Skocz do zawartości

Animacja 3D : Assassin's Creed III - spot na konkurs


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze. :)

 

shogun - rzeczywiście to ujęcie jest nienajlepsze. Robiłem je na 20 minut przed zakończeniem konkursu... :D

Sunedge - tak.. sam robiłem całość. Korzystałem jednak czasem z elementów, które miałem zrobione już wcześniej. Np buty głównego bohatera, dłonie, kilka elementów stroju robiłem już jakiś czas temu do innej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek3D: To już kolejny raz kiedy to robisz. Przestań prowokować, nikomu to nie imponuje.

Quentin: Nie podoba mi się ten zwycięski filmik. Pomysł dosyć ograny, wygląda jak reklama nike. W twoim jest więcej języka filmowego, co mi się bardziej podoba. W tamtym jest lepsze wykonanie. Podciągniesz skilla i w kolejnym filmie wymieciesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się ten zwycięski filmik, świetny pomysł i wykonanie, u Ciebie Quentin jest niezłe wykonanie ale zabrakło dobrego pomysłu

 

Dziadek: rozbawiasz mnie, co to nie można już zrobić filmików dla pieniędzy bo z człowieka od razu zostanie wyssana indiwidualność i wrazliwość przez ten krwiożerczy i bezwzględny kapitalistyczny rynek co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szczena opada jesli na calosc 2 tygodnie :O no i 16 lat? omfg! :]

to ile miales lat jak zobaczyles program 3d? bo jak na taki poziom modelowania, teksturowania, renderowania, animowania i postpro trzeba min 3 lata :] uczyles sie sam?

Sorrki za off, nigdy tego nie robie, ale Dziadek.. faktycznie juz jestes nudny do granic mozliwosci. Poszukaj forum na asp moze. Uszanuj prace innych, nawet jesli nie trafia ona w Twoj artystyczny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komenarze

 

dziadek - czy tak ciężko Ci zrozumieć że nie chcemy żebyś się tu udzielał? Sam umiejętności nie posiadasz zbyt wielkich, a jeździsz po innych pracach jakbyś był nie wiem kim. Twoje animacje, ani montażowo, ani wizualnie nie są nawet średnie. To że walniesz jakiś super wymyślny tytuł i niezrozumiały dla nikogo przekaz, nie czyni z tego arcydzieła.

 

W ogóle skoro moja praca jest dla Ciebie taka słaba i płytka to co tu jeszcze robisz? Zajmij się swoimi wywodami i filozofiami zamiast zaśmiecać wątki paplaniną.

 

Nie piszę tego z zawiści, wcale nie uważam że moja praca jest bezbłędna czy coś w tym stylu. Nie wrzuciłem tu tego żeby się jarać jaki to ten fimik jest świetny, tylko żeby dowiedzieć się co jest w nim nie tak. No a Twoje posty zupełnie nic nie wnoszą... Samo narzekanie które bardziej brzmi jak zazdrość niż krytyka.

 

Traitor - tak, na yt moje konto ma nazwę artek29, ponieważ na imię mam Artur. Konto tam zakładałem ponad 6 lat temu pod inną nazwą. Na różnych forach mam loginy - Quentin, Rox29, Rox lub artek29 :)

 

Co do mojego wieku to pierwszy raz miałem styczność z 3d w wieku 7 lat. :) Na poważnie zacząłem jakieś 3 lata temu. Do animacji używałem trochę elementów, które miałem przygotowane już wcześniej. :) Większość elementów modelu assasyna, próbki animacji itd. Przez te 2 tyg zrobiłem - model żołnierza, model lasu i otoczenie, montaż i prewizualizacja, składanie wszystkich scen, kilka dodatkowych modeli - broń itp, animacje nie licząc chodu strażników i asasyna(miałem je przygotowane już dawno temu). No i najwięcej roboty, około tydzień zajęło mi oświetlanie planów, rendering, compositing i ostateczne składanie.

 

 

Sebazx6r, genitalius - hehe, wiem, że pewnie wyobrażacie mnie sobie jako kujonka i nałogowo siedzącego przed komputerem, aspołecznego nastolatka ale to nie jest tak, że całe moje życie to 3d. :D Tak samo jak wszyscy spotykam się ze znajomymi, chodzę na imprezy, uprawiam sport. Grafiką zajmuję się po prostu w tym czasie, w którym moi klasowi koledzy siedzą przed grami na facebooku, ogame i podobnymi. Czasem akurat siedzę w domu dłuższy czas, to coś nowego zrobię. :) Teraz jestem w I LO i na 3d czasu praktycznie wgl nie mam. Lekcje średnio do 16, w tygodniu około 6-9h mam treningi siatkówki, jakieś zajęcia szkolne - tenis itp, w soboty jeżdżę na kurs rysunku do innego miasta na cały dzień, niedziela - zazwyczaj mam mecze ligowe... A gdzie czas na naukę, prace domowe itd... :) Na tą animację poświęciłem 2 tyg i czas miałem wypełniony w 100 procentach, teraz muszę sobię zrobić trochę przerwę, bo już sam nie wyrabiam.

 

 

mpta - Najwięcej nauczyłem się chyba poprzez fora i obserwację innych artystów. Sporo na temat robienia animacji i cinematiców wyczytałem w wywiadach i artykułach od Blura czy Digic Pictures. Pisałem też trochę z niektórymi pracownikami z Digica i wyjaśnili mi nieco niektóre techniki, workflow itp.

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ludzie w moim wieku też mają swoje zdanie i mogą je wyrażać... nie ma jeszcze tu napisu powyżej 50 lat wstęp wybroniony...

jeżeli nie uważasz tego co piszę za konstruktywne to Twój problem...:)))... a o moich pracach możesz się wypowiadać na moich wątkach... nawet jak nie rozumiesz tytułu ani przekazu...:)))

 

...a mnie się nudzi czekając na rendery wiec sobie piszę... internet to podobno demokratyczne miejsce... chociaż pełne idiotów... że zacytuję Lema....:)))))))

 

no i podziękuj mi za fronta.....!!!...:))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quentin - Młody wiek twórcy i szybkość wykonania dzieła oczywiście nie podnoszą wartości dzieła. To powinno bronić się same. Moim zdaniem się broni. Z pewnymi zastrzeżeniami, które już zostały opisane (w skrócie - nie wszystkie sceny są super, ale większość naprawdę daje radę).

Osobna rzecz to ocena dzieła, osobna to ocena twórcy, jego potencjału. Samo dzieło można oceniać na kilku płaszczyznach. Przekaz, wartość "artystyczna" - wiele tu tego nie ma, ale chodziło głównie o stronę wizualną. I ta moim zdaniem wypada bardzo dobrze. Przy trailerach do Wiedźmina czy oficjalnych trailerach do Assassins Creed - tu już oczywiście Twój film wypada dużo gorzej.

 

Ale... Oceniając twórcę i jego potencjał, te wszystkie zachwyty są oczywiście uzasadnione. Ja również jestem pod ogromnym wrażeniem. Ciekawe co zrobisz za parę lat mając do dyspozycji 4 tygodnie ;-) Naprawdę szacun.

Pytanie jakie masz plany odnośnie grafiki i animacji 3D. Jeśli chcesz być grafikiem, animatorem, to na pewno idziesz w dobrym kierunku. Jeśli również reżyserem, bardziej artystą niż rzemieślnikiem, to... Dziadek3D ma trochę racji. Nie podoba mi się forma, w jakiej wygłasza swoje uwagi, ale można się zgodzić z tym, że w ładnym opakowaniu przydałaby się też fajna zawartość. Przy okazji tego konkretnego filmu nie zarzucam Ci jednak braku przesłania. Nie o to tu chodziło. Bardziej daję sygnał na przyszłość. Masz już niezłego skilla. Co z nim zrobisz w przyszłości?

 

Mogę Ci jeszcze tylko życzyć, żeby Ci sodówa nie uderzyła do głowy. Dawaj tak dalej, to będziesz kiedyś niezłym wymiataczem. A już teraz zawstydziłeś tu pewnie sporo osób (w tym i mnie).

 

@dziadek3D - Nie rozumiem jednej rzeczy. Wyrażanie własnego zdania - OK. Ale po co się ciągle powtarzać? Czy naprawdę potrzeba dowartościowania swojego ego kosztem innych jest tak wielka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek - oczywiście nie mam na myśli żebyś się nie udzielał przez swój wiek, wcale nie o to chodzi. Tylko o wyrażanie opinii w taki a nie inny sposób. Ale już ok, przyjmuję to co powiedziałeś i koniec tematu.

 

mallow - na razie lepiej idzie mi rzemieślnicza praca niż samodzielne wymyślanie całości, ale na to jeszcze czas.. :) W sumie ciężko tę prace porównywać do animacji Platige czy Digica.. Przy takim projekcie pracuje pewnie z 40-70 doświadczonych grafików którzy pracują po 8 godzin dziennie nad każdym elementem, 3-5 miesięcy na wykonanie roboty, super sprzęt, renderfarma, motion capture(!) itd itd.

 

Mam w planie wykonanie jakiejś animacji około 1, max 2 minutowej ale przy której dopracuję wszystko jak tylko się da, nawet jeśli to zajmie rok. Tak żeby się już nie usprawiedliwiać deadlinem :) Oczywiście spraw typu motion capture i tak nie ominę... Chociaż słyszałem coś że da się robić mocap dwoma Kinectami. Może kiedyś zainwestuję w nie i coś da radę zrobić. Bo na dłuższą metę realistyczna animacja postaci robiona ręcznie nie ma sensu. Chyba że w pixarach i takich tam ale bardziej bym jednak celował w realistyczny efekt, niż kreskówkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się udzielić...

Po pierwsze, gratulację za to że jak na 16 lat oceniają Cię jako zawodowca!

Po drugie, w dwa tygodnie coś takiego, naprawdę chylę czoło, nie chodzi mi już o treści merytoryczne ale o jakość/wykonaną pracę.

Po trzeci, czego wy chcecie od spotu reklamowego? Przesłania sensu zycia? Odpowiedzi na pytanie jak żyć? To jest komercja, można ją robić mniej lub bardziej indywidualnie, mieć lub nie mieć swojego stylu, a raczej mieć styl komercyjny. Chłopak [przepraszam za określenie] ma 16 lat, dopiero się rozwija, poszukuje własnych tematów i środków wyrazu! [przynajmniej tak mi się wydaje]

Po czwarte, jeśli myślałeś o ASP to raczej nie pokazuj tam takich rzeczy! Bo jak skończysz LO to będziesz na takim poziomie że jak to zobaczą w teczce to się im głupio zrobi i nie przejdziesz nawet teczki. Jeśli znów chciałbyś i sie dostał, to oni Ci tam już wpają treści filozoficzno-merytoryczne... Grunt to robić SWOJE!!

 

W czym pracujesz?? Jakiś making off? Co do mocapu to polecam CI iPi z 6 kamerkami od ps3, ja kupiłem do pracowni[kupili mi] całego konfiga i za jedna kamerke od ps3 zpalacilem 35zł a 6 z takich 6 kamerek mozesz nagrywac kwadrat 7 na 7 m ^^ Może mi się uda wrzucic moj film w tym tygodniu, cała animacje tym zrobilem i naprawde... Jest to BARDZO PROSTE i zbawienne!!!

Ja chętnie popracowałbym z kims przy czyms :D

 

Jeszcze ostatnie słowko do Dziadka aby nie poczuł się pominięty! Ludzie ze świetnym warsztatem też są potrzebni, choćby po to żeby potem, jeśli nie bedziesz czegos umiał zrobic, oni za odpowednio wysoką cenę spełnili Twoją wizję artystyczną, a nazywanie ich idiotami czy robolami też o Tobie dobrze nie świadczy. Mimo iż jesteś stary i zrzędzisz to należy Ci sie odpowiedni szacunek, tak jak innym.

 

P.S. SPAM swoją pracą w cudzym wątku? No wiesz co, artyści chyba się szanują i się nie sprzedają! Nie pokazują swoich dzieł zwykłym prostym ludziom[jak naprzykład mi - studentowi grafiki ASP] tylko ELICIE! Bardzo wąskiemu odbiorcy, a to na festiwalach, których nikt nie zna, nie oglądą... no albo dopiero dłuuuuugo po śmierci... :/

Edytowane przez blukazs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 latek, i w 2tyg taki film samemu po calosci? Troszke to dziwnie brzmi, tym bardziej ze nick na youtube nosi nazwe artek29,

 

Czyli rejestrowal sie tutaj jak mial lat 12 (lipiec 2008)

 

klawiatura jak papier - przyjmie wszystko

Edytowane przez Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności