Skocz do zawartości

klient szukający frajera


carlosss

Rekomendowane odpowiedzi

SWRSC (30-01-2008 11:13)

witam

PanPoważny (30-01-2008 11:13)

witam

SWRSC (30-01-2008 11:13)

niestety jestem skłonny do odmówienia współpracy

PanPoważny (30-01-2008 11:13)

dlaczego jezeli mozna zapytac ?

SWRSC (30-01-2008 11:14)

proszę wybaczyć, ale po przeanalizowaniu oferty oraz sprawdzeniu firmy wiele faktów sprawia, że jest Pan mało wiarygodny

PanPoważny (30-01-2008 11:15)

rozumiem, dziekuje za informacje, pozdrawiam

SWRSC (30-01-2008 11:16)

nie wiem dlaczego nie napisał Pan do mnie z firmowego konta, nie zadzwonił tylko rozmawiał o poważnych sprawach za pomocą komunikatora internetowego. Firma X zarejstroiwana jest w Łomiankach jako prywatna działalność, więc jak to możliwe że wejdzie jako SA?

Brak strony internetowe, brak jakichkolwiek informacji o samej firmie.

Prosze wybaczyć, pozdrawiam.

 

 

 

tak to wyglądało, od poczatku śmierdziało mi wkrętem, ale jako że miałem dobry dzień pociągnąłem rozmowę dłużej z ciekawości jak gościu będzie gadał. To co widziecie to praktycznie cały zapis rozmowy z wyjątkie 3 minut zbędnego gadania o innych osobach potrzebnych do pracy.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehehehe nie no naprawde to jest lepsze niż książki sensacyjne.

a mam jeszcze pytanie do rozmowy, którą pokazał vision3d: co to ten triler w grach? :P nazwijcie mnie noobem ale nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oni wyszukują tylko najlepszych to nawet zaszczyt mieć gadge z takim ;)

 

oni oglądają reklamy "rozmawiaj za 0 złotych"

 

klocki lego mają u mnie maxa, o samochodach też dobre a o eminemie taki juz średnie ale też dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe historyjki.

 

Kurde chyba przestanę napastować userów forum, żeby dobili do BIT bo a nóż trafię do tej galerii sław ;)

 

Z drugiej strony nie jestem za piętnowaniem amatorskich projektów bo w sumie wnoszą trochę do branży game dev - najlepsi często "kończą" w porządnych firmach lub tworzą własne ;] No i od czegoś trzeba zacząć, praca w amatorskiej grupie ma trochę zalet prócz nabijania skilla i porto. Oczywiście nikt całe życie nie będzie smarował modeli za fryty.

 

Mnie ostatnio przez 10min męczył kolo o zrobienie modelu jakiejś rezydencji chociaż napisałem w 1 shoucie, że nie jestem grafikiem. W końcu napisałem mu, że mogę coś spróbować wymodelować w notatniku, a on, że OK xD Ale to chyba odosobnione przypadki są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musi wam sie nieludzko nudzic jesli potraficie ciagnac tak glupie rozmowy po jednym wyrazie przez godzine :D Jak rozmowa z uposledzonym - "eee, potrzebuje.. Potrzebuje.. Model eee Samochod... Audi.. eeee" - co to do cholery jest?! :D

 

Nie no, podziwiam. Koles mowiacy pojedynczymi wyrazami nie zaskarbil by sobie zaufania nawet jakbym wlasnie zatopil robaka solidnie...

Za to gosc od Eminema znacznie lepiej, z tym, ze przegial z obiecywaniem zlotych gor...

 

Ogolnie pytanie o spisanie konkretnej umowy konczy takie bzdety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG nie zaposiadam, między innymi żeby nie tracić czasu na takie dyskusje, ale kiedyś dostałem fajnego kwiatka na e-maila. Gość chciał żeby mu wymodelować kilka samolotów na poziomie powiedzmy wysokim niższym (czyli wysoki detal zewnętrzny, uproszczone nieco elementy wnętrza). Zaproponował mi 100 PLN (sto!) za model, a na mój argument, że to 1/20 promocyjnej ceny stwierdził: "no ale przecież Pan modeluje w darmowym sofice" (używam Blendera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter (25-11-2007 16:16)

nie wiem ile maja polygonow autka w NFS takze prosze o konkretne liczby

piter (25-11-2007 16:16)

tak samo jakie to maja byc tekstury

piter (25-11-2007 16:16)

rajdowe malowanie czy cos

piter (25-11-2007 16:16)

czy potrzebne wnetrza autek

3381947 (25-11-2007 16:16)

liche wnętrza

3381947 (25-11-2007 16:17)

tnz fotele

3381947 (25-11-2007 16:17)

i licznik moze nawet bez wskazowek

 

e jak bez wskazowek to luuz, moge sie podjac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG nie zaposiadam, między innymi żeby nie tracić czasu na takie dyskusje, ale kiedyś dostałem fajnego kwiatka na e-maila. Gość chciał żeby mu wymodelować kilka samolotów na poziomie powiedzmy wysokim niższym (czyli wysoki detal zewnętrzny, uproszczone nieco elementy wnętrza). Zaproponował mi 100 PLN (sto!) za model, a na mój argument, że to 1/20 promocyjnej ceny stwierdził: "no ale przecież Pan modeluje w darmowym sofice" (używam Blendera).

 

mocna sprawa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Nezumi - kto kaze ciagnac takie durne gadki na GG ? Pierwsze trzy zdania i widac amatorszczyzne. Szkoda czasu. No rozmowa jak z tymi niuniami glupimi, ktore szukaja bratniej duszy przez GG. "Czesc, nazywam sie Zaneta, a Ty?". Po to jest w GG funkcja ignore, zeby takich ekspertow zlewac.

Nie zgodze sie jednak, ze GG sie nie przydaje. Z sensownymi ludzmi pracuje sie ta droga bardzo sprawnie i owocnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz smialo mozna powiedziec ze ten komunikator zadnych rewelacji nie wnosi jesli chodzi o kontakt w necie jednak jesli chodzi o polandie to stal sie dosc popularny i mimo ze jest jaki jest to nie zanosi sie na to zeby cos zmienilo na dzien dzisiejszy ten stan rzeczy.

 

Jakie spoleczenstwo taki komunikator :) uzywam raczej z koniecznosci heheh, to tak jak z nasza wspaniala poczta polska.

 

Generalnie pewne nasze dosc powszechne rozwiazania sa poprostu zenuaaa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cos od siebie dorzuce, w sumie to mozecie potraktowac to jako ostrzezenie, bo pan, o ktorym napisze, ciagle frajera szuka.

Zadzwonil do mnie pan Andrzej z malej firmy z warszawskich Wloch. Bardzo chcial sie spotkac, podobaly mu sie moje pracki, po prostu super. Na miejscu pokazal mi firme, nieduza, ale mieli troche fajnych maszyn, pan Andrzej stwierdzil, ze jestem czlowiekiem, ktorego potrzebuje, zgodzil sie na moje bardzo konkretnie postawione warunki. Spytal tylko, czy moglbym od razu zaczac jeden projekt, ktory potrzebny jest na zaraz, ok, pomyslalem sobie, nie wezmie przeciez faceta z ulicy, chce sprawdzic co potrafie pewnie. Spotykamy sie w ustalonym terminie, pokazuje mu wizke i siatke modelu (wszystko obrazki). Panu Andrzejowi kopara opada do ziemi wyraza uwielbienie dla mojej pracy i tu zaczyna sie ciekawie. Pyta sie czy wzialem ze soba Rhinocerosa i chce to od razu na miejscu robic dalej (tak, poprosil, zebym przyniosl mu program na plytce-nie zrobilem tego:) W kazdym razie na jego propozycje odpowiadam:

 

"Jezeli chodzi o pliki zrodlowe i zebym robil cokolwiek dalej w zwiazku z tym projektem, to juz po podpisaniu umowy"

 

Tu pan Andrzej zapowietrzyl sie troche, poprosil, zebym powtorzyl, po czy wypalil:

 

"To pan spier..la"

 

W tym momencie zapowietrzylem sie ja. Popatrzylem na niego, rzucilem cos w stylu, pan chyba jest troche niepowazny, on spod opuszczonego lba mruknal cos jakby "tak to jeszcze nie bylo, umowa", a moze bardzo podobne smety. W kazdym razie wyszedlem zegnajac sie grzecznie, a jego zainteresowanym pracownikom rzucilem, ze maja dziwnego szefa (brzmialo to troche gorzej, ale jestesmy przeciez kulturalnymi ludzmi:)

 

Wydaje mi sie, ze pan Andrzej uznal, ze jako klasyczny typ frajera zrobie mu to chyba za darmo, ciesze sie tylko, ze tak to wykombinowalem, ze nie zostala mu wizka, no nic ode mnie nie ma. Jezeli chodzi o robienie modelu, to nie byl trudny, a przynajmniej nauczyem sie czegos nowego.

 

Jezeli ktos uwaza inaczej, to moja posada jest ciagle wolna, facet szuka kogos na moje miejsce, wiec jezeli ktos jes zainteresowany, to namiary bardzo chetnie wysle na PW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać, by nie dać się zrobić, i dobrze że jest ten wątek, bo nie każdy wie że jest wielu którzy szukają jeleni, a jak sobie poczyta taki wątek to z pewnością inaczej spojrzy na współpracę z potencjalnymi klientami...

 

no cóż, okazuje się że trzeba być o jeden krok szybszym od swojego klienta... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie klient szukający frajera, ale sam frajer:

 

co jakiś czas dostaje maile od ludzi chcących podjąć pracę u mnie. Przesyłają swoje porfolia/rendery

 

Przypadek 1

Jakiś koleś wysłał swoje portfolio i co tam znalazłem? Moja wizualizację :D:D:D no szczyt chamstwa!

 

Przypadek 2:

Dzisiejszy, koleś wysłał porfolio gdzie znalazłem prace mojego starego pracownika :D no ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stehn-fahn-> podaj pierwsze trzy, cztery litery firmy :D

 

To ja może podam swój przypadek z czasów gdy dopiero raczkowałem. No i to ja wyszedłem na frajera bo dałem się nabrać.

Niejaki Pan Andrzej i Pani Hania z Warszawskiej firmy.

Zrobiłem kilka obrazków 3d z dostarczonych materiałów lecz pieniędzy nigdy nie dostałem.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi SWRSC, nie za bardzo rozumiem, co probujesz powiedziec, ale hmm, mam nadzieje, ze to nie odnosi sie do tego, co napisalem ja. Nie mowisz chyba spier..laj czlowiekowi, ktory chce podpisac umowe, zanim da Ci szanse na zrobienie sie w balona. No i ten koles zadzwonil do mnie, nie ja do niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Panie stehn-fahn, nie kumam o co Ci chodzi, ja pisałem o moim przypadku, troszkę zszedłem z tematu wątku, ale to też odpowiednie miejsce.

 

aaa już czaje, faktycznie można to inaczej zrozumieć :D w każdym razie nie odnosiłem się do tego co napisałeś tylko do sytuacji kiedy się kradnie kogoś prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma ochotę?

Znalazłem w sieci:

 

"Film reklamowy reklamujacy reklame :)

to zart oczywiscie ale nie do konca.

Chodzi o film reklamujacy mnie a ja zajmuje sie reklamami :)

Prosze tylko z portfolio i podobnymi realizacjami.

z gory zastrzegam nie wybranie zwyciezcy kiedy cena mi nie bedzie pasowala. mysle o 100- 200 pln.

avik , fla, mpg , obojetnie i tylko 10s

oczekuje wykonania i koncepcji.

Czekam wlasnie na Wasze probne prace, pomysly, propozycje!"

oferty z portfolio prosze na ******wp.pl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu dostalem takiego maila:

 

"Zlecenie, cena?

 

 

Chcemy zeby leciala autostrada z gury spadlo na nia jajko kturemu w czsie lotu wyjda nogi, i to jajko zaczniej biegnac po drodze bedzie padal deszcz snieg in wyjdzie slonce i jajko sie odwroci i bedziemial stock symbol z przodu na sobie ktury bedzie szedl w gore i jajko acznie pekac i wybochnie."

 

hehehe myslalem czy by nie napisac kolesiom ze cena wynosi 1000 000$ za to;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio mam samych takich w pracy:

 

klient : ...bo generalnie to jest ekskluzywny apartament, ble ble ble, 10k za metr kwadratowy, i ma wyglądac jak ekskluzywny i ma być dużo przestrzeni i w ogóle....

 

ja: łazienka ma 4m2, ciezko bedzie pokazac ze jest tam duzo przestrzeni...

 

klient: pan cos pokombinuje, zeby wyglądało jak 20 metrów...

 

ale w sumie płacą nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient: pan cos pokombinuje, zeby wyglądało jak 20 metrów...

 

lustra, na każdej ścianie lustra, na suficie lustra, na podłodze lustra!!!! :P szaleństwo, wchodzisz i nie wiesz gdzie jesteś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy pozwolić na podawanie nazw firm, nazwisk, jakichkolwiek danych.

 

Nikt z nas nie jest w stanie tego weryfikować. Może być tak, że ktoś zostanie pomówiony i przypadku skierowania sprawy na drogę prawną, na prośbę władz jesteśmy zobowiązani do przekazania wszelkich danych użytkownika, który byłby autorem takiego posta. Pamiętajcie, że każdy odpowiada za to co pisze.

 

Wielokrotnie już o tym pisaliśmy. Stąd w internecie brak potocznie zwanych "czarnych list".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co jakiś czas dostaje maile od ludzi chcących podjąć pracę u mnie. Przesyłają swoje porfolia/rendery

 

Przypadek 1

Jakiś koleś wysłał swoje portfolio i co tam znalazłem? Moja wizualizację :D:D:D no szczyt chamstwa!

 

Przypadek 2:

Dzisiejszy, koleś wysłał porfolio gdzie znalazłem prace mojego starego pracownika :D no ludzie!

 

Jak dla mnie kosmos.

 

A no i dziekuje za watek. Mozna sie nauczyc ostroznosci. Przyda sie jak moze kiedys, uda mi sie pracowac w tej wymarzonej branzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Patrzcie na co dziś trafiłem :D

 

2008-05-20 GRAFIKA 3D / ARCHITEKTA PILNY POSZUKIWANY GRAFIK 3D / ARCHITEKT DO WYKONYWANIA WIZUALIZACJI.WYNAGRODZENIE 50Zł ZA DZIEń - 8H. PRACA PRZEZ INTERNET. PROSZę NIE WYSYłAć CV TYLKO KILKA NAJLEPSZYCH RENDERóW RóżNYCH BUDYNKóW; WNęTRZ; DETALI. KONIECZNIE DOłąCZYć NR TEL. , MIASTO PROJEKT śLąSK, , śLąSK / CAłA POLSKA,

Jak Ktoś chce to mogę dać maila do nich ;)

 

 

Pzdr.

 

Cornelius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Nasuwa mi się na myśl: "Każdy chce pracować w Biedronce" ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie gg - wg. mnie nie powinno sie go podawac na swoim portfolio. Jezeli ktos odzywa sie do mnie ze zleceniem na gg {a mialem pare takich przypadkow}, to odrazu prosze o napisanie brief'a i wyslania go na mail'a. Dziala ekstra ;)

 

Jak do tej pory mialem tylko jeden przypadek nieuczciwego klienta {pewna wroclawska firma}. Stworzylem dla nich strone itp., ale klient nie chcial wykupic licencji, chociaz pytalem parokrotnie. Zlecili mi jakis czas temu zrobienie aktualizacji strony, jednak ze wzgledu na inne projekty (lepiej platne, nie oszukujmy sie) odkladalem to ile sie dalo. Po pewnym czasie wbijam sie na strone i co widze? Moje nazwisko wraz z odnosnikiem usuniete ze stopki, a w jego miejsce wstawiony adres do firmy, ktora zrobila aktualizacje. Szczena w dol, przejechalem sie osobiscie do firmy i zapytalem sie grzecznie co to ma znaczyc. Osoba z ktora rozmawialem powiedziala, ze za 2tyg. zmieniaja calkowicie strone bla bla, wiec pomyslalem "Ok, co mi tam -- raz moge przepuscic".

 

Od 4 miechow strona wykonana przeze mnie dalej wisi, ale z inna firma podpisana jako wykonawca.

Ale najlepsze jest to, ze w meta-tagach dalej jestem wpisany jako autor. Zonk ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na co dziś trafiłem :D

 

2008-05-20 GRAFIKA 3D / ARCHITEKTA PILNY POSZUKIWANY GRAFIK 3D / ARCHITEKT DO WYKONYWANIA WIZUALIZACJI.WYNAGRODZENIE 50Zł ZA DZIEń - 8H. PRACA PRZEZ INTERNET. PROSZę NIE WYSYłAć CV TYLKO KILKA NAJLEPSZYCH RENDERóW RóżNYCH BUDYNKóW; WNęTRZ; DETALI. KONIECZNIE DOłąCZYć NR TEL. , MIASTO PROJEKT śLąSK, , śLąSK / CAłA POLSKA,

Jak Ktoś chce to mogę dać maila do nich ;)

 

 

Pzdr.

 

Cornelius.

 

 

Hehe też to dziś widziałem. Aż miałęm ochotę się ich zapytać netto czy brutto;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności