Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Slyszalem ze wiedzmin co krok bedzie rozwiazywal zagadki logiczne, krzyzowki oraz sudoku. Takie minigierki. "Witajcie mosci wiedzminie! Nie slyszeliscie moze co to jest za poczwara - na 9 liter, pierwsza M?". Grajac na easy wiedzmin bedzie mogl zapytac zgromadzonych w karczmie, poprosic starego medrca o eliminacje blednych odpowiedzi albo poslac kuriera z pytaniem do przyjaciela....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny filmik, jeśli chodzi o samą grę, to będzie ona bardziej nastawione na rąbankę?

 

Wiem, ze z trailerow wyłania się taki obraz, ale jest zupełnie inaczej. Nie pokażemy w materiałach promocyjnych dwudziestu minut dialogów, bo te są w domyśle;) chociaż jak widać dużo ludzi ma co do tego obawy, wiec w którymś momencie dialogi i questy tez bedą miały swoje prezentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Wiesiek jest przepiekny! No az mnie sciska zeby sobie pograc. Jak zachowacie poziom fabularny i klimat z jednynki i dacie taka grafe i gameplay to strach sie bac ;]

 

dokladnie, tylko zeby finalem zbytnio nie wialo, bo jak zobaczylem wlasnie wydawce(japoncy) to sie zleklem ze wiedzmin straci swoj mroczny, hamski, cudowny klimat nietypowego RPG:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator: pewnie masz racje ze sie przyzwyczaje :) Wyglada bardzo dobrze :) Dla mnie wiesiek z jedynki byl idealny stad te moje kucykowe rozterki. Dobrze zescie w strone twarzy Geralta z jedynki wrocili bo na tamtych starych trailerach jak ja widzialem to sie zalamalem troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to ja tylko jestem ciekaw do jakiego stopnia druga część będzie powiązana z pierwszą?

Czy to tylko tytułowy bohater ten sam ? no i czy poprzednia część w końcu wyjdzie na konsole

(ale tutaj starą technologicznie grę po nowej będzie chyba trudno dobrze zareklamować ;p ) XD a podobno po pokazach na E3 pierwsza część na Stemie się zaczęła ostro sprzedawać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to ja tylko jestem ciekaw do jakiego stopnia druga część będzie powiązana z pierwszą?

Czy to tylko tytułowy bohater ten sam ?

 

AFAIR akcja W2 dzieje sie kilka (?) tygodni po jedynce. Nie skonczylem W1, wiec osobiscie nie wiem jak gleboko jest z nia powiazana. Na pewno rozwiniete jest kilka watkow, wiec warto chociazby znac streszczenie czesci pierwszej, jej zakonczenia, zeby wiedziec, od czego sie zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DW5 - chyba się w końcu zmobilizuję.

 

Zaistniała tutaj pewna sytuacja, w której to wątek "News" zamienił się we "Witcher" - to może złamiemy trochę nowe zasady i powrócimy do ciekawostek.

 

Od jakiegoś czasu śledzę tę gierkę:

http://www.gametrailers.com/video/tgs-10-el-shaddai/705090

i pomijając ciekawą (choć nie najbardziej trafną imo) stylistykę, posiatkowany na masę gier game-play... to jakoś mnie wkur&^a jak skośni wyczerpawszy swoją mitologię zaczynają używać naszej (choć słowo mitologia już nie jest tu na miejscu).

 

A tak BTW: nowa Alice w drodze: http://www.gametrailers.com/video/tgs-10-alice-madness/705063 Kurcze, a mówiłem im, że ma być "Madman Returns"... ehh, Madness też nieźle... ;)

 

Cheers,

Mad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Japończycy mają się ograniczać do swojej mitologii? Równie dobrze możnaby mieć pretensje do SCE Santa Monica Studio, że robią grę w mitologii greckiej ;)

 

Poza tym gry tworzone przez zachodnich twórców, a nawiązujące do kultury wschodu są imo dużo gorsze niż te tworzone przez Japończyków - jak choćby Jade Empire, które jest może niezłym RPGiem, ale nawiązanie do Azji nie wyszło Bioware absolutnie.

 

Z drugiej strony, gry japońskie które wyraźnie nawiązują do europejskiej kultury pokazują ją czasem w ciekawy sposób. Na przykład Castlevania, Vagrant Story, czy Demon's Soul. Ale ja bardzo lubię japońskie dziwactwa, to mogę nie być obiektywny :)

 

O Alicji to sam nie wiem co myśleć, ale patrząc na inne dzieła Americana skłaniałbym się do stwierdzenia, że pierwsza Alicja wyszła mu przypadkiem.

Edytowane przez _michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał Michał fajnie jest spojrzeć nz swoją kulturę okiem kogoś całkowicie od niej oderwanego. Z drugiej strony starego testamentu wiele w naszej religii nie ma, a juz na pewno nie tyle bysmy pozniej potrafili skojarzyć większość akcji czy bohaterów. Ciekawe moze być to, kogo wybrali sobie na aktorów w grze biorąc pod uwagę ze oceniali fabułę całkowiecie inaczej. Nie sądzę, ze będzie tam zgnojony Hiob itp. postaci, ktore lepiej opisał alegorycznie Ezop i w ogole z dystansu nie wydaja sie atrakcyjne dla dalekiego wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem poprostu japoncy sa na jedno kopyto w porownaniu do europejskiej sztuki graficznej(gry, filmy, rysunek), a pozniej jest ameryka ktora czasem czyms zablysnie,

 

nie mowie ze nie lubie 'skosnych' produkcji ale mam wlasnie takie odczucie (wielkim wyjatkiem jest seria residenta CAPCOM, choc pewnie wiecej tam innych rak niz japonskich)

 

 

no i pierwsze czesci snake'a(1,3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem...

 

Porównaj choćby The Last Guardian, nowa Castlevania, Ni No Kuni. Totalnie różne klimaty. Chyba, że mówisz o jRPG, to się nawet zgodzę, ale też nie chwaliłbym zachodu, Bioware dla przykładu ciągle robi tą samą grę, tylko z tytułu na tytuł upraszcza mechanikę.

 

W filmach to samo, jak się poszuka to w japońskich animacjach można niesamowite perełki odnaleźć. Paradoksalnie wolę gry i filmy japońskie, niż zachodnie kalki Tolkiena w przypadku fantasy (i gry i filmy), czy ciągle takie same SF o obcych atakujących LA, albo NY ;)

 

Cyberpunk poza Anime od dawna w ogóle nie istnieje, a jaskółka w postaci nowego Deus Ex wiosny nie czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności