Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

plutko chodzi o wyjątkowo naciągany press release, gdzie podano ze gran turismo rozeszło się w 6mln egz. każdy pomysli ze część piąta a tak naprawde to wynik zbiorczy 1-5 z czego piąta czesc wg. wydawcy sprzedałą się w 0.5mln sztuk ale policzyli tylko wysyłkę do sklepów a nie faktyczną sprzedaż. To oznacza tylko jedno - wyniki sprzedaży GT5 mocno rozczarowują i PR staje na rzęsach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, cóż zrobili rewelacyjny core wyścigów i zapomnieli, że to jeszcze trzeba ubrać w grę która sprawia fun :)

 

Ja sobie premierówkę odpuszczam, pomimo, że sam system jazdy jest w GT5 super, tak w sam raz pomiędzy arcade, a symulacją. Pewnie kupię TDU2 zamiast, choć to zupełnie inne klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole masa trailerow po VGA sie pojawila. Ogladajac ten od Uncharted 3 sobie pomyslalem ze troche jakosciowo odstaje... dopiero pozniej dotarlo do mnie ze to na silniku gry jest... A ta woda co sie pojawia na chwilke w gameplayu to chyba jakies male dzielo sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole masa trailerow po VGA sie pojawila. Ogladajac ten od Uncharted 3 sobie pomyslalem ze troche jakosciowo odstaje... dopiero pozniej dotarlo do mnie ze to na silniku gry jest... A ta woda co sie pojawia na chwilke w gameplayu to chyba jakies male dzielo sztuki

 

Co? To nie jest pre renderowane?!

 

Na moje oko to jest prerender >.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole masa trailerow po VGA sie pojawila. Ogladajac ten od Uncharted 3 sobie pomyslalem ze troche jakosciowo odstaje... dopiero pozniej dotarlo do mnie ze to na silniku gry jest... A ta woda co sie pojawia na chwilke w gameplayu to chyba jakies male dzielo sztuki

 

Piasek też. Mam nadzieję że pustynia w grze da radę.

Edytowane przez _michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to z silnika, to niech mi jeszcze ktoś powie że OpenGL wysiada jakością grafy przy Direct3D, a go wyśmieje ... xD

 

Przecież OpenGL ma dokładnie takie same możliwości jak Dx. To od sprzętu zależy, a nie od API. Dx ma większą penetrację rynku, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież OpenGL ma dokładnie takie same możliwości jak Dx. To od sprzętu zależy, a nie od API. Dx ma większą penetrację rynku, ot co.

 

Ja to wiem i Ty to wiesz, ale brakowało mi konkretnego przykładu, już wcześniej używałem Uncha jako przykłądu w dyskusjach, ale to, to mnie przerosło xD w dodatku to jest wersja ES czyli lekko okrojona (chyba że dalej PS3 leci na wersji 1.0 wtedy jest bardzo okrojona)

 

Ogólnie jestem zachwycony, już od dawna planuje zakup PS3 głównie dla Unchartedów :D

 

PS

 

Zgadnijcie kto pracuje w Naughty Dog ;P

http://maciejkuciara.blogspot.com/2010/12/prepare-your-diapers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto, choć na moje to mogliby poprawić elementy platformowe, bo te w porównaniu z Tomb Raiderami są koszmarne. Poza tym, obie części mają dokładnie taki sam szablon, co też trochę mnie zraziło. Reszta rządzi, skończyłem obie.

 

 

Mnie już przekonywać nie trzeba :) grałem trochę w jedynkę u kuzyna, oglądałem wszystkie materiały na hyperze i niecie. Ja po prostu muszę w to zagrać ;) nie ma bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja, zniknęło. W każdym razie pokazana była scena, w której Drake i Sully przechadzają się po płonącej świątyni. Jakościowo bardzo zbliżone do U2, czyli do maksa możliwości PS3 :)

 

Edit

 

News o nowym Call of Juarez

CoJ3

 

Zaczynam się bać. Jestem fanem jedynki i dwójki, oby pomysł na trzecią część nie przekreślił sukcesu serii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no dzisiaj mają udostępnić, od dzisiaj również dostepna jest na AppStorze druga gra ne tej technologii - Dungeon Defenders

 

bardzo dobrze, że się pojawia konkurencja, bo w tym momencie Unity nie ma praktycznie żadnej (oczywiście mówię tylko o iOSach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f nie taka niska rozdzielczosc bo ihone 4 ma rozdzialke 960 na 640, nie wiem czy ta wersja narzedzi to poprostu nie będzie nowa beta UDK, bo juz od jakiegos czasu pojawiaja sie w niej opcje dot. urzadzen mobilnych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmeN2501 - no jakby wszytko bylo takiej jakosci to pewnie by nie uciagnal sprzet tego.

 

Swietnie jest - ja pamietam jak jaralem sie w gierkach ze tekstura na twarzy jest animowana jakby bohater usta otwieral i mrugal oczami :D Ciekawe czy za jakis czas bedziemy sie nabijac z tych dzis "super plastycznych" twarzy... Choc pewnie wszedzie jest jakas granica zblizenia sie do realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita mimika twarzy

http://www.gametrailers.com/video/developer-diary-l-a-noire/708505

Choc troche to wyglada jakby te super plastyczne glowy przyklejone byly do zwyklych modeli...

 

 

masakra!!!!! jak to wyglada!!!! ale dokladnie jak piszesz, nie trzeba sie wysilac aby zobaczyc kontrast miedzy twarza a niekoniecznie fajnie zrobionym garniturem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bankier.pl/forum/temat_list-intencyjny,9205819.html

 

Frontline jest autoryzowanym developerem gier i aplikacji na wszystkie platformy sprzętowe Xbox 360, Playstation 3, PSP, Nintendo Wii, DS, DSI, Apple Iphone, Apple Ipad (...)

 

Powyższe działania są elementem realizacji strategii Spółki na lata 2010-2012 zakładającej uzyskanie statusu autoryzowanego developera na wszystkie platformy sprzętowe oraz rozwinięcie działu technologii mobilnych.

 

i już przynajmniej wiadomo skąd taka decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

może i mam od niedawna konto na 3dsmax, ale branże znam dobrze i dziwi mnie ze osoby takie jak wy wypisują głupoty, powinniście informować swoich kolegów z forum o rzeczywistym statusie firmy, a nie produkowali ściemę i pozwalali takim czy podobnym firmom nabierać kolejne osoby

 

Nicolasy to bankruci którzy zbankrutują w 2011 roku, kiedy przyjdzie wydać afterfala

 

przecież oni to grę ciągną już wiekami to są dekady świecie produkcji gier, a rok temu zaczęli robić ją od nowa na UDK

 

od wielu lat udają fachowców którzy chcą coś zrobić, i inwestują wielkie pieniądze, prawda jest taka ze robią ludzi na szaro, podają fałszywe dane bo tak szczerze kto obraca milionami i robi na UDK?

 

jak by mieli taka kasę którą podają w zestawieniach już 4 czy więcej lat temu mogli by kopic UT i robić, ale oni cały czas produkują ściemę żeby podbić akcje, oszukać kolejne osoby, które wykopią pre order zainwestują w akcje, ale to są już ich ostatnie podrygi bo w 2011 nie wydadzą tej gry bo to jest syf malaria, wystarczy popatrzeć jak to jest udulepane

 

żaden poważny dystrybutor tej gry nie wyda jak ja zobaczy, zresztą oni tego afterfala robią od roku i uczą się UDK, czyli nic dziwnego ze zrobili jeden lvl i tak to wygląda

 

teraz odnośnie informacji o przejęciu, bankrut przejmuje bankruta, kto się trochę zna wie ze frontline to taka sama firma jak Nicolasy czyli nic wielkiego na rynku nie osiągnęła, tylko dużo gada i nabiera innych, przejecie tej firmy jest na pokaz żeby jeszcze parę osób nabrać na akcje i jak przyjdzie czas na wydanie afterfala ogłosimy bankructwo, ale może przed tym jeszcze nasz tytuł uda się sprzedać komuś

 

dziwi mnie to że służby odpowiedzialne za notowania nie weryfikują podanych przez Nicolasa informacji, przecież oni na swoje stronie i na giełdzie maja status jednego z lepszych dystrybutorów, a ja szczerze to nie znam żadnej gry pudełkowej którą oni wydali, może teraz niedługo podadzą do wiadomość ze zrobią afterfala na ipoda, nie zdziwił bym się bo i tak niewiele tej wersji na PC zrobili czyli dużo pracy nie nadkładają

 

 

na koniec podaje link do notowań, akcje systematycznie z 9zl spadają i teraz osiągnęły limit 5 groszy

 

 

i nie jestem ich akcjonariuszem, anie tam nie pracowałem i nie zostałem przez nich nabrany, ale nie lubię jak takie firmy działają na polskim rynku dlatego to napisałem, my forumowicze powinniśmy się nawzajem wspierać i informować, może jakieś ukryte forum dla każdej z branż żeby takie rozmowy miały swoje miejsce

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_ nie wolno tak mowic, jest cud miod i tego sie maja wszyscy trzymac, pracowac nie gadac i cieszyc sie ze jest co robic bo przeciez jest krysys heheheheh :D a swoja droga to takich nikolasow w samym krakowie jest przynajmiej trzech :) no moze bez gieldy - co nie zmienia faktu ze to developerzy z "czolowki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie ze osoby takie jak wy wypisują głupoty, powinniście informować swoich kolegów z forum o rzeczywistym statusie firmy, a nie produkowali ściemę i pozwalali takim czy podobnym firmom nabierać kolejne osoby

 

my czyli kto? np ja, że podałem linki do 2 źródeł? :) nikogo o niczym nie informuje bo sam wiem tyle ile mi się o uszy obije

 

miło, że alarmujesz o tym, że źle się dzieję, ale brzmisz mało wiaroygodnie jako obserwator, który nie miał okacji pracować w firmie

 

pewnie jest na forum parę osób z Nicolasa ale widocznie nie chcą/nie mogą iformować o sytuacji w firmie

 

btw chłopaki robią ostatnio spore postępy więc wydaje mi się, że i całą grę może skończą na przyzwoitym poziomie... może

 

a tak poza tym to Twój post ma jeszcze max parę godzin życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_ nie wolno tak mowic, jest cud miod i tego sie maja wszyscy trzymac, pracowac nie gadac i cieszyc sie ze jest co robic bo przeciez jest krysys heheheheh :D a swoja droga to takich nikolasow w samym krakowie jest przynajmiej trzech :) no moze bez gieldy - co nie zmienia faktu ze to developerzy z "czolowki" :)

 

 

Niby nie jest wesolo ale ja bym sie proponowal jeszcze wstrzymac z czarnowidztwem .Rok 2011 bedzie kluczowy dla wiekszosci polskich developerow. Wychodza kluczowe tytuly .potem po ilosci ogloszen o prace bedzie mozna realnie stwierdzic na czym stoi

polski gamedev.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest na forum parę osób z Nicolasa ale widocznie nie chcą/nie mogą iformować o sytuacji w firmie

 

Jest pare osób ale nie mają czasu wdawać się bezsensowne flame war'sy i kłótnie z jasnowidzami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

może i mam od niedawna konto na 3dsmax, ale branże znam dobrze i dziwi mnie ze osoby takie jak wy wypisują głupoty, powinniście informować swoich kolegów z forum o rzeczywistym statusie firmy, a nie produkowali ściemę i pozwalali takim czy podobnym firmom nabierać kolejne osoby

 

Nicolasy to bankruci którzy zbankrutują w 2011 roku, kiedy przyjdzie wydać afterfala

 

przecież oni to grę ciągną już wiekami to są dekady świecie produkcji gier, a rok temu zaczęli robić ją od nowa na UDK

 

od wielu lat udają fachowców którzy chcą coś zrobić, i inwestują wielkie pieniądze, prawda jest taka ze robią ludzi na szaro, podają fałszywe dane bo tak szczerze kto obraca milionami i robi na UDK?

 

jak by mieli taka kasę którą podają w zestawieniach już 4 czy więcej lat temu mogli by kopic UT i robić, ale oni cały czas produkują ściemę żeby podbić akcje, oszukać kolejne osoby, które wykopią pre order zainwestują w akcje, ale to są już ich ostatnie podrygi bo w 2011 nie wydadzą tej gry bo to jest syf malaria, wystarczy popatrzeć jak to jest udulepane

 

żaden poważny dystrybutor tej gry nie wyda jak ja zobaczy, zresztą oni tego afterfala robią od roku i uczą się UDK, czyli nic dziwnego ze zrobili jeden lvl i tak to wygląda

 

teraz odnośnie informacji o przejęciu, bankrut przejmuje bankruta, kto się trochę zna wie ze frontline to taka sama firma jak Nicolasy czyli nic wielkiego na rynku nie osiągnęła, tylko dużo gada i nabiera innych, przejecie tej firmy jest na pokaz żeby jeszcze parę osób nabrać na akcje i jak przyjdzie czas na wydanie afterfala ogłosimy bankructwo, ale może przed tym jeszcze nasz tytuł uda się sprzedać komuś

 

dziwi mnie to że służby odpowiedzialne za notowania nie weryfikują podanych przez Nicolasa informacji, przecież oni na swoje stronie i na giełdzie maja status jednego z lepszych dystrybutorów, a ja szczerze to nie znam żadnej gry pudełkowej którą oni wydali, może teraz niedługo podadzą do wiadomość ze zrobią afterfala na ipoda, nie zdziwił bym się bo i tak niewiele tej wersji na PC zrobili czyli dużo pracy nie nadkładają

 

 

na koniec podaje link do notowań, akcje systematycznie z 9zl spadają i teraz osiągnęły limit 5 groszy

 

 

i nie jestem ich akcjonariuszem, anie tam nie pracowałem i nie zostałem przez nich nabrany, ale nie lubię jak takie firmy działają na polskim rynku dlatego to napisałem, my forumowicze powinniśmy się nawzajem wspierać i informować, może jakieś ukryte forum dla każdej z branż żeby takie rozmowy miały swoje miejsce

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Nie wiem moze sie nie znam itd itp, ale rozumiem że wszyscy pracujący w nicolas zacierają rączki i kombinują jak tu zrobić wała, manipulować giełdą itp? A może jest tak że są to ludzie ktorzy wbrew przeciwnością chcą jednak coś zrobić na tyle dobrego ile są w stanie i pozwalają im na to możliwości nierzadko sporym nakładem pracy?. Czas dla mniejszych developerów próbujących zrobić coś większego jest może nie najlepszy mimo to nie jestem przekonany do tego co napisałeś.

 

Pamiętam jak swego czasu sporo jadu przelewało się odnośnie cdp i produkcji wiedzmina jak wieszano psy i jak wiele osób deklarowało że nie podjęło by się pracy przy wiedzminie, z innej beczki masz fiszów z bydgoszczy, mimo kapitału i ambicji stworzenia dobrej firmy nic z tego nie wyszło, kolejne, city na ktore przez cale lata wylewały się wiadrami fekalia a obecnie dzięki zgromadzonemu kapitałowi i kilku posunięciom zaczyna się zmieniać postrzeganie tej firmy i otrzmują od ludzi kredyt zaufania, pamiętam dwudziestko kilkuletniego gościa zarządzającego "growym interesem" który zastanawiał się czemu jeszcze nie dorobił się willi z basenem. Napewno skala tych wszystkich firm jest nieco inna, nie zmienia to faktu że pracują tam ludzi którzy starają się wykonywać swoją pracę dobrze lub na tyle dobrze na ile są w stanie, za dłubanie w nosie nikt im nie zapłaci.

 

Także z tego co napisałeś wynika że najlepiej podłożyć ręce pod dupe albo w ogóle wsadzić w dupe i nic nie robić lub do tego dłubiąc w nosie dużym paluchem stopy jechać po wszystkim i po wszystkich, ewentualnie zamiast pracować w epic mieszać lepik i smołować dachy.

 

Ps Jak już piszesz to rób to trochę bardziej po ludzku bo zwrotów typu "udulepane" nie czaje i jak przytaczasz jakieś dane to poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na co się nabierze? na pracę w Nicolasie czy na przejęcie Frontline?

Wnioskuje że o to pierwsze chodzi. Kto siedzi w branży trochę to i tak wie co gdzie się dzieje. A Niedoświadczonych ludzi i tak firmy ze złą reputacją złapią. W tym wątku jednak zachowujmy bezstronność. Flamewars nie potrzebne są w sumie nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności