Skocz do zawartości

Animowany teledysk "Kosmostumostów"


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem dlaczego oceniacie muzykę. Jak to muzyka - każdy lubi inny jej rodzaj więc to pomijam. Graficznie - rewelacja! Niesamowite to jest. Oglądałem to kilka razy za każdym razem wpatrując się w inne detale. Genialne ilustracje, świetne przejścia pomiędzy nimi!

 

Jak to było montowane? Czekam na jakieś smaczki z produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na rapie nie znam i tego nie słucham, ale przesłuchałem i obejrzałem kilka razy i mnie nie odtrąca.

Nie będę tu jednak rozpisywał się na temat muzyki.

 

Kilka osób pytało mnie o to, jak klip został zrobiony.

Osobiście strzelam, że nie są to sztuczki kompozycji w przestrzeni 3D z Ae, a camera mapping w jakimś sofcie trzyde, z dodaną później dobrą postprodukcją. Zresztą w creditsach jest kilku szpeców od 3D.

 

Co sądzicie?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to wszystko było z jednego ujęcia mniej więcej to wolałbym to zrobić w 3d niż w jakimś kompozytorze. Znacznie szybsza praca z pewnością. Też czekam aż z grafików pracujących przy tym ktoś popuści farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to 3D, ale nie camera mapping, przy takich ruchach kamery, camera mapping by się rozjechał, pewnie zwykłe bezpośrednie mapowanie na modelu.

 

Nie ma tu kogoś kto przy tym pracował? Sam jestem ciekaw jak to było robione :D Making of, must have.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pozytywne opinie:)

jezeli chodzi o obrazki to brawa naleza sie dla Grzegorza za nie wszystkie.

 

co do samego tworzenia teledysku nie obylo sie bez problemow, ale jakos sie udalo wszystko rozwiazac,

 

prace wygladaly w ten sposob ze najpierw zostala przygotowana kamera od poczatku ujec az do momentu gdzie wchodza animowane typografie. typografie byly skladane osobno w afterze, i dalsze ujecia po typo to znowu jedno ujecie (cale szczescie kr

kamera byla robiona w 3d studio (ofcoz:) na plaskich rysunkach, bez ciec, jednym ciagiem, najpierw powstala ona w jakies 4-5 dni po czym spalil sie dysk twardy i trzeba bylo robic wszystko od nowa i za drugim razem poszlo w 3dni calosc:)

potem jak juz byla kamerka jako tako ograna rozpoczelo sie skladanie obrazkow.

 

same obrazki to w wiekszosci wypadkow camera mapping na wielu warstwach, bylo z tym sporo zabawy zeby przerabiac plaskie obrazki, ale z czasem dosc szybko one szly,

 

potem trzeba bylo przerabiac dosc mocno kamere zeby z plaskich obrazkow na ktorych poczatkowo byla zmontowana uzyskac efekty glebii itp.

 

jak juz to bylo zrobione, to przerzucilismy kamere z pozycjami referncyjnymi do AE i tam byla juz robiona kompozycja czyli dodawanie ramek, tekstow, dociaganie kolorow i jeszcze gdzieniegdzie jakies efekty.

swoja droga mialem obawy co do samego AE czy sobie poradzi z tak dluga kamera, bo jak skladalismy zapowiedz plyty luc'a to wychodzily niezle jaja z partiklami w afterze, ale jakos tutaj wszystko sie trzymalo kupy:)

 

podsumowujac, calosc pracy nad teledyskiem zajela 3 tygodnie (nie wliczajac obrazkow bo one zaczely byc rysowane znacznie wczesniej:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale byłem we wrocku laski macie średnie, chyba ze doliczyć metroseksualnych hipsterów ;)"

W całej Polsce ilość ładnych, zadbanych kobiet w stosunku do w jakikolwiek sposób atrakcyjnych mężczyzn jest przytłaczająco większa także takie komentarze cwaniaczków oceniających "laski" zawsze mnie po prostu śmieszą.

Bez offtopu - teledysk jest po prostu świetny, mi osobiście muzyka też się bardzo podoba choć ten kawałek z płyty nie jest moim ulubionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski średnie, długie czy krótkie nie wnikam, we większości wszyscy chodzimy o własnych siłach ;P

 

Teledysk przefajny, obraz i muza idealnie grają, świetny klimat i rytmika.

Edytowane przez CzAk1
wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim - same arty do teledysku to około 2 miesięcy pracy. Było około 35 artów, większość z nich musiała być na warstwach - od 2 do takich po 20 warstw. Ale sporo czasu też zajęło rysowanie storyboardów, tworzenie animatików etc. W sumie rysowania/malowania było z 3 miesiące do teledysku.

 

 

Miastostumostów ma najpiękniejsze dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film oczywiście wypasik. Rapu nie lubię ale akurat to co robi ten kolo znaczy się Luc do mnie trafia mnie do uchi.

Laski są we wro najfajowiejsze ola-f (chłop z nad Bałtyku)po prostu lubi estetykę rodem ze Słonecznego Patrolu stąd to małe nieporozumienie w przypadku trochę bardziej wysublimowanego piękna..

 

Ps

Fajną siedzibę ma ten cały BOX.. To chyba jednak opłacalna działka jest bo firmy post-pro mniejsze lub większe powstają jak jak firmy post-pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...czyłem, że ola-f trolluje, bo to mu tak znamienicie to przecież wychodzi i już miałem wywalić komentarz, gdy pomyślałem...

"No, ale czekaj...przecież nawet troll może mieć własną opinię"...

 

Jakaż była moja ulga, gdy jego komentarz został pominięty, a wszyscy skupili się na teledysku...

Jakież było moje zaskoczenie dziś rano, gdy widzę, że komentarz sucharka rozpoczął okres dokarmiania trolla...

 

Pliss...dajcie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teledysk rewelacyjny, szkoda że niewiele obiektów samych w sobie nie jest animowanych. Muzyka nawet obleci choć rapu nie słucham, tekst tez momentami jajcarski ale sposób rapowania LUCa jest straaasznie ciężkostrawny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności