Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2011


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lukasjogabonito - ładne szyszki.

le_chu - świetne szkło na kieliszkach i bardzo fajne światło z tego Cyclesa uzyskałeś.

Sebazx6r - jest spoko bardzo nawet ale DOFa bym wywalił

piko84 - super.

 

Szkicowy projekt który pewnie nigdy nie doczeka się finału;)

b3a3fcc06296cbf2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix - dzięki

MF - scenka liczyła się dosyć długo, jakąś 1h na gtx460 ale nie jestem w stanie określić kiedy poziom noise był zadowalający bo poszedłem spać :) Sampli było chyba 2048 finalnie. Czekam na wsparcie multi GPU jak w Octane :)

ledman - z exteriora mam na razie trawkę i mlecze :)

 

Pracuję obecnie nad krótkim artykułem o DoFie w Blenderze i popełniłem na szybkości taką scenkę. Obrazek liczył się jakieś 40 min ale już po 10 -15 było czysto. Trawka na instancingu, render praktycznie natywnie z Blendera (w PS jedynie podbiłem expozycję o 0.25).

 

dandelions.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Cycles dostał Regiony do renderowania więc teoretycznie, można się bawić w multi Gpu na kilku kompach :)

 

Przerenderowałem scenę z dofem na 2 oddzielnych maszynach, na te same ustawienia (1024 sampli) i tą samą rozdzielczość zeszło 37 min (2x gtx 460).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le_chu a jakie jest prównanie render time cpu vs gpu?mozna to jakos porównać wogóle?

Znacznie na niekorzyść cpu :] 6-8 razy dłużej w tej samej scence niestety...

 

le_chu - nie znam się ale może mi powiedz - w Octane jest global illumination czy to raczej jakieś kombinowanie ze światłem i nodami? bo mi się wydaje, że to drugie.

Octane ma kilka silników do liczenia światła - path tracing, pmc i direct light w różnych wersjach, min. diffuse która zachowuje się bardzo fizycznie. Zbyt wielu ustawień nie ma co mnie trochę irytuje, bo silnik przez to jest nieco sztywny. Z fejkowanych rzeczy to chyba tylko materiał "portal", który po wstawieniu w otwór okienny przekierowuje w jakiś sposób światło do środka pomieszczenia przez co czyści się ono szybciej.

 

Cycles z kolei działa moim zdaniem bardziej V-rayowo - model światła jest "w miarę" fizyczny (rendery wyglądają bardzo naturalnie ale same algorytmy pewnie nie są tak fizycznie dokładne i poprawne jak te w Octanie chociaż w praniu tego w ogóle nie widać), natomiast mamy też o wiele większą elastyczność jeżeli chodzi o konfigurację sceny. Przykładowo - możemy edytować siłę, z jaką dana lampa będzie generowała kaustyki, wyłączyć jej widoczność w kamerze, odbiciach etc.

 

W obu silnikach materiały buduje się w systemie nodów i tutaj znów moim zdaniem wygrywa Cycles. Już w fazie alphy/bety oferuje na prawdę bardzo dużą elastyczność w budowaniu shaderów, od samego początku ma Fresnel w odbiciach (Octane dostał go chyba dopiero w połowie tego roku), jest jakiś taki bardziej user friendly.

 

Gdybym miał podsumować główne zalety obu silników to:

 

Cycles:

- instancing geometrii

- bardziej elastyczny

- dobra integracja z blenderem

- render regionów

- displacement (pod cpu)

- szybko czyszczące się materiały translucent (z możliwością ich fejkowania na różne sposoby)

- elastyczność przy budowaniu sceny (możliwość doświetlania, zabawy lampami itp.)

 

Octane:

- multi gpu

- szybki i fajny tryb Direct Light do renderów studyjnych

- IESy

- SSS (chociaż Cycles nieoficjalnie w buildach na graphicall też już ma)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku - ale to już z postprodukcją? Trochę mnie zastanawia, że uznajesz tę pracę za skończoną; prezentuje się świetnie, ale jak na mój gust okap i żyrandol nie mają materiału.

 

PS Chlebek wygląda trochę jak chory jeż.

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter: bardzo przyjemne światło w tej łazience.

 

 

Ode mnie dwa takie teściki.

 

Pierwszy to model, który grzebałem sobie w wolnych chwilach. Wiem, że nie jest idealny, ale chodziło bardziej o wstawkę do innych wizek.

 

[/url]skoda.jpg

 

 

Drugi to takie zabawy oświetleniem i trochę vrayenvironmentfog.

 

44059294.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności