Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

arturprx2, super świateko. LWF?

jacekdrze, również bardzo ładne światło, osobiście przyciemniłbym materiał sofy.

le_chu, fajna kompozycja. przy przepalonych oknach i ogólnie w otoczeniu bieli meble trochę się zgubiły.

 

ode mnie test krzaczków, 3 kępy bez i 3 z kwiatami, przygotowane pod rozłożenie Forest Packiem

 

pSdKbrG.jpg

 

ucInNjW.jpg

 

tZiIs00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby w dzień strasznie odbijają otoczenie. A poza konkursem to podziwiam architektów za ich projekty oderwane od rzeczywistości. W tym rogu to chyba kominy wentylacyjne zrobią, bo w pokoju raczej nic się nie ustawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już wiosnę, ale jeszcze wrzucę taki obrazek w klimacie zimowym - powstał na konkurs Vasco. Przy okazji testowałem skany ludzi od AXYZ - jeszcze daleka droga do pełnego realizmu (szczególnie tekstury), ale zdecydowanie duży krok na przód w temacie.

 

zewn1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mnie ktoś oświecić dlaczego w maxie 2015 nie jest widoczna selekcja żadnego poligonu/edga/vertexa w edycji skopiowanego z instancją obiektu ?

Pierwszy owszem pokazuje zaznaczenie natomiast żaden ze skopiowanych nie.

 

fep3s0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka - bardzo przyjemne.

zaintrygowałeś mnie z tym gradientem, powiesz coś więcej ? jakieś wartości etc ?

exponential > reinhard ? jaką wartość RGB ma twoja "biel" na ścianach ?

pytam bo wszystko ładnie doświetlone jak na takie małe okienko, klimacik wyszedł zacny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za feedback, gradient to temperatury nieba z wikipedii + szary pod horyzontem (znacznie ciemniejszy od nieba). reinhard z małym burnem zachowuje się jak exponential, a z dużym jak linear więc ma szersze zastosowanie. intensity exponential pozostawia wyjściową saturację kolorów przepalonych z tego co rozumiem. sam exponential korygując przepalenia gubi nasycenie. biel w tamtym teście to szary 150.

 

tym razem z foty, linear 2,2 i postpro (tylko krzywa z ps i lekki bloom):

 

mmc5lD3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne testy polka dot! Też coś testuje podobnego z soft shadowsami

Sam sun and sky + źródło światła z sufitu w kuchni, zza kamery.

 

Kurcze, bardzo naturalnie ten render wygląda - na jakich ustawieniach VrayCamery i oświetlenia jedziesz? Color Mapping Exponential czy Reinhard?

Jak używam Reinherda z parametrem (burn) 0,001 to kolory siadają ale nie ma przepaleń. To samo Exponential - kurcze, pierze kolory jak dobry wybielacz:( A u Ciebie np. drewno na parkiecie jest miodzio. Generalnie tekstura drewna jest u Ciebie ostra jak żyleta nawet w dalszych częściach renderu - używałeś może AA typu Fixed? bo u mnie na Adaptive DMC trudno było osiągnąć tak ostre tekstury w dalszych częściach renderu...

Sporo mam tu tych zapytań,ale jak widzę dobry render to ciekawość mnie zżera :)

Pozdrawiam

Krzysztof Czerwiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Krzychu. W opcjach bitmapy daj filtering na "none" i blur na 0,001 (filtrowanie należy bezwzględnie pozostawić przy bitmapach stosowanych kanale bump - inaczej nie działają poprawnie). Czas renderu wzrośnie, ale tekstura zachowa swoją ostrość również pod małym kątem i będąc daleko od kamery.

 

@ Bonifatz - megusta :D to chyba reinhard i podbijany kontrast ?

 

@ Polka - potestowałem intensity exponential - jest jak mówisz, z tendencją do zamieniania przepaleń na białych ścianach w "żółte" plamy, co imo nie wygląda zbyt dobrze i realistycznie. Poza tym przyjemnie się z tym pracuje.

Jak wspomniałeś, wszystko zależy od celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris, tak jak pisał terenas zmniejsz blur, a dodatkowo dla tekstur widzianych pod dużym kątem zmień filtering na Summed-Area.

 

Edit: przeoczyłem "none" w poscie terenasa, jeden i drógi typ filtrowania ma swoje plusy i minusy, Summed-Area jest dobry do zbliżeń ale żre 4x więcej pamięci, brak filtrowania, odwrotnie.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stormwind i terenas - dziękuje za wszystkie info:)

A jakim algorytmem najczęściej liczyć tak by uzyskać to co Bonifatz odnośnie idelanie cieniowanych styków ścian i sufitów (wiem że można AO użyć albo od razu w czasie renderu albo jako osobny pass), ale wiem też że przy naprawdę dobrym ustawieniu IR i LC (np -3,-1 i LC około 2000) też coś się tam dobrego dzieje przy stykach obiektów...ale ostatnio zacząłem "katować" bruteforce plus LC i on to ładnie liczy, ale czas to jakiś kosmos przy interiorach...U Bonifatza np. ściany wszystkie i suft ładnie się stykają mając ładne, naturalne (chyba nieco inne niż AO) łączenie...

Ehhh, tyle pytań a czasu na testy tak mało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam! Fajnie usłyszeć, że render się podoba. Co do ustawień to tak jak terenas napisał, blur "wyłączyć" i tekstury powinny się zachowywać normalnie. Tak btw to nie wiem kto u autodesków ustawił to w defaulcie na 1.0, powinien po łapach dostać :D

 

terenas - jest to exponential i praktycznie poza curvesami nie zrobiłem przy tym obrazku nic.

 

Hris - troche AO dobrze ustawiony IRR (dobrze rozmazany ;)) i nie powinno być problemu. Ja tutaj już renderuje z bardzo delikatnym AO.

Ja akurat liczyłem to LC + IRR.

 

edit:

tu jeszcze jeden render na tych samych ustawieniach

kd_int_04.jpg

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje corone do blendera i ten silnik to mistrzostwo świata, jeśli chodzi o szybkośc i światło.. katowałem go najbardziej nie porzadanymi oświetleniami jakie można stworzyć a on tak jakbym świecił ambient oclusion bez problemu w 4 minute gotowy render na laptopie.

 

Jednak jest pare minusów.

 

1 slot na texture.

brak proceduralnych materiałów

możliwości paru uv'ek... w jednym materiale tego mi brakuje.

nie ma compositngu teksturowego w materiałach

 

 

interior_1_by_kr4mon-d7l3aey.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja katuje w ramach edukacji Cycles'a. Dzięki passom pozbyłem się szumu. Teraz szukam odpowiednich ustawień GI co by nie gubiło detalu.

2B3b3zf.jpg

 

Dłubiąc w ostatnim czasie w Blenderze zupełnie odechciało mi się odpalać Maxa. Teraz na dobrej drodze jest Cycles by zastąpić u mnie V-Raya :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Jednak jest pare minusów.

 

1 slot na texture.

brak proceduralnych materiałów

możliwości paru uv'ek... w jednym materiale tego mi brakuje.

nie ma compositngu teksturowego w materiałach

 

 

napisz na forum corony co ci boli to znając twórców będą starali się temu zaradzić w przyszłych wersjach albo może skrobną jakiś scrypt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz na forum corony co ci boli to znając twórców będą starali się temu zaradzić w przyszłych wersjach albo może skrobną jakiś scrypt

 

mam dobry kontakt z developerem eksportu blenderu i monitoruje to i zgłaszam masę bugów i przemyśleń tak że Monio pilnuje Bakeingu :D ja pilnuje Eksportera corony. Chce zrobić dobrą dokumentację wtedy uderzę do standalone na razie trzeba poczekać na A7. bo to sporo wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zupełnie luźny temat. Może i faktycznie przesadzone ew. subtelniejsze, sie zobaczy.

Koło dyzajnu to nawet nie leżało, Tamyl91 :P

 

edit:

Pytanie z innej beczki.

 

Gdzie w maxie mamy jakiś magiczny parametr, odpowiadający za wyświetlanie opacity ze slotu w viewporcie ?

Dla przykładu w scenie po lewej wyświetla się super a po prawej, w innej scenie zwyczajnie. Gdzie to kontrolujemy ?

 

2pq1jk7.jpg

Edytowane przez arturprx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności