 

Modeli raczej brakować nie będzie, po tyk jak Adek rozgłosi temat myślę że znajdzie się nawet dużo osób, które mogą po prostu robić modele w ramach ćwiczeń, ja np. właśnie zaczynam zabawę z game art i mogę po prostu stworzone modele robić pod ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu nie szedl w wehikuly czasu i inne horyzonty zdarzen bo to mimo wszystko wymagaloby jakiejs spojnej jakosci i stylu (nawet jesli rozne swiaty czy czasy sie roznia to przeciez sa jednakowo realne).

Historie proponuje osadzic w jakiejs wytworni filmowej gdzie te rozne rozniste przedmioty sa elementami scenografii, rekwizytami uzywanymi na planie - pochodzacymi z roznych produkcji, wykonanymi przez roznych ludzi. W zwiazku z tym moznaby wrzucic praktycznie cokolwiek.

Inne klimaty mozna po prostu wyjasnic przemieszczaniem sie pomiedzy planami - zrobic jakies jajcarskie - oldschoolowe fasady budynkow ktore po zerknieciu za nie okazuja sie dekoracja itd. Dodatkowo mozna zakrecic to jakos tak ze bohater na poczatku nie wie ze to tylko plan filmowy - odkrywa to z czasem. Pomyslow sporo da sie upchac w to - mozna tez sprawe obrocic i zrobic ze poczatkowo oczywisty plan filmowy zaczyna byc coraz bardziej realny - taki motyw a la The Twilight Zone.

Chetnie pomoge w scenariuszu a i jakis model zrobilbym pod to - moze jakis kamien czy cos .. ;)

Pomysl jest tak szurniety ze moglby sie udac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym tutaj dyrygować za bardzo, ale wydaje mi się, że najpierw będzie fajnie jak zbierze się jakaś większa grupa osób, zrobicie spis co jest, co byłoby potrzebne i wtedy można myśleć o jakiejkolwiek historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mówię dokładnie o tym samym co Adek i Reanimator, ale w inny sposób ;) Najpierw zobaczmy, co się uda zebrać, później ubierzmy to w jakąś opowieść wykorzystując jak największą ilość assetów (ale pewnie nie uda się wykorzystać wszystkich). Wymyślanie w tej chwili fabuły mija się trochę z celem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pójdźcie najprostszą drogą, niech to będzie filmik o modelach które miały wystąpić w filmie/grze itp. ale nie spełniły oczekiwań ludzi więc wylądowały w szufladzie. I w ten oto prosty sposób będziecie mogli wykorzystać wszystkie modele.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra inicjatywa.

Ja od siebie mogę dać takie rzeczy (nie jest to wszystko, ale na ten moment dysponuje screenami tylko do tego):

http://i.imgur.com/9XeVX.jpg

http://i.imgur.com/GbM0q.jpg

http://i.imgur.com/IuB4Z.jpg

Zgadzam się z przedmówcami - najpierw zobaczmy co mamy do dyspozycji, wtedy obmyślmy pomysł i listę rzeczy, które trzeba jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak cos moge udostepnic moje modeliki z comiconow, w panie z metalowa lapa musze tylko delikatnie noz zaokraglic. Pani ma troszke bardziej podrasowana teksturke i wyglada lepiej niz na tym renderku.

 

Comicon2009_3.jpg

 

Comicon2010_7.jpg

 

Pozdrawiam,

 

soda

 

moje gg:5298835

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. A nie lepiej odgórnie ustalić theme w jakim całość ma być i każdy coś tam wydłubie pod to ?

Tu chyba nie chodzi o to, zeby zrobić animacje AAA+, tylko o to zeby zrobić coś wspólnie. A jak każdy dorzuci coś co już ma to powstanie delikatnie mówiac bałagan nietrzymający sie kupy ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobić pierwszy na świecie "lipdub 3d". Właśnie mi się taki pomysł z tym skojarzył, dokładniej z takimi uczelnianymi lipdub'ami gdzie po prostu kamera sobie biegnie po korytarzach, są pomieszczenia, za każdymi drzwiami znajduje się co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności