Skocz do zawartości

Witcher by Netflix


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wątek wcięło po reanimacji forum to warto odświeżyć dyskusję. Co myślicie? Mnie osobiście sama ścieżka dźwiękowa przekonuje, 🙂 jest ta legendarna słowacka fantazja 🙂
 

aQegeMXR_700w_0.thumb.jpg.85612d7e5e521f51b3a076d83e0fc2ff.jpg

Jak za czasów Herkulesa i Jolaosa 🙂

aQegRAb0_700w_0.jpg.2ffc4d1bb3d87224ba492d40f20c372d.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial bazuje na książce, w książce Tris była opisana, że ma bardzo jasną skórę, ogniste włosy i bliznę na klatce piersiowej którą ukrywała a dodatkowo jako czarodziejka jest nienaturalnie piękna przy serialu sztab ekspertów wspólnymi siłami dał jej ciemne włosy, karnację i odsłonił tylko to miejsce które zasłonić powinna, genialne 🙂

asd.png.894613162e1627925698d0a8d91c16f0.png

No ale żeby tak nie narzekać to mogło być gorzej, przynajmniej nadal jest kobietą 🙂

a1w4w7p0_700w_0.jpg.91c4ff3087f5deb0c1e6a0446234222c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi takie cosplayowe filmy trochę zawsze śmierdzą tandetą - aktorstwo, zdjęcia.

W dodatku zawsze, ale to zawsze nie pasuje mi wiedźmin. Każdy kto czytał ma w głowie jego obraz, ja też (choć nie potrafię sobie go zwizualizować fizycznie ;)) i nikt z proponowanych aktorów mi nie przypadł do gustu. Może Mads Mikkelsen był by najbliżej. Chudy ale byk 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Tyle było trzeba, aby rynkowa wartość Netflixa zmalała blisko o dwadzieścia pięć miliardów dolarów. Tak kolosalny spadek jest efektem opublikowania raportu z kwartalnej działalności firmy, który nie nastroił inwestorów zbyt optymistycznie.

mało kto pewnie zwrócił uwage na Wiedzmina.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Destroyer napisał:

Po opublikowaniu trailera do witchera netflix stracił 24 miliardy dolarów, czyli jednak się nie spodobało 😛

 https://naekranie.pl/aktualnosci/w-tydzien-wartosc-netflixa-spadla-o-24-miliardy-dolarow-1563983770

akcje im spadają bo za dużo wrzucają polityczno-poprawnej i homopropagandowej treści, co przekłada się na to ze konserwatywni użytkownicy usuwają subskrybcje.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wszystko co wychodzi  od netflixa to nie najlepszy kontent lagodnie mowiac (oprocz nowego strangera) 😉 obczajcie sobie nowego shafta 10/10 film 😉

 

tego chyba nikt nie podlinkowal poki co wiec wrzucam 🙂 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, mi trailer nie podszedł ani trochę. Poza postacią samego wiedźmina reszta wcale nie przywodzi na myśl tamtego uniwersum. Przy okazji poprawiona wersja:

 

EDIT: Aha, nie mogłem się powstrzymać od razu kiedy po raz pierwszy zobaczyłem:

image.thumb.png.b548d38ecc10462e7869d998d8fdef67.png

Edytowane przez ActualRobot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań ode mnie. Możę zacznę od plusów. 

Bajerancko wyglądają zdjęcia walki ze strzygą. Miodnie się to ogląda, szkoda jednak, że tak mało pokazali 😉.006.png?resize=1024%2C464&ssl=1

 

 Dużo zdjęć daje radę, przyjemnie się na to wszystko patrzy, da się odczuć trochę klimatu z cinematików, jednak Brokilon wygląda ciutkę serowo przez ten złoty backlight.

012.png?resize=1024%2C480&ssl=1

 

Cavill wygląda świetnie jako Geralt, myślę, że dobrze poprawdzi cały serial. Freya Allan jako Ciri jest genialna, trochę jednak psują wrażenie te dziwne kontakty. Młoda niedoświadczona aktorka rzucona na głeboką wodę, mam nadzieję, że dostarczy bo to moja ulubiona postać z sagi. 

044.png?resize=1024%2C500&ssl=1

 

Jak już wspomniałem, dużo fajnych zdjęć, ciekawe designy (oprócz nilfgaardu) i dobór aktorów. 

062.png?resize=1024%2C498&ssl=1

 

Co do minusów to rzeczywiście, trailer jest średni, nie jest to półka cinematików od Platige albo Digic. Skończyli kręcić półtora miesiąca temu, więc trailer raczej sklecony na szybko byle by zdążyć na SDCC. Kilka scen się kupy nie trzyma, niektóre dźwięki kompletnie nie dobrane, szczególnie warczenie strzygi. Obejrzałem trailer kilka razy i musiałem wyłaczyć dźwięk bo przez muzykę krwawiły mi uszy. Całe szczęście to nie jest oryginalny soundtrack.

Blaviken wygląda strasznie pusto i biednie (pod względem rekwizytów). Podczas walki ze (jak przypuszczam) zgrają Renfri, shoty są strasznie płaskie, brakuje głębi.

082.png?resize=1024%2C502&ssl=1

 

Scena w której Geralt odbiera nagrodę za (domyślam się) Kikimore wygląda jakby miała inny frame rate. 

040.png?resize=1024%2C510&ssl=1

Scena szarży armii (bitwa pod sodden? rzeź cintry?) musi zostać dopracowana. Animacja agentów jest trochę drewniana, wszystko wygląda zbyt równo. 

059.png?resize=1024%2C492&ssl=1

 

Reszta shotów VFX nie rzuca się aż tak w oczy co dobrze świadczy. 

 

Mam nadzieje, że historia będzie spojna i nie będę za często mówił "ej, ale to nie tak) :D. 

Edytowane przez Xaia
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ta nowa Yeneffer. Choć ta postać zawsze kojarzyła mi sie bardziej z kobietą typu Vasquez. Cos czuje że cała konwencja nowego wiedźmina będzie w takim trochę bajkowym stylu. Mi to mocno nie przeszkadza, ale....

Krasnoludów szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak wrażenia po serialu? 🙂 Jestem na razie po 3 odcinkach i wydaje mi się, że dla kogoś, kto nie czytał książki to trochę chaotycznie jest historia prowadzona. Scenografia średnio wypada, jakoś tak pusto wszędzie (trochę taki teatr telewizji) i CGI jakoś nie porwało mnie. No i trochę mało wiedżmina w wiedżminie, bo na razie jest historia jest o Ciri, Yennefer i Geralcie, więc dla niego zostanie 1/3 czasu 😉 Ale ogólnie ogląda się i myślę, że skończę sezon, bo czytałem, że im dalej to lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co oglądnąłem 4 odcinki i niestety mocno się zawiodłem (z każdym odcinkiem coraz bardziej). Dosyć amatorsko wg mnie wygląda niemalże pod każdym względem 🙄 Główna zaletę jaką do tej pory zanotowałem to sceny walki Henrego Cavilla jako Geralta - trzeba przyznać że gość robi kapitalną robotę, walczy jak prawdziwy wiedźmin i akurat to przyjemnie się ogląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogladam seriali zwykle, jakies BARDZO wybrane dwa czy trzy... Daje szanse Wiedzminowi.
Nie jest zle jesli o mnie chodzi. Walki bardzo ok, troche dluzyzny przegadane - usnalem kilka razy i musialem przewijac 😄 (ale ogladalem o 3 nad ranem wiec moze to mialo wplyw...). Zobacze jak dalej.
Nie rozumiem szalencow, ktorzy ciagiem ogladaja cala serie (jakakolwiek). Przeciez to jakby zjesc kilogram Nutteli na raz i narzekac, ze mdli po niej... Ja bym ocenil negatywnie KAZDY serial, na ktory bym patrzyl przez 8 godzin. Jak sie ludziom nie znudzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • adek pinned this temat
1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Nie rozumiem szalencow, ktorzy ciagiem ogladaja cala serie (jakakolwiek). Przeciez to jakby zjesc kilogram Nutteli na raz i narzekac, ze mdli po niej... Ja bym ocenil negatywnie KAZDY serial, na ktory bym patrzyl przez 8 godzin. Jak sie ludziom nie znudzi...

ja obejrzałem jednym ciągiem 5 sezonów Sopranosów, zeszło mi się to w tydzień, noc do spania reszta czasu -serial, i wogóle nie miałem dość, no ale Sopranosi to arcydzieło z innym serialem to bym nie dał rady w ten sposób

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sto lat mnie tutaj nie bylo, ale myslalem ze akurat tutaj trafie na watek o Wiesku i bylem ciekaw co ludzie pisza.

W pracy troche ludzie narzekaja ze zajezdza tandeta w porownianiu do budzetu na odcinek (podobno 10mln usd / odcinek) i ze GoT duzo lepsza od samego poczatku jesli chodzi o "vfx". A ja na to "chyba masz slaba pamiec, odpal se pierwszy zeson GoT, tam dopiero byla taniosc". Ale tutaj sie zgodze sam ze soba, brakuje mi troche wlasnie takiej taniosci poprzez zapychanie jakimis ujeciami pleneru. A moze sa, tylko tak czesto w srodku akcji jest przeskok do czegos co kompletnie nie jest zwiazane z akcja, ktora przed chwila ogladalem.

Troche mi brakuje umiejscowienia calego "plot" (plotu? jest takie slowo  w polskim slowniku?). Nie wiem gdzie dokladnie sie znajduje, czy za oknem jest zimno czy cieplo. Czy ten wiesiek to klasyczny powsinoga (podrozuje od wsi do wsi) , czy moze jednak obiezywsiat (z jednego konca swiata na drugi). 

Mam wrazenie jakby nakrecili strasznie duzo ujec i do samego konca jeszcze nie wiedzieli jak je poskladac, edytor pracowal za duzo i skonczyl 5min przed premiera. Tak jakby nie do konca z glowa i planem.

I wywalilbym tak z 80% tego co bylo o Yenefer, bo kompletnie mi ten character nie podpasowal (nie polubilem jej, wiec mi nie zalezalo co z nia bedzie w nastepnym odcinku). Nie rozumiem po co przez 2 czy 3 odcinki byla garbata (gdyby nie byla, to tez mialoby to sens).

Gerald wg mnie to zajebiscie wyszedl, chyba nikogo lepszego by nie znalezli. Ciri character tez super. Ale ta Yenefer... (w sumie to mogliby to nazwac The Yenefer Show - featuring Witcher).

Ale generalnie mi sie podobalo. Wizualnie spoko, nawet bardzo dobrze momentami (momentami dziwnie, ale nie fatalnie - chcesz fatalnie idz obejrzyj CATs).

Nie bedzie to nowe show, ktore bedziesz polecal kazdemu znajomemu (jak bylo z Breaking Bad np). Ale jak na produkcje Netflixa to duzo ponad ich przecietny poziom. Ale za to tez lepsze niz 3ci sezon Stranger Things (ogladalem jak za kare zeby juz obejrzec do konca). Nie duzo lepsze ale troszke lepsze.

No i nie wiem czemu jak tylko otwieram internety to widze "wiesiek to nowy GoT". A kto by chcial? Jesli dobrze pamietam, to dobrze zaczeli a skonczyli katastrofa. Kto rzyczylby czegos podobnego Wieskowi?!

Sry z ew bledy orto. Pozdro!

 

Edytowane przez Juzwa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK Chcialem wyslac wiadomosc prywatna ale chyba masz zapchana skrzynke... Tak mi sie rzucilo w oczy - poniekad a propos Witchera...
Czy ten tutaj art to nie jest czasem twoja praca? Nigdzie nie moge znalezc twojego nazwiska a jesli mnie moja mega slaba pamiec nie myli to Ty to rzezbiles (banerek na samej gorze):
https://cubebrush.co/blog/featured-sponsor-game-art-institute
Uczyles sie u nich czy cus? Uzywaja twojej rzezby a w tekscie nie ma nic o tobie wiec... dziwaczne.
Rowniez ten tweet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiscie bardzo pozytywne odczucia z ogladania. Poza paroma niedorobkami jak vfx przy pajaku w pierwszym odcinku, lekko poszarpanej fabule ktora i tak fajnie sie sklada od 4-5 odcinka czy wygladzie Triss, jak dla mnie wszystko na plus i domyslam sie, ze po zebraniu pierwszych doswiadczen i feedbacku kolejne sezony beda jeszcze lepsze.

Podkresle jednak, ze nie czytalem ksiazek i jedynie ogralem W3 dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie serial mocno średni, im dalej tym gorzej😒 Ciężko się połapać co się gdzie dzieję bo tak poszatkowany jest serial i linie czasowe za bardzo wymieszane. W ogóle gdybym nie czytał książek to było by jeszcze gorzej z polapaniem co się dzieje. 

Tam gdzie trzyma się jakość książek jest znośnie, ale już radosna twórczość pani reżyser bardzo do mnie nie trafia. 

Napiszę co mi się podobało będzie szybciej. Geralt całkiem fajnie wyszedł, Jaskier może być. Po cichu liczyłem że będzie miał blond włosy jak się okazało w sezonie burz. W końcu miało być bardzo zgodnie z książkami 😆

Ciri spoko chociaż jej wątek na siłę wyciągnięty, nudny zapychacz. 

Walka wiedźmina z ludźmi na miecze bardzo mi się podobała, taka mięsista. Za to z potworami już słabo. 

Za dużo to tego nie ma 🤣 serial jak dla mnie takie 5/10. Arz się boje jakie głupoty będą dalej na wymyślane jak się serial rozkręci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 19:25, Nezumi napisał:

@KLICEK Chcialem wyslac wiadomosc prywatna ale chyba masz zapchana skrzynke... Tak mi sie rzucilo w oczy - poniekad a propos Witchera...
Czy ten tutaj art to nie jest czasem twoja praca? Nigdzie nie moge znalezc twojego nazwiska a jesli mnie moja mega slaba pamiec nie myli to Ty to rzezbiles (banerek na samej gorze):
https://cubebrush.co/blog/featured-sponsor-game-art-institute
Uczyles sie u nich czy cus? Uzywaja twojej rzezby a w tekscie nie ma nic o tobie wiec... dziwaczne.
Rowniez ten tweet

 

wszystko git 🙂 pracuje z nim od czasu do czasu, juz napisalem w tej sprawie 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Moim zdaniem jest naprawde spoko. troche duzo tego glow effektu cos ala fajerwerki w transformersach. Chyba ktoś poprostu lubi.
1 odcinek super potem 4 do 8.
Część 2-3 trochę miałkie.

Jak zobaczyłem smoka myślałem ,że padnę. Szczególnie ten złoty to była porażka. Naszczescie to nie naszudział .


Dodam tylko ,że głowa miała wersje gdzie nie cała p... nęła (odcinek z Dżinem). Wyglądała nawet spoko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Sebazx6r napisał:

Siema.
Moim zdaniem jest naprawde spoko. troche duzo tego glow effektu cos ala fajerwerki w transformersach. Chyba ktoś poprostu lubi.
1 odcinek super potem 4 do 8.
Część 2-3 trochę miałkie.

Jak zobaczyłem smoka myślałem ,że padnę. Szczególnie ten złoty to była porażka. Naszczescie to nie naszudział .


Dodam tylko ,że głowa miała wersje gdzie nie cała p... nęła (odcinek z Dżinem). Wyglądała nawet spoko.

o właśnie, a możesz co nieco zdradzić co było waszym udziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też umęczyłem bo kobieta mnie zmuszała 🙂 Są momenty niezłe i były chwile, ze myślałem że się obroni, że będzie dobrze ale ostatecznie za często przewracałem oczami i nie mogłem się cieszyć, końcowa bitwa jeszcze biedniejsza i bardziej rozczarowująca niż w grze o tron bitwa z nocnym królem. Do pierogów czy sałatki jarzynowej można obejrzeć ale oglądać solo byłoby ciężko, gdybym oglądał sam to pewnie puściłbym na drugim monitorze.

Nie mogę powiedzieć, że się rozczarowałem bo nie spodziewałem się fajerwerków ale trochę chciałem się miło zaskoczyć. Koniec końców takie 4/10, mocno średnie, zmarnowany potencjał. Całkowicie pomijam tutaj czy było to zgodne z książkami i opowiadaniami, kanonem czy wierzeniami fanów bo skoro autor był przy tym i jest zadowolony to znaczy, że jest tak jak sobie wymarzył a po latach bogatszy w doświadczenie w końcu mógł poprawić swoje dzieło i uczynić jest doskonałym 🙂 

Momentami oglądało się bardzo ciężko, często było chaotycznie poprowadzone i pocięte, osoby nieznające Wieśka mogły się łatwo pogubić, niektóre wątki nudne i męczące, logika czasami zawodziła w zależności jak się scenarzystom uwidziało i na co był budżet a w ilu miejscach go zabrakło i wyszło jak wyszło. Przez większość czasu miałem wrażenie, że było to robione na szybko, jak kolejna robotą którą trzeba odbębnić, zrobić swoje i tyle, tylko w kilku miejscach czułem, ze się to wszystko ładne składa, że było wystarczająco dużo czasu, pomysłów i budżetu ale całość jest bardzo nierówna.

Swoją drogę ładną złotą wiwernę zrobili 😛 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam ostatnio który serial wzbudzałby emocje na tak szerokim spektrum, począwszy od zachwytu, poprzez umiarkowane uczucia a skończywszy na całkowitym zniesmaczeniu i znudzeniu,

najzabawniejsze jest to że żadna z tych powyższych grup zdaje się nie dominować nad pozostałą

Tymczasem:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/gaming/20191223/wiedzmin-sprzedaz

Edytowane przez tr3buh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ktoś po obejrzeniu serialu zacznie grać w grę to może mieć trochę mieszane odczucia bo sporo się różni jednak od drugiego. 

Mi tam nawet bardziej od smoka to krasnale nie pasują, normalnie parasklem śmiechem jak je zobaczyłem 😂

 

Teraz jak Sapkowski dogadał się z CDP to będzie pewnie wychwalał wszystko od nich pod niebiosa. Do tej pory robił im wszystko na złość i tak żeby było inaczej nisz w ich grach. #pieniadze 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i... no takie se. Prawdę mówiąc od początku byłem bardzo na nie i tu się dość miło zaskoczyłem, bo całość pochłonąłem na dwóch posiedzeniach. Oglądałem z zaciekawieniem i nie nudziłem się ani chwili. Co ciekawe, chyba najbardziej podobała mi się historia Yennefer na którą wszyscy najbardziej narzekają. Chyba dlatego, że to było w końcu coś świeżego.

Cała akcja w Dolinie Kwiatów... MEIN GOTT! Przecież tam nie zostało nawet 10% z materiału źródłowego i kompletnie nie miało to sensu. Cała historia Ciri i Geralta też nie trzyma się kupy, bo wg serialu nigdy się nie widzieli, po czym odnajdują się i rzucają się sobie w ramiona (wtf!).

Sceny walki na miecze są moim zdaniem bardzo dobre jak na serial - bez zbędnych dłużyzn, Geralt ekspresowo rozprawia się z bandą Renfri, ciut wolniej z samą Renfi (i tutaj niestety na końcu znowu mamy rozjazd z tym co było w opowiadaniu, ale to akurat nie razi).

Ogólnie czuć, że scenarzystka koniecznie musiała dojechać do pewnego momentu historii w 8 odcinkach i niestety z bardzo dobrych opowiadań nie zostało zbyt wiele, a szkoda.

Technicznie nie jest źle, natomiast mnie bardzo drażnił filtr który chyba w zamyśle miał symulować głębię ostrości, a w praktyce wygląda jakby ktoś wysmarował dolną i górną krawędź ekranu wazeliną 😛

Zbroje czarnych - wiadomo - porażka, najwięcej uwag w internetach jest chyba odnośnie obsady i tutaj ciężko się nie zgodzić. O ile kompletnie nie przeszkadzała mi czarna Fringilla (w końcu czarny charakter ;)), to z Triss już dużo gorzej. Poza tym, co ona w ogóle robiła na dworze Foltesta w czasie akcji ze strzygą? Albo mam amnezję, albo w opowiadaniach jej tam nie było 😉

Yennefer moim zdaniem jest ok, Ciri też naprawdę spoko, za to Jaskier mi jakoś nie siedzi... Taki jest nijaki. Ciekawe, że angielskiej wersji ma na imię Jaskier i nawet Cavill wymawia to imię całkiem poprawnie jak na zjadacza hamburgerów.

Ogromnym problemem jest skakanie w czasie i miejscach - głównie w historii Cintry. Widz zaznajomiony z historią może mieć spore problemy z połapaniem się w tym co się dzieje na ekranie, za to ktoś, kto nie zna opowiadań, prawdopodobnie nic z tego nie zrozumie 😉

Podsumowując: Baboli jest dużo, można by napisać książkę, natomiast ogląda się to nieźle. Byłem na nie, a chętnie obejrzę jeszcze raz, tym razem z polskim dubbingiem, bo ciekawy jestem jego jakości 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, wujek_kane said:

O ile kompletnie nie przeszkadzała mi czarna Fringilla (w końcu czarny charakter ;))

Myslalem, ze mi nie bedzie "dajwersity" przeszkadzac, ale jak zobaczylem czarnego elfa z kreconymy wlosami, wygladajacego jak satyr (tylko mu kozich nozek brakuje), to zmieklem.
Ogolnie poza pierwszym odcinkiem widzialem tylko kawalki, podgladajac jak zona ogladala. Jakos mi sie nie chce. Moze kiedys, jak juz nikt nie bedzie o tym mowil. A moze w ogole... Jeszcze w trojke wiedzmaka nie gralem a kupilem w dniu premiery 😄 Poprzednie dwie byly dobre.

Ja to bym sie podniecal, jakby nowa ksiazka wyszla. To by bylo cos.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności