Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Miłosz3ds: Dzięki, Tak to prawda właśnie miałem pisać że coś mi się podziało z kanałem Zdeph i tak to wyszło.

Lucek: Dzięki.

pressenter: Dzięki, Materiał jest bardzo prosty: slatematerialeditor2012.jpg

*Ważne jest aby wyłączyć w opcjach Double-sided.

 

Wymodelowałem kilka rodzajów trawy kilku użyłem z igrass:

grasstesttutorialmaxaut.jpg

Rozsiałem po terenie którym był zwykły plane potraktowany Paint Deformation nałożyłem na niego prostą teksturę trawy do oświetlenia użyłem systemu VraySun + Sky z odpowiednio ustawionym VraySun ustawiłem materiał trawy tak jak jest powyżej próbowałem użyć różnego rodzaju koloru źdźbeł trawy ale napotykałem problemy więc zostawiłem jeden kolor, używałem Gamma 2.2 wyrenderowałem i zapisałem do .exr na koniec nadałem pracy końcowy wygląd w Looks.

W przyszłości planuje zrobić krótki making of z tej sceny oczywiście jeśli będzie ktoś zainteresowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka nie powiedział bym ze to cg, w sumie jakbym zobaczył ten obrazek gdzie indziej to bym się w ogóle nie zastanawiał czy to zdjęcie czy nie. Ale jak już to wiem to wydaje mi się, że perspektywa fotki i renderu się nie zgadzają, rower chyba powienien być bardziej 'wygięty'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie w ogole nie widać byś cokolwiek przy tym siedział, myślałem przed przeczytaniem, że refke wstawiłeś. Zobacz jak audi prezentuje swój elektryczny rower. Druga sprawa to wyglada tak realnie, bo kolory i akcesoria sa strasznie nie marketingowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki, chyba pierwszy raz udało mi sie uzyskac taki efekt żeby zmylić grafików, że to jest model a nie foto. Tzn oczywiście tło jest hdri, ale nie byłem do końca przekonany czy to jest dobrze wpasowane jesli chodzi o kolorystykę itd.

@pecet a to musi Ci się wydawać tylko, bo nie "wyginałem" roweru i backplate ręcznie, tylko w opcjach vray ustawiłem na rybie oko.

@olaf no w sumie nie myślałem o tym jak o reklamie, tylko bardziej na zasadzie "mój rower w podróży" :) Ale chyba kolor tych sakw zmienię, bo faktycznie ten niebieski wydaje się trochę za ostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet - sam model Karasia świetny, ale już sam render wyszedł sztucznie, jak z gry komputerowej. I popraw szachownice pod skrzydłami ;)

arturprx2 - przyjemne wnętrza, czym świecone?

plasti - rakieta, ale opony za jasne jak dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecetJako miłośnik wszystkiego co lata pod znakami szachownicy z tego okresu, to mogę jedno powiedzieć model jest super i wielki szacun się za niego należy ;)

arturprx2 porostu świetne prace wychuchane i dopieszczone mimo że obiekt główny wizualizacji banalny ;) coś byś mógł więcej na temat światła napisać bo jest super ;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale o to tu chodzi, zeby zrobic taki wlasnie lakier, zycze powodzenia jak taki osiagniesz :),

 

a druga sprawa jest taka ze jest to watek rendery testowe, tak wiec jesli nawet poswiecilem jak to mowisz 20 min to moze nawet za duzo, a nigdzie nie napisalem ze ja go modelowalem, ludzie sami sie domyslaja ze jest to evermotion ino nie robia z tego kwasu jak w twoim przypadku

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecone jak zawsze , czyli vraylight z dome plus iesy oraz rzadko vralLighty w oknach.

Modele moje, po za: 1-fotel przy biurku, 3- krzesła przy stole i lampa, 4- łóżko. Więcej grzechów nie pamietam :P

 

A teraz np rzeźbię krajalnice... żeby nie było!

 

krzel.jpg

Edytowane przez arturprx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajalnica fajnie sie zapowiada warto pokazywać takie drobiazgi ;) Za info o światłach dziękuje ;)

Xiz0r po prostu mnie nabrałeś super materac

 

I tez coś wrzucę tak dla rozładowania sytuacji model on ever po małym tuningu głównie chodziło mi o kompozycje a nie sam samochód ;)siatkadodge.png

dodge2d.jpgsiatkadodge.png

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary. Pierwsza trawa po prostu masakruje. Wygląda jak fota. Gdyby się jeszcze przebijała jakoś ziemia czy coś to naprawdę miazga by była. W drugim i trzecim nie przekonują mnie dodatki, najlepiej wyglądają jak są potraktowane dość ostro dofem, a tak wszystko psują :) a deseczki ładniutkie, tylko może za płaskie? Zwłaszcza z prawej strony to widać, tam gdzie naświetlone takie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiz0r materac swietnie wyszedl, mozesz powiedziec cos wiecej o materiale pokrycia sprezyn ?

arturprx2 fajne wizki ladnie sie prezentuja, aranzacja wnetrz w calosci twoja ? Wywalibym tylko z tego pierwszego (wizki drzwi) butelke z woda i chipsy, ktore stoja kolo tego fotela, psuja estetyke pracy

Sroka8888 trawke naprawde wyrywa z kapci, zwlaszcza ta pierwsza. Podloga za bardzo mi nie podchodzi. Leci mi swiezo wypastowanym gumolitem:]. A to dlatego ze za bardzo sie swieci i ze klepki masz zrobione na bumpie przez co rowki pomiedzy poczczegolnymi elementami sa zbyt miekkie

plasti jak dla mnie lakier za bardzo odbija, zmniejszylbym jednak relfekta troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności