Skocz do zawartości

Bitwa pod Grunwaldem -zwiastuny obchodów Walki 600-lecia


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tegorocznymi obchodami 600. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

Platige Image przygotowuje kampanię w postaci serii spotów pod hasłem: Grunwald

 

- Walka 600-lecia. Niedawno dobiegły końca prace nad drugim z

nich, wyreżyserowanym przez Tomka Bagińskiego i

prowadzonym przez Bartka Kika – absolwenta Animacji i

Efektów Specjalnych PWSFTviT w Łodzi, współreżysera filmu „Lekcja

Nieskończoności", od 2 lat członka ekipy przy wszystkich większych

animowanych realizacjach Platige Image.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1238

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hasło nijak się nie klei. "Walka 600-lecia"? Którego? Może "Grunwald - pierwsza bitwa w wojnie o Bałtyk", chociaż nie pamiętam czy Rosjanie czasem nie byli pierwsi? Tak apropos to nasza strona wygrała bardziej dzięki szczęściu albo może głupocie i bucie zachodnio-rycerskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw muszą to pokazać w Bogocie na płocie, w Paragwaju na festiwalu i na Grenladi dla starej Polandii....:))... a ja mam obejżeć 2 razy nic... co by mi się zaostrzył apetyt... niesmaczne...:))).. chociaż oryginalne, bo uczyli mnie że to była bitwa, ale okazuje się że to była walka, chociaż w opisie jest napisane, że to obchody Bitwy...coraz bardziej się to robi skomplikowane.... idzie nowe, a nowe musi być lepsze ....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada grubo, chciałoby się więcej., nie jestem partiotą jakimś zagorzałym, ale robi sie przyjemnie ogladajac tak łopocące Polskie flagi.

Nie wiem za bardzo kim jest Eryk Lubos i Henryk Dąbrowski, pewnie znani nie ale jak zobaczyłem kowala to pomyślałem "Kamrowski się przygotował do roli" dawno go nie widziałem ale jak nie przytył to chyba bylby podobny z brodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki zacne. nie da sie ukryc.

Sorrki za offa, ale nie moglem sie powstrzymac.

 

..,Fajnie byloby zrobic cos wiekszego w tej technice, ale to pewnie bedzie dopiero H44...

 

pierwsze skojazenie, pancernik?, hehehe H44 planowany nigdy nie zbudowany Najwiekszy pancernik rzeszy. hehe faktycznie, fajnie by bylo zobaczyc cos tak duzego w tej technice: ]....

PS oczywiscie zart sytuacyjny: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się kto was tam nauczył że winieta i doświetlenia budują obraz w szerokich kadrach z naturą. Te spoty to świetny przykład tego (jeżeli już mózg projektu zachwala tak zwaną "technikę") że nie liczyłbym na jakiekolwiek przyszłe projekty wybijające się ponad tą ciastolinowość i brak realizmu którą widzimy w tych spotach. Chłopcy usiedli sobie grzecznie d***ami na krzesłach w studio i myśleli że uda im się zrobić coś fajnego z aktorem... kiedy finał nie wybija się za bardzo ponad to co widzieliśmy we wszelakich animacjach Platige Image.

Wyjdźcie ze studio...zapomnijcie o greenscreenach ;D potem to boli resztę życia. Wydaje mi sie ze naturalnie drzewa i trawa też wystepuje troche te mózgi zamknięte w dusznej hali przewietrzyć...

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zacni Panowie! Kunsztowi waszemu dorownac trudno - takoz i czola chyle nisko i w pas sie klaniam. Rad bym wiecej zobaczyc, bom glodny widoku rycerstwa naszego w dawnej swietnosci a i wrog nasz - Krzyzak chedozony - w wykonaniu waszym godnie sie prezentuje.

Poltoraka w rece swojej zem trzymal i glowe dac moge ze liscia tak nim nie przetniesz chocbys posladki zwarl na podobienstwo corki karczmarza, ktora reka zablakana ulapila. Nic to jednak bo piekna mi sie jawi owa scena i serce rosnie w piersi na widok rycerza z takim namaszczeniem broni dobywajacego. Takoz, mosci Panowie, podziekowac wam musze za uczte dla mych oczu, ale i za sentyment na powrot w sercu obudzony. I choc bron moja czas juz jakis temu zlozylem, szesc setek lat po bitwie onej legendami owianej dobyc jej przyjdzie i w niebo uniesc na znak pojednania z przodkami naszemi. Z Bogiem, Mosci Panowie Rycerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platidże wpadli w rowek ze swoją stylistyką i nie potrafią już poruszać się poza nim. Mi osobiście Grunwald kojarzy się z białym rozświetlonym kadrem i upałem przygniatającym do ziemi. Po co uczyliśmy się o tym słynnym fortelu z zacienionym lasem?

Rozumiem że zwykły upał i czyste niebo nie oddadzą atmosfery w takim stopniu jak kotłujące się ciemne chmury (które są bardzo trendy i widoczne w każdej nieomal produkcji...)

Poza tym te góry w tle... Platige stylistycznie się zatrzymał.

Celne uwagi Norden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefas: Wersja HD jest w linkach ktore podalem. Trzeba tylko juz w okienku youtube kliknac sobie chociaz te 720p.

Filmy powstawaly w rozdzielczosci 1.6 K , wiec nie pelne HD, bo jednak RED 2K to nie pełne 2K, ale wystarcza.

 

Norden, Rozpustelnik : Nie potrafie żadnymi znanymi mi narzędziami polemizować z argumentami, które opierają się na preferencjach stylistycznych. Za mały na to jestem. Tak jakbym do wódzi i ogórka próbował namówić wojujących zwolenników Chardonnay. Więc - tak, macie na pewno rację, ale będę dalej robił swoje - tak długo jak są też ludzie, którym się to mniej lub bardziej podoba ;-).

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... tam narzekacie. Bardzo fajne, yyy co to właściwie jest? A!, spot, no tak. Pamiętajcie, że to jest robione w Polsce. Nie że tutaj nie da się zrobić nic dobrego ale zazwyczaj produkcje oficjalne są gorsze od tych robionych prywatnie czy na zamówienie zza granicy. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mi tez stylistyka srednio podeszla ,do tej pory grunwald kojarzylem z filmem Krzyzacy ,gdzie jest wszysko przeswietlone na maxa i szczerym sloncu tj to bylo naprawde. Ponoc podczas bitwy byly 35-40 stopniowe upaly. W sumie zdjecia wyszy fajnie ,duzo muza daje do

klimatu ale nie oszukujmy sie graficznie to cos pomiedzy trailerem do gry a jakim filmem 2 klasy , szczególnie to widac w kadrze gdzie jest pokazana cala armia ,albo jakis wiekszy plener.Mimo tych zastrzerzen podoba mi sie ta produkcja. No na koniec to niesmak troche bierze ze wszedzie uzywacie tych samych modeli .Nawet sie specjalnie nie wysilacie zeby je troche zmienic.Modelarze to pewnie u was na rowni ze sprzataczkami sa jesli chodzi o hierarhie w firmie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Baggins, wybacz że przegapiłem. Super że macie kanał youtube. Bardzo ubolewałem że sobie z community.platige.com nie można zgrywać filmików, a ja jednak jestem typem kolekcjonera i lubię mieć to na dysku. Poza tym nie mam zaufania do sieci, kiedyś może być jakaś katastrofa i nie będzie internetu ;)

 

A tak poza tym to gratulacje, genialnie wyszło. Bardzo inspirujące

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacenty: Armia jest nakrecona, z shootu. Klasyczna multiplikacja. Zadnych modeli. Budżet i bez tego ledwo strzymał. Co do pelnego slonca. Poczatkowo chcielismy sie oprzec w oswietleniu na klimacie "Helikoptera w Ogniu" - i to by bylo wlasnie o wiele ostrzejsze swiatlo, goraco, wypalone niebo, ale robienie tego w studio bylo zbyt ryzykowne po prostu. Taki klimat to raczej trzeba by krecic w lokacji - a tu znowu weszly sprawy budzetowe, no i fakt ze zdjecia robilismy jakos w kwietniu i pogoda byla powiedzmy, taka sobie. ;-)

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się klimacik tych spotów podoba, moim zdaniem słoneczko, zielona trawka i motylki nie oddałyby potęgi dwóch armii, które zaraz stoczą ze sobą bitwę. Jak ktoś chce realizmu to przecież jest już film "Krzyżacy", natomiast ja od PI "wymagam" czegoś nowego, zobrazowania legendy, gdzie zamiast brudnych chłopków dłubiących w nosie będą tytani wyrywający miecze z ręki krzyżaków jednym, konkretnym pierdnięciem i mniej więcej takie coś tu dostajemy. Wymagać od firmy specjalizującej się w efektach specjalnych zrobienia pospolitego filmu dokumentalnego to jak czekać, aż Ferrari wypuści rodzinne combi z silnikiem diesla (chociaż po Porsche Cayenne, Lamborghini Estoque i Astonie Martin Rapide wszystkiego się można spodziewać).

Jednym słowem, ja jestem na tak ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

A mnie osobiście nie podchodzi plastyka obrazu, te zmiękcznia, glow, światło. Ja osobiście preferuję bardziej ostre, zdecydowane rozwiązania. Więcej kontrastu. I trochę ten hollywoodzki patos, jakoś mało oryginalnie wypada, tak troszkę dziecinnie, cineamtikowo. To jest moje subiektywne zdanie, jako widza. Oczywiście doceniam ogrom pracy, poziom skomplikowania, rozwiązania techniczne. Po prostu, mnie jako widzowi wydaje się to ciut sztuczne.

 

Scena "kowalska", swoją plastyką, "ładnością" kojarzy mi się bardziej z reklamówką.....

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

nie pisz o ASP, bo to żle się kojarzy ;)

 

ps. pozatym jest dużo rzeczy Pi , które bardzo mi się podobają. To akurat mniej i tyle:)

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jest to dobrze zrobiony kawałek pracy. Cieszy mnie to, że wkońcu można będzie zacząć porównywać polską sztukę w filmową z zagranicznymi produkcjami. NIestety "Conan barbarzyca" -dość kiepskie porównanie.

Ciekawe zastosowanie filtrów, ciemne ale zdecydowane barwy. Najbardziej jednak cieszy a mnie vfx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

Jako mega wypasiony cinematik do gry, to jak najbardziej. Być może Platige właśnie przeciera sobie szlak. Bo mix żywych aktorów z cg, w cinematikach byłby czymś nowym i świerzym. Ale mi nie podchodzi to jako rozwiązanie filmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem to pierwszy raz w małym okienku to pomyślałem - super. Ale każdy następny raz szczególnie w HD przynosił rozczarowanie. Nie mam tu nic do zarzucenia wykonaniu owego dzieła, jakość roboty jak zwykle jest na najwyższym w Polsce poziomie, nie wiem czy ktoś u nas stanął by w takie szranki i przeżył, za to wątpliwości budzi sama koncepcja owych spotów, bo moim zdaniem doszło tu do jakiegoś stylistycznego kuriozum. Niejednemu nieprzygotowanemu widzowi najpierw zaświta pytanie - fajne ale z jakiej to gry? mało w tym wszystkim Grunwaldu, bez planszy końcowej można by się jeszcze pomylić. Jeżeli miała być to efektowna zajawka informująca o imprezie rocznicowej to co tam robi sekwencja kolesia wymac***ącego długo mieczem pod drzewem i to mangowa akcja z liściem, czy to służy czemuś więcej poza "fajnością"? Klimat teł, pejzarzy, oświetlenia jak dla mnie jest idealny do legend arturiańskich typu tajemnicze zamglone pagórki, święte dęby, bohater wyjmujący miecz z kamienia, pani z jeziora, wilgotna i mroczna angielska deszczowa aura, kłębowiska chmur na niebie. Długo nie umiałem nazwać czego mi tak brakuje i czytając posty już wiem - upału, słońca, kurzu. Nie mi wchodzić w szczegóły produkcyjne ale jak się nie da w kwietniu skręcić łąki zalanej słońcem to się to ujęcie kupuje, i prawdopodobnie i tak wychodzi to taniej niż plan w plenerze. Nie wiem tez jakie było podejście do wierności historycznej, ale armia krzyżacka sądząc po wyglądzie sztandarów składała się z samych Wielkich Mistrzów a polska z chorążych koronnych. No i jak sobie wyjaśnić że tak znakomity aktor jak Eryk Lubos który ma ogromne spektrum środków wyrazu, wszystko gra z jedna miną, to chyba największe rozczarowanie. Mam ważenie że został sprowadzony do roli kukiełki wymac***ącej nabożnie mieczem.

Oglada się to miło i przyjemnie ale nie wiadomo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie troche zgodze z nordenem, tez mi nie podchodzi ten klimat, no ale to kwestia gustu,

a tak swoja droga to sie zastanawiam gdzie sie rozchodza te budrzety na spoty, bo tylko mala kropelka z niego wpada do osob ktore tak naprawde tworza ten obraz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że widać tu słabe kierowanie aktorem, przydałby się tu doświadczony reżyser, który często pracuje z aktorami, który twardo by powiedział: "masz zmieniać wyraz twarzy, masz grać wojownika a nie dresa!" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności