Jump to content

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Recommended Posts

Trauma - Film wybrany na chybił/trafił na Netflixie okazał się zaskakująco dobry. Triller psychologiczny z ciekawą zagadką. NIBY już w połowie wiemy, o co chodzi, ale jednak mamy w głowie dwa różne rozwiązania. Albo i trzy.  Każde inne. A które okazuje się prawdziwe? Dowiadujemy się na kilka sekund przed napisami końcowymi. 

Polecam tym, którzy lubią zagadki kryminalne pomieszane z psychologią. 

https://www.filmweb.pl/film/Trauma-2019-832426

Edited by Ajgor
  • Like 1
  • Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tak mniej wiecej wyglada fidbak teamowy idacy do gory:

wiem ze pewnie odrobinke stare 🙂 ale naprawde wciagnalem calosc nosem i moge polecic 🙂    

20 minut temu, Destroyer napisał:

W końcu wygląd batamna dobrze oddający charakter postaci, syndrom downa i wodogłowie 🙂

2068936359_Screen22_02.20200000.jpg.8a9be2a2e69531d9f1a79ff55e06a155.jpg

oo fuck

beznadziejnie to wygląda

i jeszcze batmotor jest

Edited by tr3buh
  • Like 1

Czekam na piątek 13-go marca - premiera polskiego horroru  W lesie dziś nie zaśnie nikt - super aktorzy, jakże aktualna fabuła - nastolatkowie bez telefonu raczej nie potrafią funkcjonować a tu wypad offline do lasu i całkiem straszne sceny. Zwiastuny już pokazują sceny które budzą jak to bywa szereg kontrowersji Ja chcę zobaczyć to na własne oczy.

Westworld sezon 3. Z odcinka na odcinek coraz ciekawszy.

SPOILER!

Wszystkie cyberpunkowe anime mi się przypomniały jak walczyły ze sobą sexy laski - kataną i nożem, latające kończyny, te sprawy.

Na noże - Niby po prostu film kryminalny. Ale jeśli szukasz strzelanin i wybuchów, to nie jest film dla Ciebie. Tego tu po prostu nie ma. Za to jeśli szukasz misternej, skomplikowanej intrygi z wieloma zwrotami akcji, to ten film to jest mistrzostwo świata w tym temacie. Do tego cała plejada znanych aktorów, i reżyser z najwyższej półki. Ani sekundy nudy. Polecam gorąco. 

Edited by Ajgor
  • Like 1

Doktor Sen - niespodziewanie dobry horror. Niezbyt straszny, ale z dobrą fabułą, dobrze zagrany. W dodatku okazuje się sequelem jednego z największych arcydzieł w historii gatunku. Polecam.

Rodzina Soprano - jak nie mam nic z bieżących seriali do oglądania to staram się klasykę na HBO nadganiać. Jestem na 2 sezonie i ok, ale trochę się zestarzał. Trochę to problem ze starszymi serialami. Słyszałem, że "Więzienie OZ" jest dobre, ale nie byłem w stanie przez jeden odcinek przejść, przez te kręcenie z ręki i ogólną oldschool'owość serialu. Za to jak ktoś nie widział "The Wire" to jest mega, też się zestarzało, ale sam serial pochłonąłem sezon po sezonie. Zasłużona ocena na IMDB: 9.3. 

A ja z seriali to sobie Friends ogladam po prostu 😄 Juz mam dosyc mrocznych klimatow, zabijania, tych wszystkich zombie i superbohaterow co teraz serwuja. Rzygam juz tym. Wracam do czegos co pozwoli mi posmiac sie przy kotlecie.
Z anime to zaczalem Blade of the Immortal na Amazon Prime. Ale ogladam jakos jeden odcinek na dwa tygodnie 😄 Nie jest zle.

No man's land (Ziemia niczyja) - bardzo dobry serial, wojenno-obyczajowy. Mocne 7-8/10. Fajnie ogarnięty scenariusz i wprowadzanie bohaterów. Pokazanie konfliktu z obu stron (wojna w Syrii, walki ISIS vs Kurdowie). Na HBO jest cały. Podobnie jak Dolina Łez, która ma wysokie oceny na IMDB 9,5 (ale mało głosów na razie), ale to dopiero mam w planach obejrzeć 🙂 

Opowieść podręcznej - chyba jeden z najbardziej wstrząsających seriali, jakie widziałem w życiu. Akcja toczy się bardzo leniwie. Niektórym wyda się wręcz nudny. Ale jest bardzo mocny.
Nie jest to powiedziane wprost, ale najprawdopodobniej przez świat przeszła choroba, wskutek której większość kobiet jest bezpłodna. W tej sytuacji w USA władzę przejmuje sekta totalnych fanatyków religijnych. Kobiety które mogą mieć dzieci zostają zmienione w niewolnice zwane "podręcznymi" i oddane rodzinom z kobietami bezpłodnymi. Tam są gwałcone, aż zajdą w ciążę. Wtedy dziecko jest im odbierane i oddawane ich "właścicielkom".
Za najmniejsze przewinienie są karane według Biblii. Wyłupienie oka, obcięcie ręki, ukamieniowanie, powieszenie, utopienie z kamieniem u szyi jest na porządku dziennym. I to wszystko w 21 wieku.
Serial do obejrzenia na HBO Go. Polecam.

W dniu 12.11.2020 o 17:32, makak napisał:

Podobnie jak Dolina Łez, która ma wysokie oceny na IMDB 9,5 (ale mało głosów na razie), ale to dopiero mam w planach obejrzeć 🙂 

Dolina Łez okazała się słaba, po ciekawym początku, więc nie polecam 🙂 W sumie to nie wiem, o co chodziło twórcom z tym serialem.

Pustkowie - fajny czeski serial kryminalny, coś dla fanów The Killing i Broadchurch.

Wojownik - serial twórców Banshee - czysta rozrywka, właśnie wciągnąłem jednym ciągiem cały sezon i zabieram się za 2 🙂 

Na noże - "staro-szkolna" komedia w doborowej obsadzie, dobrze się bawiłem 🙂

Wszystko dostępne na HBO.

Edited by makak

Właśnie skończyłem oglądać "Koma". Kawał dobrego rosyjskiego kina sci-fi. Film w mojej ocenie fantastyczny jesli chodzi o fabułę. Efekty specjalne czasem widać, że są specjalne, ale to naprawdę w 2 czy 3 miejscach. Sam pomysł na film i wykonanie - 9/10. Polecam gorąco, bo to naprawdę niesamowity i niepowtarzalny kawał kina.

• Like 1

Treme - serial twórców The Wire (najlepszy serial policyjny, szczerze polecam 🙂) - Serial trochę ma, ale może ktoś jeszcze nie widział, ja też jakoś go ominąłem do tej pory i dopiero nadrabiam zaległości. Historia mieszkańców Nowego Orleanu ogarniających się po Katrinie. Świetny dramat, podobnie snuta historia jak w The Wire, czyli opowieść o mieście, pokazana przez historie zwykłych ludzi. No i dużo jazzu, skoro to opowieść o Nowym Orelanie 🙂 Warto obejrzeć, bo takich perełek za dużo nie ma niestety od oglądania.

W końcu udało mi się obejrzeć Jokera. Ależ to jest dobry wizualnie film. Rola Joaquin'a też niesamowita. Nie bardzo siedzę w uniwersum DC, ale nawet ja wyłapałem kim był chłopak pod koniec filmu 😛

• Like 1
10 godzin temu, blood_brother napisał:

W końcu udało mi się obejrzeć Jokera. Ależ to jest dobry wizualnie film. Rola Joaquin'a też niesamowita. Nie bardzo siedzę w uniwersum DC, ale nawet ja wyłapałem kim był chłopak pod koniec filmu 😛

oj zazdroszcze ze mogles to ogladac pierwszy raz 🙂 totalne mistrzostwo 🙂

Jak na film w uniwersum DC i w ogóle jakikolwiek film bardzo dobry. Czasem żałuje, że jest taki dobry bo nie dadzą rady dokręcić do tego tak samo wiarygodnego i realnego Batmana. A szkoda.