Jump to content
kotisded

Pieniądze mogą pokonać raka

Recommended Posts

Jak dla mnie PRO, świetna robota chłopaki. Popieram takie akcje i "szacun", że to robicie. :)

Widac potezna ilosc pracy. Fajnie kopie dupe:)

Edited by CzAk1

To tylko tak dla uzupełnienia pełna lista płac :)

Client: ALIVIA Fundacja Onkologiczna Osób Młodych

Agency: DDB

Director: Damian Nenow

CG Supervisor: Kamil Pohl

Production manager: Justyna Supernak

Senior artist: Michał Gryn

Concept: Jakub Jabloński, Rafał Wojtunik

Animation: Łukasz Burnet, Sebastian Kalemba, Damian Nenow

Rendering: Artur Szymczak, Dawid Kopestyński, Michał Gryń, Kamil Pohl

Simulation: Marek Sulęcki, Piotr Suchodolski, Bartosz Grzybowski

Compositing: Dennis Nikolayenia, Manuela Balk

Modelling: Artur Owśnicki, Łukasz Smaga

Rigging: Mateusz Popławski

Grading: Piotr Sasim

Edited by tweety

fajne fajne. Naprawdę dobrze to się ogląda. Mi osobiście miejscami brakuje motion blura, obraz jest jakby trochę z gry komputerowej przez to - za ostry. ale to duperel.

gratulacje projektu :) i w słusznej sprawie :)

Animacja świetna, aż zacząłem kibicować śwince.

Widzę, że Archive coraz popularniejszy w waszych produkcjach.

Mam nadzieję, że kogos z rakiem podniosło na duchu, lub może spodoba się jakiemuś choremu dzieciakowi?

Pieniądze mogą wszystko, nawet życie ratują pieniądze nie ludzie :D

Ja osobiście mam dość mieszane uczucia do tej metafory, życie to jednak nie gra, ale zdecydowanie proageowo wyszło!

Co by nie mówić dobra inicjatywa!

gratulacje i więcej takich tematów!

Zgadzam się z WWWojem. Metafora, taki growy klimat... jakoś mi to nie do końca pasuje. Wykonanie bardzo fajne. Na pewno szacunek za to, że się zaangażowaliście. Jeśli to komuś pomoże, to tylko się cieszyć.

Gratki dla całej ekipy. Podoba mi się bardzo. Innym się chyba też podoba, bo już widzę tu i tam, że idzie w viral :)

ciekawa koncept, widać chyba ze na szybko lub po kosztach bo partikle i oświetlenie bardzo średnie.

Zgaduje, że pierwszy milion pójdzie chyba na remont tego szpitala.

Ojtam olaf, chyba nie spodziewasz się jakości Hobbita za darmo... albo ćwierć darmo. Wydaje mi się, ze użyli ten projekt jako pole testowe do Cyberpunka i świetnie, dwie pieczenie na jednym ogniu, pewnie też bym tak zrobił. Czerwony stwór wymiata. Timing rewelka. Animacje prowypasione moim zdaniem. A oświetlenie i particle nazwałbym raczej "stylizowane" niż tanie.

choroby nowotworowe to bardzo ludzkie nieszczęście... a to co tu pokazano jest mocno nie ludzkie.... tosterów nie należy wstawiać wszędzie.... jak leci.... koszmarne nieporozumienie.....!!!...:)))

kot - nie doczytałem ze to pro bono. No to bardzo miły gest.

Po prawie finansowym i wykładach o fundacjach mam tylko gorzkie, cyniczne spojrzenie na sprawę ale mam nadzieje, że osiągnie cel, jaki większość uważa za cel fundacji i nie będę trolował, bo praca szlachetna.

Z drugiej strony skoro znów postuje, to powiem, że świetnie pokazana jest brutalność samego raka bez epatowania scenkami szpitalnymi, które już chyba medialnie nie mają takiego impaktu co kiedyś. Też kibicowałem śwince.

realizacja rewelacja ale wg mnie tekst piosenki nie na miejscu

Olaf- pojęcia nie mam, swoje lata kaowca dla wośpa zrobiłem, to z doświadczenia tak raczej strzelam. Zresztą, to raczej bez znaczenia.

Z drugiej strony skoro znów postuje, to powiem, że świetnie pokazana jest brutalność samego raka bez epatowania scenkami szpitalnymi, które już chyba medialnie nie mają takiego impaktu co kiedyś. Też kibicowałem śwince.

Wierz mi... ten fragment twojego posta jest bez sensu!

Brutalność raka jest w tym spocie całkowicie pominięta, nie oceniam czy to dobrze czy źle, prawdopodobnie nawet nie da się tego pokazać w ujęciu indywidualnym i to może być jakimś uzasadnieniem dla takiego zobrazowania.

WWWoj dlaczego bez sensu, ja tam widze pokazanie brutalności choroby, a że Ty widzisz to inaczej, to przecież żaden problem.

Guest Chrupek3D

coś z czymś się tłucze bez sensu i to ma być pomysł... nie bardzo rozumiem.

Poza tym, kompletnie nie wiem co z czym się tłucze, bo nie rozróżniam... tu trzeba jakiegoś francuza, żeby dał historię i pomysł na realizacje, co zapewni smak, sens i estetykę.

Jest w tym filmiku jakiś spory dysonans. Wykonanie mi się podoba, animacja, render, kompo. Ale przekaz jest strasznie łopatologiczny. Świnka skarbonka bije się z rakiem. I monety jak w reklamie teleturnieju. Niemniej całość przyciąga uwagę, technicznie bardzo fajne.

Rzeczywiście pojawiają się gry, "symulatory walki z rakiem", których skuteczność we wspieraniu terapii jest udowodniona. Ale tekst, że pieniądze mogą pokonać raka jest wielkim nieporozumieniem. Tu trzeba zmiany myślenia a nie funduszy: http://www.brightsideofnews.com/news/2013/2/28/16-year-old-that-found-a-cheap-cancer-test-moves-onto-tricoder-x-prize.aspx

całkowicie do mnie coś takiego nie trafia... może nie ten target, może to dla dzieci, nie wiem... mało poważne jak na poważną chorobę... nie te wartości, pieniądz stawiany wyżej nad wolą ducha, wewnętrznej siły chorego człowieka, silnej woli, chęci życia, miłości rodziny, i wiele innych znacznie ważniejszych od walonego pieniądza...

Oj, oj chłopaki! No nie piszcie, ze akurat w walce z rakiem pieniądze nie sa ważne. Ma wogole ktoś z Was pojecie ile kosztuje leczenie raka? Moim zdaniem tworcy tutaj ukierunkowali wlasnie na ten konkretny problem wielu rodzin. To nie jest tak,ze silna wola i chec zycia pokonają chorobę. Wiadomo, to jest jeden z wielu czynnikow wspomagających walke z rakiem. Ale nie bagatelizujcie wartości wlasnie tego nieszczęsnego pieniadza, bo to on daje dostep do najnowszych lekow i metod leczenia. Powiedzcie dziecku umierającemu na bialaczke, ze mamusia czy tatuś nie maja pieniędzy na wykupienie lekow. Sila milosci rodziny i checi zycia to w większości za mało, niestety.

No na coś ta fundacja zbiera tą kasę w końcu, więc potrzebna jest, więc film raczej spełnia swoje zadanie, skoro fundacja go zaakceptowała, co nie znaczy, że w tym co pisze Rotcore też nie ma prawdy, bo ludzie z kasą też nie są w wiele lepszej sytuacji, ale to wszystko nie takie proste do pokazania w krótkim spocie.

Edit:

Zwykle dawałem 1%podateku co innego, ale w tym roku pójdzie na tą fundację, więc działa.

Edited by WWWoj