Skocz do zawartości

Platige Image - zmiana wizerunku i inne nowiny.


Baggins

Rekomendowane odpowiedzi

Z niemałą radością chciałbym pokazać rebranding Platige Image. To był juz najwyższy czas żeby to zrobić. Razem z naszymi partnerami z Juice udało się moim zdaniem zrobić coś naprawdę mocnego.

 

Prezentacja poniżej. Warto zapamiętać nazwiska ludzi w to zamieszanych a szczególnie Marcina Kobyleckiego, który przekonał nas wszystkich, że warto to zrobić właśnie tak i jest głównym inicjatorem tej zmiany.

 

http://www.behance.net/gallery/Platige-Image-Rebranding/6606403

 

Jednocześnie rusza odświeżona strona Platige Image, która w nowej formie jest po prostu solidną wyszukiwarką naszych projektów o "nieco" rozszerzonych możliwościach.

 

http://www.platige.com

 

I wreszcie wszystkie nasze shorty, w jednym miejscu i w dobrej jakości.

 

http://www.platigeshorts.com/

 

Dziś o 22 na wszystkich najważniejszych portalach poświęconych grom pojawi się też teaser gry Cyberpunk 2077. Jednym słowem, dla Platige - gruby dzień.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawy rebranding. Choc stare logo PI przykuwało uwagę i dało się zapamiętać - może inaczej, łatwiej wg. mnie było skojarzyć nazwę z firmy z logiem. Ale to pewnie kwestia czasu co do nowego loga...

 

Nowa strona www bardzo konkretna. Gratuluję !!!

 

pozdro

czaps

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z logiem mam odwrotnie niż tutaj zostało wspomniane. Choć przeglądam sprawy związane z PI to jednak starego loga nie kojarzę :P za to nowe uważam, że jest świetne. cała reszta zresztą również do mnie przemawia. dołączam do uradowanych kinematografem. zmiany na plus.

 

EDIT: ok. już pamiętam stare logo. nie wiem jak mogłem zapomnieć :P a jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość i mnie najbardziej cieszą shorty. Po prostu to już był wstyd, co tu dużo mówić, kilka lat po premierze, filmy były trzymane w zakamarkach, a jest co oglądać. Teaching Infinity - o tym nie pisaliśmy zbyt wiele, jakoś nie miałem okazji też tego zobaczyć. Cieszy mnie w końcu oficjalny Kinematograf i Paths of Hate.

 

Ciekawe to z tym brandingiem. Tego się nie spodziewałem. Pierwsze skojarzenia mam z The Verge (jednym z moich ulubionych serwisów) (http://www.theverge.com/).

 

To PI zawsze mi się podobało, a po delikatnych zmianach bo ostatnio na stronach PI też było lekko szlifowane było naprawdę dobre. Nowe nie jest złe, ale pewnie chwilę potrwa, aż się przestawię. Mnie się font podoba chociaż tutaj naprawdę przez zbyt wiele lat patrzyłem na te stare wersje.

 

Świetnie przygotowany materiał z tym brandingiem.

 

Nowe znowu lepiej pasuje do działów: POST, FILMS, ACADEMY.

Ale w sumie tez lepiej pasuje do teraźniejszych czasów i faktycznie jest bardziej nowoczesne. O to chyba chodziło.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo jest ultranowoczesne i pewnie wlasnie takie skojarzenie Platige chcialo przeniesc na papier. Stare logo swietnie wiazalo sie ze skrotem nazwy firmy, ale co by nie bylo, nowe ma duzo wiekszego pazura.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie. Taka techniczna uwaga. Zapomniałem napisać o stronie. Jakoś nie miałem czasu przejrzeć strony głównej. Piękna robota. Duży plus za responsive'a, ale coś jest z nim nie tak na mobile. O ile otwierając stronę na desktopie, pomniejszam ją sobie, kolumny się zwężają, jest responsive to na telefonie (Stock Chrome Android) zupełnie tak jakby nie zmieniał układu pod urządzenia mobilne. Na tablecie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie przeprowadzony rebranding, zgodnie z nowymi trendami, ładna strona, eleganckie logo. Na początku nie mogłem zrozumieć idei stojącej za takim logiem, ale po zobaczeniu case study (dzięki za to) na Behence zrobiło się to jasne.

Pogratulować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Platige to Platige.. No gadajta se ludziska co se chceta..

 

Nowe logo rzeczywiście petarda. Bardzo podoba mi się powtórzenie zewnętrznego kształtu w środku logo.. Może to dawać pretekst do zabawy z nieskończonością;-)

 

Stare logo moim zdaniem było ok za czasów teledysku Niekochani Steczkowskiej.. Od kilku lat mam wrażenie trąciło trochę myszką.

 

Brawo za odwagę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie lubił zmian to pewnie bym marudził, ale jednak za logo duży plus. Idzie nowe, lepsze, odświeżone. Jeszcze większy plus za uwolnienie projektów, fajnie jest odświeżyć pamięć.

 

Materiał z Cyberpunk 2077 jest MEGA PRO - bardzo ładny obrazek i muzyka :) Widać też co jest mocną stroną PI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Firma dzisiaj przedstawiła proces rebrandingu jaki został przeprowadzony w firmie."

 

Zdanie roku.

 

Nowe logo mi się nie podoba. Pierwsze skojarzenie: Delta Force. Później jakoś nie mogłem zachować powagi patrząc na nie. Fakt, jest "męskie", mocne, solidne, dobitne, ale nie jest profesjonalne. Nie zapada w pamięć. Jest bardzo pospolite. Takie logo mógłby mieć sklep z odzieżą sportową (również bardzo dobry!), ale nie ogromna wytwórnia filmowa. Takie logo mógłby zaprojektować na ocenę bardzo dobrą student pierwszego roku grafiki projektowej. Ale nie profesjonalne studio dla profesjonalnej wytwórni.

Starsze logo podobało mi się o wiele bardziej.

 

Zanim polecą w moją stronę skorupki z napisem "troll" zaznaczę, że jako świadomy odbiorca mam prawo do własnej opinii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka z reklam udalo mi sie obejrzec, a potem system wybral jedna i juz innych nie pokazuje...

Niezaleznie co klikne, ten sam klip wyskakuje.... (na Macu)

A swoja droga te plastykowe truskawy i inne gowniane garnki latajace troche

nie przystaja do renomy.

Moze zrobcie dwie strony - ambitniejsza i taka "dla klientow"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

a mnie g... obchodzi logo PI. Czy mogę tak napisać?

i żeby było w temacie, jak to jest ładne logo to ja jestem Afroamerykanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ffoxie nie działa vimeo na stronie. Niestety nie ma też zwyczajowego guzika Watch on Vimeo pod prawym klawiszem więc sobie nie poolądam. Moze to wynika z implementacji - mam flash blocka i na max3D też nie odpalają się, ale np. na vimeo już tak, podobnie jak na joemonster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko się pan nie rozpłacz, bo się broda odklei".

Edward Sztyc.

 

Hahaha dlatego mam Dziadka na ignorowanych żeby tych bzdur nie czytać, ale czasami jak ktoś zacytuje człeka to tylko się utwierdzam, że to dobra decyzja była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście gratuluję odwagi.. Ale dlaczego mieszacie w wasze logo politykę;-)

 

Dziś natknąlem się na tvp info na wywiad z Baginsem.. Przy okazji pani dziennikarka powiedziała, ze Tomek dostał Oskara.. Mam nadzieję, ze "antycypowała"

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za bardziej i mniej mile slowa. Znak jak kazdy moze sie podobac mniej lub bardziej,niezaleznie od tego zmiana dla tak silnie umocowanego graficznie klienta jest bardzo ciezka przeprawa i wyzwaniem.

 

Zapewniam tez ze dorysowanie kuleczki przy kazdym logo czy znaku opartym na prostej geometrii zaowocuje powstaniem jakiegos smiesznego ludka.

 

wszystko staralismy sie oprzec na amerykanskich brandingach ktore powstawaly w latach 60tych, ktore mimo uplywu 40lat nadal sa aktualne. Mamy nadzieje ze nowe logo, ktore jest rozwinieciem starego - posluzy bez tuningu przynajmniej kolejna dekade.

 

takze tez chcialem dodac ze strona jest juz daleko w lesie ale to pewien system ktory sie tworzy i bedzie to jeszcze plac zabawy przez kolejne miesiace. Tu tez wspomnieliscie i w odpowiedzi na to zdradze ze wersja mobilna jest w drodze. Wiec na wszystkich padach i androidach bedzie dzialac to niebawem jak zloto.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za bardziej i mniej mile slowa. Znak jak kazdy moze sie podobac mniej lub bardziej,niezaleznie od tego zmiana dla tak silnie umocowanego graficznie klienta jest bardzo ciezka przeprawa i wyzwaniem.

Z ciekawości, czy to inicjatywa wewnętrzna czy jesteście jakąś zewnętrzną firmą i czy macie na koncie jakieś inne loga/brandingi dla dużych klientów? Można gdzieś poprzeglądać dorobek graficzny autora i pouczyć się od lepszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam flash blocka i na max3D też nie odpalają się, ale np. na vimeo już tak, podobnie jak na joemonster.

 

Prosta rada - wyłącz flash blocka.

 

 

Pomysł i wejsciowy wyrpacowany krztałt na logo - spirala - bardzo dobry. Uproszczenie niestety nie daje rady. Przewraca się, i kuje w oko tym kującym same siebie kolcem.

 

Ale rebranding jak najbardziej na plus. Wreszcie żeby czytać o PI bede wchodził na strone PI.

 

 

P.s. nie mogłem sie powstrzymać:

logo-pi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności