olaf Napisano 16 Październik 2012 Napisano 16 Październik 2012 hehe i to mówi pokolenie wychowane na akademii policyjnej :D
adek Napisano 16 Październik 2012 Napisano 16 Październik 2012 Łowcy głów / Hodejegerne Można go obejrzeć w polskich serwisach VOD za kilka złotych. Naprawdę dobre norweskie kino. Jeśli macie ochotę na dobry kryminal/thriller to polecam.
DaRoZ Napisano 16 Październik 2012 Napisano 16 Październik 2012 No to garść, którą myślę że warto polecić: W pogoni za szczęściem(2006)- rewelacja bez dwóch zdań Jak spędziłem koniec lata(2010)- dobry film pokazany z ciekawej perspektywy, na pewno niecodzienna produkcja nie dla wzsystkich, ale na pewno nie jeden doceni :) Centurion(2010)- mocne kino akcji na tle "lekko" historycznym, fajne ujęcia i kolejna dobra rola Fassbendera Gorączka(1995)-klasyk gatunku, czad Mroczny Rycerz Powstaje(2012)- postać Batmana dużo bardziej wysunięta na przód w stosunku do Dark Knighta, ale wcale nie przeszkodziło to w zgrabnym przedstawieniu głównego rywala nietoperka-bardzo fajny seans
Miłosz3ds Napisano 16 Październik 2012 Napisano 16 Październik 2012 DaRoZ - stary, w ostatnim czasie wszystkie te filmy oglądałem oprócz Batmana - mam dosłownie identyczną opinię. A "W pogoni za szczęściem" po prostu zgniotło mi mózg. Mega dobry, motywujący film. Po prostu piękny.
bartolomeo Napisano 17 Październik 2012 Napisano 17 Październik 2012 Łowcy głów to jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio widziałem. Bije na głowę Trylogię millenium.
blinq Napisano 17 Październik 2012 Napisano 17 Październik 2012 Zgadzam się z bartolomeo. Łowcy głów to kawał fantastycznego kina. Już się bałem, że takich filmów nie robią ;) Jeszcze mogę polecić Pół na Pół - bardzo dobrze zrobiony komediodramat. Można się i wzruszyć ciut i pośmiać ;)
Gość Chrupek3D Napisano 17 Październik 2012 Napisano 17 Październik 2012 Bandyta - jakoSZ, ze znam muzyke z tego filmu i kłaniam się w pas Panu Lorencowi to... takiego gówna oczy moje dawno nie oglądały. Kompletny brak sensu w scenariuszu, scenach, historii, grze aktorskiej... takie coś mógł zrobić tylko rywin.
Rotcore Napisano 17 Październik 2012 Napisano 17 Październik 2012 Nietykalni - rewelacja, czarujący, komediowy, wzruszający, ciepły, humor znacznie wyżej od hollywodzkiego crapu... szkoda że taki krótki bo chętnie widziałbym więcej sytuacji i rozmów między głównymi bohaterami, którzy swoją drogą są bardzo dobrze poprowadzeni, wykreowani, wzbudzający emocje itd... aha, przyjemna muzyka, ogólnie polecam!
Loki Napisano 17 Październik 2012 Napisano 17 Październik 2012 Nietykalni - zgadzam się w pełni. Muzyka świetna mimo słuchania jej na okrągło od dawna - nadal się nie znudziła.
sly Napisano 25 Październik 2012 Napisano 25 Październik 2012 Talking Heads - Stop making sense [1984]
Lucek Napisano 26 Październik 2012 Napisano 26 Październik 2012 Wracam z premiery Bonda. Powiem tak, film zaskakujący i inny niż dotychczasowe. Poza tym tak miodny że się w głowie nie mieści. Polecam!
adek Napisano 26 Październik 2012 Napisano 26 Październik 2012 Jakoś nigdy seria z Bondem mnie nie przyciągała. Ja ostatnio sprawdzam skandynawskie kino. Naprawdę dobre filmy robią. Obejrzałem (za darmo na vod.pl jest zdaje sie) duński film Kandydat / Kandidaten Naprawdę dobrze zrealizowany film, dobre zdjęcia, gra i fabuła. Muszę pogrzebać w tym kinie więcej.
Rotcore Napisano 26 Październik 2012 Napisano 26 Październik 2012 Adek - z Duńskich polecam Misiaczek, Millenium i Jabłka Adama... co prawda millenium to krajowa mieszanka szwedzko niemiecko jakaś tam ale i duńska również... pozdro
blinq Napisano 2 Listopad 2012 Napisano 2 Listopad 2012 Skyfall - bardzo dobre kino sensacyjne. Film zupełnie inny niż poprzednie Bondy - szczególnie te z Brosnanem. I bardzo dobrze, bo tamta formuła już zabrnęła w ślepy zaułek i bardziej przypominało kino sf. Tutaj zamiast na akcję i futurystyczne gadżety reżyser postawił na budowanie klimatu, relacji między bohaterami no i różne traumy samego bonda. Swoją drogą świetnie zagranego przez Craiga. Jest kilka nieścisłości i małych durnotek ale o nich poniżej UWAGA SPOILERY! Strasznie szkoda, że nie zostały wyjaśnione wątki zapoczątkowane w Quantum i Casino. Miałem nadzieje na wyjaśnienie co to była za organizacja straszliwie straszna nazywana quantum... A tu zupełnie inna historia... Do tego straszną bzdurą była cała akcja zamachu na M. Silva czyli mega geniusz zła zaplanował elegancko przeniknięcie do siedziby MI6, włamanie się do systemu i ogólnie cuda-wianki. A sam zamach polegał na wparowaniu do westministeru i bezmyślną strzelanine... Jakoś się to kupy nie kleiło
Gość dsobczak96 Napisano 13 Listopad 2012 Napisano 13 Listopad 2012 Ja chciałem wspomnieć o serialu internetowym Freddiego Wonga "Video Game High School". Jest na razie 9 odcinków, ale już trwają prace nad 2 sezonem. Teraz obczajam opublikowany niedawno pierwszy szkic scenariusza i finalną wersję Jakby ktoś chciał obejrzeć to link http://www.youtube.com/show?p=DiA-4bf1nGw
olaf Napisano 13 Listopad 2012 Napisano 13 Listopad 2012 o wow, super ze wkleiles, nie moglem sobie skojarzyc jak namierzyć tego kolesia, jest świetny w tym co robi. a w temacie: Brave - pokręciłbym nosem. Ani sie nie bawiłem dobrze, ani nie wczułem sie w poważną czesc historii.
aspenboy Napisano 15 Listopad 2012 Napisano 15 Listopad 2012 a w temacie: Brave - pokręciłbym nosem. Ani sie nie bawiłem dobrze, ani nie wczułem sie w poważną czesc historii. Mnie się podobało przede wszystkim graficznie. Scenariuszowo - całkiem ciekawie, chociaż pewnie facetom trudniej jest się wczuć w historię opartą o relacje matka-córka ;) Oglądałem wersję angielską, zróżnicowanie akcentów to zdecydowany plus - dubbing musiał nieźle zabić nastrój :D
Rotcore Napisano 15 Listopad 2012 Napisano 15 Listopad 2012 "Z-boczone kino wg Slavoja Zizka - Pervert's Guide to Cinema" - bardzo ciekawa analiza filmowa, którą w specyficzny (masakryczny angielski + seplenienie) sposób, dość energiczny, dokonuje znany filozof Slavoj Zizek. Świetny montaż i muzka... trzeba tylko wyszykować 2.30h czasu na łyknięcie red pill w postaci tego filmu i zaznajomić sie nieco z podstawami filozoficznych pojęć. Pozdro
Shogun 3D Napisano 15 Listopad 2012 Napisano 15 Listopad 2012 "Mroczne Cienie" - Burton w najlepszej formie, Deep deepowaty jak zwykle, Eva Green - mistrzostwo świata, i sama fabuła nie aż tak przewidywalna, jak się spodziewałem. Naprawdę polecam, zwłaszcza fanom Burtona.
Traitor Napisano 15 Listopad 2012 Napisano 15 Listopad 2012 Hotel Transylvania - Gratka dla koneserow dynamicznej, mocno ekspresyjnej animacji. Jak dla mnie dynamit. Sony po raz kolejny pokazalo ze ma najlepszych animatorow na swiecie.
polka dot Napisano 16 Listopad 2012 Napisano 16 Listopad 2012 cześć, kojarzycie może taki film? nie pamiętam fabuły ale klimat mocno wyrył mi się w pamięci. zdaje się, że to produkcja francuska, akcja działa się praktycznie cały czas wewnątrz jednoklatkowej kamienicy. surrealistyczne kino, przewijały się tematy pożądanie, zazdrości, kanibalizmu. o ile dobrze pamiętam historia pokazana była z perspektywy nowo przybyłego lokatora. nie chcę strzelić gafy ale jak dla mnie, były to klimaty Burtona. ktoś pomoże?
Ajgor Napisano 16 Listopad 2012 Napisano 16 Listopad 2012 Oglądałem Loopera. Tego reklamowanego ostatnio. Z Brucem Willisem. Taki sobie. Może do obejrzenia w domu się nadaje na nudę. Ale czy do kina warto na to iść? Moim zdaniem nie. Szkoda kasy.
Shogun 3D Napisano 18 Listopad 2012 Napisano 18 Listopad 2012 (edytowane) Total Recall - współczesna sieczka na poziomie intelektualnym widowni Michaela Baya. dobre kino akcji, sensacji, nie najgorsze F/Xy, ale bez "szau". Po godzinie od obejrzenia film wyparowuje z pamięci. Spoiler: Nooo, niektóre gadżety są niezłe, na przykład telefony pod skórą dłoni. Mrrrr... Edytowane 18 Listopad 2012 przez Shogun 3D
Loozack Napisano 18 Listopad 2012 Napisano 18 Listopad 2012 Total Recall oglądany w domu na monitorze pewnie szału nie robi, ale jak dla mnie to idealny film do kina, praktycznie cały czas coś się dzieje, co razem ze świetnym nagłośnieniem w IMaxie sprawiło, że wyszedłem z seansu bardzo zadowolony, dziewczyna z resztą też. Fabuła na pewno nie jest jakoś specjalnie zaskakująca, ale mimo wszystko łatwo ją przełknąć w przeciwieństwie do takich "arcydzieł" jak Fast Five czy Captain America, po obejrzeniu których spora część szarych komórek popełniała samobójstwo.
rozpruwacz Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 Total Recall - oglalem na beamerze w HD - prawie jak w kinie, wiec film suckowal nie dla tego bo go na "monitorze" ogladalem. film sakuje na calej dlugosci, aby FX byly w miare cava; podczas ogladania podswiadomie ciagle porownowywalem go do orginalu - ktory starszy, z mniejszym nakladem, jednym z najgorszych aktorow wszechczasow - jest o niebo lepszy wlasnie spodziewalem sie ze to bedzie typowa amerykanska sieczka kina akcji, ale akcja byla nijaka, o wiele za dlugie sceny, zbyt dlugie ciagniecie tych samych watkow, i ogolnie nieumiejetne prowadzenie filmu sprawilo ze jest SUCK Film ten jest pierwszym filmem w rezyserii pana Len-a Wiseman-a, co widac slychac i czuc :) - bede sledzil kariere tego pana, i jego kolejny film napewno nie pojawi sie na mojej scianie ;) spoiler: naprawde chcialbym aby w hollywood wreszcze ktos na podstawowym poziomie nauczania, sprawdzal scenariusze czy nie naruszaja typowych praw fizyki lol
Baggins Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 rozpruwacz - w czasach imdb sadzic takie kwiatki jak 'pierwszy film w reżyserii Lena Wisemana' ? Debiutanci zazwyczaj nie dostają takich budżetów do wydania. Szybki przegląd ostatnio tu omawianych filmów z mojego punktu widzenia: Total Recall - tak napakowany akcją, że aż płaski jak deska. Bardzo ładny, powierzchownie bogaty film, który u mnie nie budził właściwie żadnych emocji. Zapomniałem co tam było po 15 minutach. Się ganiali. Looper - mieszanka rzeczy bardzo fajnych z bardzo słabymi. Dobrze, że ktoś próbuje jeszcze robić takie kombinacyjne SF, ale w sumie jest to bardzo średnie. Z tego roku, z SF najbardziej mi się ciągle podobał prosty jak siekiera, ale klimatyczny Dredd. Skyfall - Dobry Bond, ale dla mnie jakieś 20 minut za długi. salut t.
dziadek3D Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 Baggins... tylko żeby te wszystkie filmy nie przytłumiły za bardzo tego, który nosisz w sobie....!!!... i to nie jest złośliwość tylko troska....:)
blinq Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 Hehehe pierwszy raz jestem w stanie się zgodzić z dziadkiem ;)\ A Skyfall rzeczywiście ciut za długi
tr3buh Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 totall recall - nuda, bezpłciowe postacie + splycona fabula, Philip K Dick w grobie sie przewraca
Baggins Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 dziadek3D : To nie jest wątek dla domorosłych psychologów :-). To jest wątek gdzie polecamy sobie, lub odradzamy obejrzane filmy. Wolałbym więc żebyś podzielił się taką opinią. Może doradzisz coś co warto byłoby zobaczyć. Żeby nie być gołosłownym. Pierwszy sezon serialu "Touch" czyli nowe otwarcie Kifera Sutherlanda po zamknięciu w ubiegłym roku serialu "24" . Rzecz o ojcu chorego na autyzm chłopaka, który porozumiewa się ze światem za pomocą liczb. Pogranicze SF i kina obyczajowego. Serial jest nierówny i to bardzo, a niektóre rozwiązania są wręcz boleśnie banalne, ale z drugiej strony bardzo konsekwentnie próbuje mierzyć się z zupełnie innymi emocjami niż zazwyczaj w amerykańskich serialach. Dawno nie oglądałem czegoś podobnie inspirującego. W ramach jednego odcinka trafiają się sceny i rozwiązania absolutnie mistrzowskie i a zaraz potem beznadziejnie sztampowe, tak jakby autorzy sami szukali konwencji. Trudno odmówić jednak serialowi ambicji, bo całościowo, chodzi w nim o rzecz całkowicie nie-hollywoodzką - mianowicie "bycie dobrym" . Dla mnie spore zaskoczenie, i bardzo jestem ciekaw co wyjdzie w drugim sezonie.
dziadek3D Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 ....wiadomo, że ja nie jestem najnormalniejszy (skoro stać mnie na to żeby tu popisywać), a może nawet autystyczny.... ale tym bardziej wiarygodny.... inspiracji nie szuka się u innych... tylko w życiu.... fakt trzeba patrzeć i zobaczyć... zakochać się i chcieć zrealizować.... tylko tyle....:)))... ja temat do ostatniego filmu znalazłem na polu.... rozmawiając z idącą miedzą.... babcią.... nikt nikogo nie gonił... nie strzelali nie było ekstremalnych wydarzeń... dwa zdania z obcą osobą.... ale przypadki trzeba prowokować.... :)))).... bo to ja robiłem zdjęcie a babcie zainteresowało dlaczego... no i opowiedziała mi jego historię....:))).... bezcenne... !!!
grass Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 Looper - w trakcie filmu zadzwonił telefon , na chwile usiadłem do kompa i zapomniałem że leci na TV :D coraz lepsze te filmy robią ;)
bartolomeo Napisano 19 Listopad 2012 Napisano 19 Listopad 2012 Looper - fajny. Nic porywającego, ale ogólnie kilka motywów fajnych. Total Recall - c w pewnym momencie ilość bzdur przekroczyła moje zdolności wytrzymania i ledwo skończyłem. Fajny klimat miasta. Ale film cienki okrutnie.
le_chu Napisano 24 Listopad 2012 Napisano 24 Listopad 2012 Obejrzałem Atlas Chmur i pierwszy raz byłem świadkiem jak po końcowej scenie 2/3 sali dalej siedziało w fotelach w zadumie słuchając motywu muzycznego. Jakoś tak było głupio po prostu wstać, ubrać się i wyjść.
Gość Ein(hau!hau!) Napisano 25 Listopad 2012 Napisano 25 Listopad 2012 (edytowane) Poleci ktoś dobry dokument? Coś w stylu Exit Through the Gift Shop lub równie dobrym. Ps. Atlas Chmur też zaliczony. Moim zdaniem jeden z ciekawszych filmów w tym roku. Trochę żałuję, że wcześniej nie przeczytałem książki. Chociaż z drugiej strony to ten David Mitchell jest jakoś mało znany (w porównaniu do gigantów z Kroków w Nieznane czy innych antologii (Ted Chiang ma lepsze pomysły :] )). Edytowane 25 Listopad 2012 przez Ein(hau!hau!)
Shogun 3D Napisano 26 Listopad 2012 Napisano 26 Listopad 2012 "Rzeź" Polańskiego - zawiodłem się. Trailer zapowiadał coś naprawdę dobrego, a tutaj - mimo wyśmienitej gry aktorskiej - ani momentu przełomowego, ani jakichś szczególnych zwrotów akcji, ani puenty... Film jest ewidentnie niedokończony, jakby urwany na pewnym etapie miarowego budowania napięcia. Czyżby jedyna konkluzją był fakt, iż najlepiej z kryzysami życiowymi radzi sobie chomik?
Lucek Napisano 27 Listopad 2012 Napisano 27 Listopad 2012 Chłopaki, mam takie pytanie. Czy jak pójdę w Polsce na to całe Wreck it ralph to zobaczę przy okazji papermana? O ile film mnie nie interesuje to ten short od dawna ryje mi czaszkę. A może można go gdzieś w necie zobaczyć?
bartolomeo Napisano 27 Listopad 2012 Napisano 27 Listopad 2012 Wczoraj widziałem Lawless - bardzo mi się spodobało. Fajny klimat, trochę nie klasycznie, trochę inaczej niż w standardowej produkcji... taka ballada o rodzinie, gangsterach i ... niezniszczalnych :)
Kulki Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 Jak się podobało The art of flight to polecam Life cycle - przepiękna poezja obrazu o rowerach. Czy znacie może tytuły jeszcze innych takich filmów?
Traitor Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 Batman - Mroczny Rycerz Powstaje - Zdecydowanie za dlugi i strasznie nudny.
Ajgor Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 Fakt, że w zasadzie niewiele w tym filmie jest Batmana.
CzAk1 Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 A ja tam się nie zgadzam. Hoho...i co teraz?
chudy Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 All I Can That' it That's all też z Tavisem Ricem Urlop i Urlop 2 polskie produkcje Jak coś sobie jeszcze przypomne to napisze :)
Ajgor Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 A ja tam się nie zgadzam. Hoho...i co teraz? Batman Cię odwiedzi. I naprostuje ;)
Traitor Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 A ja tam się nie zgadzam. Hoho...i co teraz? Podaj adres to przyjde i pasem skore wygarbuje;)
uzumakishadow Napisano 28 Listopad 2012 Napisano 28 Listopad 2012 Life cycles trza bedzie obadac (Bardzo art of flightowo, yay):)bo i muza i obrazki - cud malina, dzieki! Tak zblizonych obrazkow to jedynie krotka prezentacja GoPro HERO3 A ze starszych produkcji to snowboardowe "Picture This" jak dla mnie pierwsze podejscie (bardzo udane) do eksperymentow z innym rodzajem krecenia takich filmow (w kazdym razie pierwszy ktory widzialem z takimi kadrami i pomyslami). Zajawka http://www.youtube.com/watch?v=lBfPA2A9CJo. Dla mnie do art of flight niepobity:) I tak sie jeszcze odniose Lawless - bardzo ok, + fajny, nieprzesadzony humor:) Looper - tez ok, do obejrzenia, + nieprzesadzone futuro. Z polecanych to dunski Misiaczek. Dobre kino:) Jeszcze serialowo: Homeland (drugi sezon w trakcie). Ponizej The Killing ale trzyma poziom.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się