Skocz do zawartości

The Third & The Seventh


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Hcpiter z naszego forum na dobrzy ukrytym "czacie" zamieścił link do animacji do której obejrzenia chciałbym Was zachęcić. Praca Alexa Romana naprawdę robi wrażenie. Jest to animacja próbująca przedstawić sztukę architektury z fotorealistycznego punktu widzenia...

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=956

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja się nie nudziłem.

 

technicznie i artystycznie po prostu najwyższy poziom.

 

Szkoda że do wiadomości nie dostały się już making of's :

 

Compositing Breakdown:

 

Exeter Shot - Making of:

 

Salve!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kengi dobrze mówi, szczękopad, ale troche się to dłuży:)

Techniczny kosmos. Klimatyczne aż do bólu, ale moim zdaniem na granicy dobrego smaku, jeśli chodzi o stosowanie przerysowanego dofa, przerysowanych winiet, itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek o nie sam owitej wrażliwości takie wnioski mi się nasuwają oglądając to..naprawdę wiele razy., i najistotniejszym elementem jest nie, modeling materiały, na czym liczone itp. jest to poziom gdzie się raczej tego tematu nie porusza, wręcz nie powinno uważam.. Tu raczej jest wskazana rozmowa o treści i cel przekazu, jaki ma dana praca, jakie emocje wzbudzi pośród oglądających i czy skłoni nas do refleksji.Co autor chciał nam przekazać w tych?12-28.Min.na pewno nie możliwości komputera, ładne tektury, itd..tylko coś o szerszym horyzoncie i kontekście, czemu akurat te dzieła wybrał? A nie innych wyśmienitych arch. dzieła nie są przypadkowe, jeśli znamy trochę ich cel powstania genezę itp....Spójrzmy na to trochę mniej powierzchownie, rzemieślniczo i schematycznie, bo długo, długo minie zanim zobaczymy taki materiał, i tak pokazaną architekturę..W takim kontekście.. Takie moje skromne zdanie na ten temat.

A co do wrażenia, jakie na mnie zrobiło..Obłęd i geniusz… pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo artystyczne podejscie do tak odtwórczej pracy jak wizualizacje, dla mnie to dzieło sztuki, a architektura ukazana na tym filmie, jest pokazana w sposob monumentalny, perełki architektury. Klimat niesamowity. Technicznie niedoścignione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość, ze render 14 minut, to nie są to jakieś mega ustawienia vraya.. zmodyfikowany medium.. jak milo zostac zmiażdżonym na początku nowego roku... ciekawe co bedzie pod koniec...

 

aa i jeszcze polowa animacji to stile ruszane w afx.. taaak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrazenie, naprawde swietna robota i gruby materiał. Przy okazji widać jak post pro daje dużo do fotorealizmu.

 

Tutaj dla tych co jeszcze nie widzieli making of Auditorium:

http://en.9jcg.com/comm_pages/blog_content-art-166.htm

 

p.s

Dunablaster ogarnij sie w tych komentarzach, najpierw piszesz:

"Prawie jak Kinematograf. Ale to "prawie" czyni wielką róźnicę! :)"

 

a w nastepny dzień:

 

"Totalny czad! Na kolana padam :)"

 

a co napiszesz jutro w tym wątku ?

Edytowane przez JunioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne, wizualnie mistrzostwo, ale dlaczego to jest takie długie :) tak powiedzmy do połowy jeszcze mogłem się na tym skupić, potem było coraz gorzej, aż końcówke musiałem przewinąć bo zapomniałem, że to oglądam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrazenie, naprawde swietna robota i gruby materiał. Przy okazji widać jak post pro daje dużo do fotorealizmu.

 

Tutaj dla tych co jeszcze nie widzieli making of Auditorium:

http://en.9jcg.com/comm_pages/blog_content-art-166.htm

 

p.s

Dunablaster ogarnij sie w tych komentarzach, najpierw piszesz:

"Prawie jak Kinematograf. Ale to "prawie" czyni wielką róźnicę! :)"

 

a w nastepny dzień:

 

"Totalny czad! Na kolana padam :)"

 

prawie jak nabijanie postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesamowite, aż mi było szkoda że sie skończyło. Każde ujęcie ma w sobie niezwykły klimat. Wrażenie zrobiło na mnie kilka ujęć - pokazanie kamery prowadzonej po szynach, pozniej widoku z niej i cichy terkot silnika, no i ta eksplozja w Exeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przekazem tej genialnej animacji jest chęć podzielenia się z widzami pięknem, jakie autor stworzył w tych ujęciach... i to mi wystarczy. Jak włączyłem filmik i zobaczyłem, że trwa aż 12 minut to byłem pewien, że rzucę tylko na niego okiem co chwila przewijając ale nie mogłem, siedziałem jak zahipnotyzowany i wgapiałem się w to co serwuje mi autor, śliniąc się przy tym jak dziecko. Jednym słowem coś pięknego, ja chcę więcej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności