Skocz do zawartości

Czy zgodzilibyście się zapłacić 5 zł za korzystanie z forum?


Gość User190

Czy zgodziłbyś się zapłacić za korzystanie z forum?  

123 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zgodziłbyś się zapłacić za korzystanie z forum?

    • Nie, nie będę płacił za możliwość pisania na forum.
    • Tak, mogę zapłacić jednorazowo 5 zł.
    • Tak, mogę zapłacić jednorazowo nawet 15 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Jak w temacie - czy zgodzilibyście się zapłacić za korzystanie z forum max3d.pl. Mowa tu o opłacie jednorazowej, w wysokości podanej w sondzie.

 

Rozważania są czysto hipotetyczne. Czasy, kiedy byłem modem nawet mi zasłonił mrok niepamięci.

 

edit: Mówimy o opłacie za korzystanie z forum (możliwość pisania postów) w obecnej postaci. Sam fakt czerpania dzikiej przyjemności z oceniania innych, wrzucania informacji o swoim hobby, postępach i wystawiania się na publiczną krytykę. Pyskówki i off-topy też są w cenie ;)

Edytowane przez User190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bylo juz o tym na forum i nie da rady.

Nawet jak by to wyglądało? zamiast gwiazdki pod nickiem to symbol dolara ? :]

a co z tymi, którzy nie zapłacą ? nie będą mieli dostępu do forum, bo jeśli tak to samo forum szybko upadnie, nawet z wpłatami po wyżej 10zl.

 

p.s pfff a z ta sonda gdzie wyświetlają się nicki kto na co glosuje już mógłbyś sobie darować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym wstanie zapłacić te szalone 15 zł jednorazowo, gdyby tak jak mówi Bruneq te pieniądze były na nagrody np. tablet, roczny serwer, lub opłata domeny, lub weekend w Krakowie w jakiś tam hotelu, lub zestaw modeli z Ever.

 

Ja osobiście nic nie wygrałem w minibitwach i nie zanosi się na to, ale na pewno była by większa frekwencja gdyby były nagrody. Bo np Minibitwa: House on Mt.Yataka umarła śmiercią tragiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne nic takiego nie chcemy wdrożyć. Opłata za sam dostęp - nie...

 

M@ti chce chyba bardziej z ciekawości statystycznie sprawdzić ile osób byłoby w stanie za coś takiego zapłacić.

 

Prawda jest taka, że sam za treści, dostęp do samego forum, aby pisać posty to na pewno bym nie zapłacić. Z tego samego względu też pozwalamy na czytanie postów bez rejestracji. Znam dużo osób, która tylko czyta forum, ale regularnie. Tutaj też celowo nie wprowadzamy ograniczenia, że czytać mogą osoby tylko zarejestrowane.

 

Jeśli miałbym przeprowadzić taką sondę trochę bym zmienił pytania i dorzucił kilka punktów bardziej idąc w stronę usług dla użytkowników. O ile o płaceniu za czytanie nie ma mowy, jakaś opłata za jakieś usługi do którym moglibyście mieć dostęp już ma większy sens.

 

Więc raczej dodałbym opcje "czy byłbym zainteresowany płatną opcją na max3d" np. miejsce na portfolio, galerię prywatną, bloga ... itp...

 

No i chyba z tym publicznym głosowaniem to też nie jest dobry pomysł podczas zbierania takich danych statystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń

Im mniej tym lepiej, więcej roboty i kasy. Ale na jakieś mini bitwy do zachęcenia ( jaką nagrodę z listy chcesz), bo na wielkie bitwy to raczej nie bo sponsorzy powiedzą wtedy, że sami mogą zapłacić (userzy), to czemu my musimy wykładać swoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież logiczne jest to, ze za mini bitwy nigdy nie będzie nagród materialnych, ponieważ takie bitwy mogą tworzyć sami userzy forum i po pierwsze nie jest to jakoś bardzo zorganizowany konkursy jak np normalna bitwa a po drugie, jakby tak każdy w pewnym momencie zaczął tworzyć mini bitwy to jak zbierać na kolejne nagrody ?

Spora część osób mogła by napisać, ze nigdy nie ma czasu, czy porostu nie chce mu się brać udziału wiec nie ma po co płacić jak i tak z tego nie skorzysta.

 

Chętnie bym zapłacił np. za dostęp do Portfolia lub za dodatkowe mb na obrazki w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że opłata za korzystanie z forum takiego, jakie jest w chwili obecnej to nie jest dobry pomysł (chociaż w ankiecie wcisnąłem 3 pkt.). Natomiast mogłyby powstać działy płatne. Myślę tu np. o tutorialach, ale takich profesjonalnie napisanych. A pieniądze chociaż w części trafiałyby do ich autorów. Ja chętnie zapłacę 5 złotych miesięcznie (więcej pewnie też) za możliwość pogłebienia swojej wiedzy, ale muszę być przekonany, że taką wiedzę otrzymam podaną w sposób profesjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym się chętnie zrzucił na tutorial np. o wizualizacjach.

Poprosić jednego z chłopaków o zrobienie tutka, ale takiego od początku do końca wg. własnych założeń - od modelowania po kompozycje. Powiedzmy, że chłop ma zlecenie, włącza REC i jedzie. Byłbym wtedy skłonny zapłacić nawet 50zł :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ankieta zrobiona z czystej ciekawości - pytam tylko i wyłącznie o sam fakt korzystania z forum. Nie obchodzi mnie co Adek zrobiłby z tą kasą - jak dla mnie mógłby nawet w całości ją przepić. Skoro jestem w stanie płacić za rozrywki dużo krótsze, słabsze i dużo mniej uzależniające, nie widzę powodu dla którego kiedyś nie miałbym wrzucić jakiegoś datku na budżet max3d.pl. Byłoby na lepszy serwer, silnik forum, czy może nawet na umożliwienie stworzenia jakichś profili publicznych, czy czegoś podobnego.

 

Dziwi mnie oburzenie, że ankieta jest jawna - co w tym strasznego? Gdybyśmy się spotkali na rynku w Krakowie i dyskutowali na ten temat wszystko byłoby jak na tacy. Od tej anonimowości w necie chyba Wam się, brzydko mówiąc, w dupach poprzewracało. Ode mnie EOT - trochę rozbawiła mnie reakcja i jestem ciekawy jak rozwinie się dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jak dobrowolna zrzutka dla Adka, bo nie chce mi się klikać w reklamy.

Tutaj pojawiają się same wymiany Daję jakąś kwotę i w zamian otrzymuję jakąś usługę, a wszystko jest odgornie wymuszane. Dobrowolnie wrzuciłbym więcej, niż niedobrowolnie. Tak myślę :)

Ciekawy wydał mi się pomysł Chrupka, taka zrzuta dla jakiegoś konkretnego autora za jakiś poradnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cali MY :) pełno osób wchodzi codziennie na forum i korzysta z niego - zapewne odczuwając satysfakcję i gdyby forum nagle zniknęło to niejedna osoba nagle zyskałaby 2-3 lub więcej godzin dziennie ( ;) ) ale jak tylko pojawi się wzmianka o pieniądzach to albo oburzenie albo co w zamian. Dajcie spokój. My, Polacy, lubimy za darmo - i dobrze. Ale myślę, że to forum niejednej osobie z nas/Was pomogło dojść do takiego a nie innego poziomu. Ja myślę, że można zrobić jednorazową opłatę albo okresową jakąś symboliczną. Nawet gdyby użytkownicy nic z tego nie mieli to co? Zazdrość?

 

Pomysł utworzenia dostępu do jakiegoś płatnego działu jest świetny - będzie w jakiś sposób zachęcał do zapłacenia. Prawda taka, że dla niektórych użytkowników jakby było 100zł za miesiąc to żaden problem (choć dla mnie byłoby to w tej chwili awykonalne :P)

 

Lepiej otworzyć portfel i wesprzeć dobrą sprawę niż zaciskać w dłoni piątaka który i tak na browar w knajpie pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to by miało nawet sens, ale tylko gdyby max3d.pl miało być bardziej "snobistycznym" albo "pro" forum, a to dlatego że opłata za rejestrację (a więc i automatycznie niemożliwość czytania i postowania jako "anonymus" zmniejszyła by ilość osób i ograniczyła ją tylko do tych którzy faktycznie chcą mieć do czynienia z grafiką a nie tylko pogadać i się pokłócić.

 

 

aczkolwiek pomysł z dodatkami typu cg portfolio czy blog (płatny albo darmowy whatever) moim zdaniem jest całkiem fajny, chętnie bym skorzystał, taki CG blog mógłby być niezłą skarbnicą wiedzy imho..

 

Salve!

Morrrtens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z tymi bitwami się zagalopowałem bo w nich nie uczestniczę ale specjalne tutki to byłoby coś dobrego a dla autora %, delikwent który tylko kłócić się chce jak zobaczy jakieś opłaty ominie teoretycznie forum więc będzie trochę spokoju ( teoretycznie ), portfolio bądź blog to też dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszęă przyznać, że bardzo ciekawa ankietka. Dałbym M@tiemu reputa za to...gdybym mógł (co się dzieje z tą opcją?)

 

M@ti poruszył ciekwawą kwestie płatności w sieci za możliwość dostępu do czegoś. Najbardziej zaskakujące są dla mnie wyniki...: jedni nie chcą płacić w ogóle, inni mogą dać nawet te 15 zeta. To dość interesujące moim zdaniem patrząc na to przez pryzmat przyzwyczajeń społeczności internetowej. Z kolei jeśli ktoś zapłaci...to chce z tego wymierne korzyści dla siebie...np. możliwość dorwania jakiegoś tabletu w konkursie, czy coś. Czyli bardziej postrzegają to może jak bon zakupowy, czy kupon Lotka "dam 15 zeta, moge dorwać coś za 500). Nie patrzy się na to jak na formę biznesową, coś komercyjnego, gdzie płaci się komuś (w tym przpadku Adkowi), wynagrodzenia za dostarczenie pewnej usługi. Chętnie rozbudowałbym taką ankietę o możliwość dodatkowego zbadania ile osób, np. bierze pod uwagę dotacje forum przeznaczając pieniądze, na np. rozwój (Serwery itp).

 

Ciekawa sprawa zwłaszcza w świetle już prowadzonej dyskusji przez korporacje medialne, gdzie przytocze jedynie Ruperta Murdocha, właściciela News Corp.: "Przyzwyczailiśmy internautów do darmochy (...) teraz ponosimy konsekwencje".

 

Ciekawe, ciekawe...cholernie ciekawe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o grafike 2d to bardziej "pro" forum w polsce (a moze i na swiecie) raczej nie znajdziecie. W porownaniu do CgTalk'a Devianta czy nawet CA tu jest taka masa konkretnego feedbacku (szczegolnie dla poczatkujacych) ze spokojnie bije na glowe kazdy "kurs malowania online".

Nie wiem czy to by sie zmienilo po wprowadzeniu jakichs oplat za dodatkowe ficzery czy dostep do archiwalnych tematow, ale we wlasna przyszlosc chyba warto by bylo zainwestowac te 3 piwka ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OmeN2501

Pomijając ten "feedback" typu "do poprawy","do bani", "zacznij od nowa", którego, z moich obserwacji, także jest dosyć sporo i właśnie taki początkujący musi mieć bardzo twardą skórę i sporo dystansu żeby taki wątek nie przeistoczył się krwawą kłótnię.

A to się nabiera raczej z czasem.

Chociaż z drugiej strony piania z zachwytu nawet nad oczywistym badziewiem na zagranicznych forach potrafią być chyba jeszcze bardziej irytujące.

 

Ja jestem jak najbardziej za wprowadzeniam właśnie w zamian za ficzursy takie jak przytoczono: własne portfolio, blog(hmm zaraz, czy max3d nie ma już czegoś takiego?), może jakieś zniżki np. na jakieś wirtualne kursy dla abonentów czy wcześniej przytoczony dostęp do pro tutoriali.

I tak jak połowa głosujących nawet 15zł to bardzo ok cena. Ba myślę, że nawet 50 zł/rok to nie byłaby jakaś straszna rzecz, kwestia tego jak miałoby to być spożytkowane.

Pozdrawiam,

Mat

Edytowane przez uzumakishadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w czym problem, by wprowadzic model płatnych fragmentow serwisu - mikroplatnosci sa ladnie rozwianiete i latwe do implementacji. przeciez nikt nie musi placic za dostęp, moze np. wyslac 5-10-20 swoich tekstur czy jeden stary model. Po selekcji zrobi sie biblioteke i mozliwoasc pobierania materiałów za smsa rzędu 1-10pln. W plikach będą namiary na autora i jak ktos kupi platną tresc dostanie mozliwosc skontaktowania sie z autorem po więcej. Dzieki temu zarobic moze portal i w przyszłości user ofiarujący coś lezaceg na dysku za free, czego juz by nie spieniężył, a tak dostanie szanse na płatne zlecenie jak jeden model sie spodoba.

 

btw. ja wpisalem ze bym nie zaplacil. nie ma zadnego sensownego modelu biznesowego, wiec nie ma co pompowac kase, tak jak mowil Adek przy innej ankiecie glosy rozlozylyby sie inaczej pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piwo dla Adka to jestem za... W końcu raz w miesiącu kupuję pewien periodyk za 19,90 PLN tylko po to, abym mógł poczytać sidząc na kibelku. Wydawnictwo nie jest złe, ale po tygodniu nie mam co czytać a z tego forum wynoszę dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie mi jakieś płatne fora na świecie ...

 

Myślę że tu nie chodzi o fakt płacenia za przebywanie na forum, a coś na kształt GOLDEN/VIP Member, dzięki czemu można będzie uzyskać bonus w postaci np: miejsca na galerię,blog lub coś innego.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie opłat skutecznie zatrzymałoby napływ nowych użytkowników. W niektórych przypadkach może to i lepiej nawet. Spowodowałoby niejaką zamkniętość tego forum. Poprawiłby się poziom to na pewno.

Ale smutno by było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie opłat skutecznie zatrzymałoby napływ nowych użytkowników. W niektórych przypadkach może to i lepiej nawet. Spowodowałoby niejaką zamkniętość tego forum. Poprawiłby się poziom to na pewno.

Ale smutno by było :(

 

wtedy nie można by było odkryć nowych talentów :)

 

ale płatność za status: VIP na forum i do tego jakieś przywileje jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja sms, paypal, czy przelew na konto było by chyba najlepszym rozwiązaniem. Jestem za jeżeli dostane dodatkowe opcje tak jak na CG Talk :) A jak to wygląda od strony prawnej ? Adek wtedy nie musial by byc firma Max3d by pobierac oplaty ? W końcu ze wszystkiego w tych czasach trzeba się rozliczać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem pełnego tematu, odnoszę się tylko do 1`szego posta.

 

Moim zdaniem gdyby forum było zamknięte od początku ograniczyłoby to ostro napływ nowych ludzi zainteresowanych tematem, a to bardzo źle. Albo skończyłoby się naszą-klasą czy tym... epulsem. Jestem przeciwnikiem ograniczeń.

 

Po roku użytkowania -15 zł. Dla mnie brzmi dobrze, jeśli szło by to na konkretny cel np. nagrody, serwer, materiały, tutoriale etc.

Zaznaczyłem opcję 1 na wszelki, bo nie wiem jak by to było zorganizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów za wszystkich :).

 

Dorzucić się do forum ? Czemu nie, w sumie jestem tu tak długo...Z czystej przyzwoitości wypadałoby postawić raz na jakiś czas te trzy piwa adminowi. Żaden pieniądz i żadne bonusy- ot, jest miejsce gdzie można spotkać pewnych ludzi, warto je wesprzeć- tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konta premium..? Lepsi/gorsi..? Obowiązkowa opłata..? bllee.

 

Raczej opłata za bonusy typu tutorale z wyższej półki. Albo za miejsce na portfolio.

 

Przydałaby się też osobna opłata na jakieś dobre wino/whisky dla Adka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opcja lepsi/gorsi jest dziwna...

 

nie można po prostu dać adresu konta, na niego kto będzie chciał wpłaci kase, i wtedy niezależnie od kwoty pojawi mu się jakiś plusik czy gwiazdka koło avatara, że jest dobrym człowiekiem.

 

oby poszło to na rozwój vortalu naszego ( bo tak chyba powinniśmy go chyba już nazywać)

 

bo podziały wśród użytkowników lepszy/gorszy to już nawet i ilość postów i staż robią, co jest totalną głupotą.

 

nie róbmy drastycznych zmian, co by nie odstraszyć ludzi, bo klimat u nas na forum jak w dobrej knajpie na poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Z ręką na sercu napiszecie, że z własnej woli rzucilibyście groszem na max3d.pl? Moje doświadczenia pokazują, że na 20k użytkowników cokolwiek wpłaci może 20 osób. Bo po co wpłacać, skoro inni nie muszą?

Xiz0r napisał, że forum jest nasze - zdajecie sobie sprawę jaką siłę nabywczą mamy? 20k użytkowników? Ile moglibyśmy zebrać? Jak to wykorzystać :)

Ja z chęcią zaryzykowałbym eksperyment, wrzucił swoją cegiełkę i zobaczył do czego nas to zaprowadzi. Być może nawet zapisalibyśmy się na kartach historii.. kto wie, kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności