Jump to content
NV

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019

Recommended Posts

Sebazx6r- ja nie wiem, dla mnie chyba model jest nie do końca dobry, całośćnie przekonuje, bardzo dziwne kolory masz na tych renderach

odemnie ogólne testy materiałów:

sneak.jpg

co myślicie o tym dywanie i firanach?

Xiz0r, dywan ujdzie ale mam wrażenie że włos ciut za długi albo za bardzo napuszony :) ale za to zasłonki to przepiękne wyszły!

Xizor - dzieki za udzielenie sie. Na chwile obecna robie w mental rayu w linear worflow uzywajac soczewki. Chyba sprobuje go wyrenderowac w mayce 2012 tam jest LWF lepiej rozwiazany. Podobno soczewka zle wspolpracuje z carpaintem ;/. Co do modelu nie bede sie sprzeczal ale na roznych fotach np. nadkola roznyly sie stopniem okraglosci wytloczen i chyba sti od zwyklego wrx byla bardziej kanciasta momentami... No ale na chwile obecna ogarniac bardziej rendering chce. Na kazdym monitorze u mnie kolory troche inaczej wygladaja hehe.

Pozdro

Plasti: Świetny! Model twój? Pokaż inne ujęcia jak masz.

narazie tylko to, chce animke zrobic,

model z netu ale sporo mojej pracy w niego wlozonej, czyszczenie siatki i modelowanie od nowa niektorych elementow

Noooo plasti Ci powiem, że na prawdę bardzo fajnie Ci to wyszło. Nawet ten szum ładnie tu pasuje. Renderowałeś na BF?

Sz.

lukasjogabonito - brzydkie kamyki obok wanny, klapki zdają sie być za małe (ale to wina kadru i obiektywu zapewne), mało czytelne pierwsze ujęcie (chyba że o to chodziło - chociaż jesli idzie o mnie - skoro to prezentacja projektu - nie powinno tak być). Drewno mogło by mieć jakiś bardziej zdecydowany reflect i specular (render pass w photoshopie dołożył bym z odbiciami jeszcze raz może i troche pewnie gdzie niegdzie wymaskował). Fajny materiał wanny, chrom był by git ale ja generalnie widział bym go z czarnym diffuse (albo ciemniejszym niż jest, bo za jasny jest teraz).

Gdzie odpływ pod prysznicem jest? Świeci się rama okna w styku profili na szczycie.

Wizka spoko - jak dla klienta zamawiającego projekt wnętrza jest git. Ale do "protofilio" jeszcze bym nad nią popracował.

I jeszcze taka uwaga powiedzmy "projektowa". Zastanawiam się jak odprowadzasz wodę z umywalki. Pod spodem powinno być zdaje się miejsce na kolanko i wężyki, a tam dumnie stoi koszyk;)

I jeszcze taka uwaga powiedzmy "projektowa". Zastanawiam się jak odprowadzasz wodę z umywalki. Pod spodem powinno być zdaje się miejsce na kolanko i wężyki, a tam dumnie stoi koszyk;)

Dla mnie by to brzydko wygladało;) Dlatego jest schowane;)

No wiadomo że brzydko;) ale być musi żeby działała.

Ten koszyk jest pewnie pusty w środku, robi za zaślepkę ;)

Ten koszyk jest pewnie pusty w środku, robi za zaślepkę ;)

Nie musi;) Odsyłam do producenta umywalki;)

Edited by lukasjogabonito

W tej drewnianej (lub drewnopodobnego materiału) zabudowie jest odprowadzenie do ściany, w której są te rureczki i inne pierdolki i docelowo prowadzą do szamba, przeciez to logiczne... ewentualnie ja nie skumałem żartu.

heja,

dzieki za opinie co do poprzedniego renderka,

Laldnie to wyglada Pionier i fajne shaderki. Moglbys napisac jakie sa zalety tego keyshota, porownac go z vrayem ? Tylko prosze nie pisze ze moge sciagnac demo i sam sprawdzic :)

zalety sa takie ze nie bawisz sie w ustawienia GI itp, glowna wada jak dla mnie jest fakt ze musisz importowac scene do osobnego programu :]

w kazdym razie, nie jest to taki 'biedny' soft na jaki moze wygladac na poczatku zabawy.

udalo mi sie zrobic jeszcze jeden zegarek:

(to byl jeszcze szybszy strzal niz ostatnio ale mi sie podoba ;) )

watchtudor.jpg

dzieki i pozdrawiam,

pionier

Pionier, tutaj już niestety jest dupa. Poprzedni o niebo lepszy. W tym skóra wygląda trochę jak asfalt, metal bez wyrazu, trochę plastikowo. Ogólnie całość płasko wyszła i nieciekawie. Może to wina studio, a nie shaderów, nie wiem.

Edit: Chociaż refka wcale większej głębi większej nie ma:) http://www.watchtime.com/watches/images_db/big/30_tudor_blackbay_cm.jpg

Co nie znaczy oczywiście, że nie można spróbować lepszej prezentacji. Z tego co widziałem, referencji w internecie nie brakuje, nawet jeśli wziąć pod uwagę samą markę Tudor.:)

Pozdr

Dokładnie. Wygląda jak tania mielona skóra. Poza tym ok.

witam, sorry ze tutaj, ale pewnie najszybciej mi ktoś pomoże.

mianowicie który render pass Vraya uwzględnia antyaliasing ? Mtl_id, Object_id, czy wire color ?

pzdr

Edit: Dzięki Plasti :), cheers!

Edited by terenas
co by nie spamować

wire na pewno, w reszcie idzie kliknac zeby uwzglednial, gdzies szlo

ponizej obj id masz opcje do rozwiniecia dla AA, dla mtl id rowniez

kurcze, macie racje Panowie, trzeba poprawic pare rzeczy a na pewno pasek do poprawki,

na szybko pobawilem sie kontrastami i wyszlo cos takiego:

tudoradjcopy.jpg

aha, tutaj jeszcze obrazek ktory zrobilem razem ze swoja Ania a ktory obecnie wisi na stronie glownej Keyshota: http://keyshot.com/

dzieki za posty,

pozdrawiam,

pionier