Jump to content
NV

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019

Recommended Posts

Wiem, ze opony maja całkowicie zły rozmiar, ogólnie szybki test dla rozluźnienia ;]

r18.jpg

Test hdri, wklejki i nowego workflow z composite. AA poleciało w poscie głównie przez wyciąganie masek z wire color - jest jaki sprytny sposób na płynne krawędzie, czy trzeba każdą maskę renderować z osobna?

P.S. Bubu, skala nadal wydaje się być zła. Z tego co wiem, do robienia tego zdjęcia używali 50mm obiektywu dla średniego formatu, co daje ~28mm dla małej klatki. Oszacuj szerokość typowego pasu lotniska i gotowe ;).

rt031920mini.jpg

Edited by GRiPi

AA poleciało w poscie głównie przez wyciąganie masek z wire color - jest jaki sprytny sposób na płynne krawędzie, czy trzeba każdą maskę renderować z osobna?

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem o co chodzi, więc głupotę mogę powedzieć, ale wydaje mi się, że do tego chyba służy edge blur.

Dobrze zrozumiałeś, próbowałem shrinkowania, blurrowania alphy ale słabo to wychodzi. Szczególnie przy małych, szczegółowych elementach.

Ode mnie taki rowerek który dłubałem od paru łikendów i jest mixem kilku merid i inwencji własnej.

meridargbpost.png

Fajne studio i spawy na ramie :) Tylko te rogi i amortyzator jakieś chudziutkie.

Loozack Dzięki, pewnie jeszcze poprawię te rzeczy bo ogólnie to nie jest taki 100% finisz i dorobię parę dupereli też.

Pozdrawiam

A co teraz szanowni Państwo powiedzą? Mi się wydaję, że tragedii nie ma. Chociaż chcę jeszcze dorobić jeden dupersznyt ale to w finishu.

meridargbpost2.png

jest super, tylko całośc jakośc lekko zblurowała się, i łańcuch jest nienaturalnie luźny na dole.

śliczne materiały i render

Mam tylko parę drobiazgów:

1. Materiał wewnętrzny amortyzatora wyglada tak jak zewnętrzny widelca - tj. rozumiem, że pierwszy miał być polerowanym aluminium, a drugi białym lakierem, mimo to nie ma między nimi różnicy.

2. Krzywa łańcucha wygląda nienaturalnie, jakby na oko wygięta - stosuj się do krzywej łańcuchowej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_łańcuchowa

3. Butelka Isostar odstaje materiałami.

Ogólnie bardzo dobrze.

Edited by GRiPi

fajne cacucho, rozumiem że jest to rower/kolarzówka dla profesjonalistów wyścigowych.

Ja górskim rowerem na oponach szosowych obecnie bez amortyzatorów pod siedzeniem i w widelcach

nie mógłbym jeździć. Dziwię się jak kiedyś można było jeździć bez nich.

Smoku : 1. Czemu rura ramy od tylnego koła ( ta górna ) jest taka krzywa przy biegach ? Zagiąłeś ją w dół, a moim zdaniem ona powinna być prosta - od biegów do spawów pod siodełkiem 2. owe spawy i sama rura jest za wąska i spawy nie przekonują moim zdaniem, wygląda po prostu krucho ;D 3. widelec dalej za wąski moim zdaniem 4. łańcuch luźny, spadałby 5. widelec też zakończenie pod śrubę ma strasznie wygięty, tam jest łuk, ale nie aż pod takim kątem 6. siodełko wygląda jakby lewitowało, nie widać tam zacisku pod rurę ;D 7. dolna tylna rura od ramy też wydaję się być za cienka // Koniec końców z racji tego, że składałeś to z paru rowerów to nie wyszło ani MTB ani szosówka, takie lelum polelum ;d

Xiz0r, sprawdź monitor:)

Thunder - świetnie, tylko AA miejscami nie domaga:)

Pozdr