Skocz do zawartości

Animacja 3d: Kura Fredzia


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Animacja o Frederyce, pilnej pracownicy fabryki jaj.

 

freddie-3x.png

 

Wiem o pewnych błędach (audio do kitu, scenariusz do kitu, niedopracowana animacja w kilku miejscach, przeskakiwania piór i kończyn, trawa nie wyszła, brak symulacji piór i puchu, nieoptymalne oświetlenie w środkowej części, brzydkie ziarenka, i jeszcze kilka), ale jestem szczęśliwa że to w końcu po długim czasie skończyłam i nie będę już nic poprawiać.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Gratuluję ukończenia produkcji! Wiem ile to pożera czasu i energii, więc tym większe słowa uznania. Szkoda, rzeczywiście, że nie chciało Ci się poprawiać błędów o których wspomniałaś, ale na pewno kolejna animacja będzie lepsza! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra animacja, widać że kosztowała sporo pracy. Są jednak elementy, które strasznie w oczy kłują. Najbardziej praca kamery chyba. Nie że jest źle, ale brakuje tego "czegoś". Planujesz już jakąś kolejną animację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie bylem tak zdziwiony po obejrzeniu animacji;)

Odczucia, ktore mi sie pojawiaja to pewien niesmak, chaos i brak klarownosci przekazu.

Kura wyglada jak te psy z programow o pomocy dla zwierzat, ktore ktos odkrywa na opuszczonej dzialce po 3 tygodniach bez jedzenia,itd. Ale to jeszcze nie problem, tylko nie wiadomo czy jej wspolczuc czy nie,

bo wyglada jakby bylo git a nie zle.

Mysle, ze zrozumienie intencji autora i poznanie zalozen scenariusza ulatwiloby mi odbior, bo moze to wszystko ma jakis sens:)

Animacja postaci calkiem spoczko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie bylem tak zdziwiony po obejrzeniu animacji;)

Odczucia, ktore mi sie pojawiaja to pewien niesmak, chaos i brak klarownosci przekazu.

Kura wyglada jak te psy z programow o pomocy dla zwierzat, ktore ktos odkrywa na opuszczonej dzialce po 3 tygodniach bez jedzenia,itd. Ale to jeszcze nie problem, tylko nie wiadomo czy jej wspolczuc czy nie,

bo wyglada jakby bylo git a nie zle.

 

Dziwny masz gust skoro bronisz galimatias dziadka3d a Anie krytykujesz :/ Tragiczne warunki i wygląd Frezi dobrze oddaje klimaty "fabryki jajek".

 

Ania >> Gratuluje ukończenia. Będzie making off o tym jak podkładałaś głos? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pawłem Lipką....

Odczucia, ktore mi sie pojawiaja to pewien niesmak, chaos i brak klarownosci przekazu

...ale tak się czuje na codzień w tym co mnie otacza.... więc jako opis rzeczywistości jest ok....:)).... teraz tylko zmienić rzeczywistość ....:))

Kury na fermach tak właśnie wyglądają, bezdomni też tak wyglądają, ale zawsze lepiej zrobić film o pyzatych sprytnych misiaczach co codziennie jedzą miodek i wilka się nie boją.......:))... albo niezłomnych detektywach z giwerami zawsze na wierzchu, albo lekarzach co nie biorą......tylko niosą....tyle że juz zapomniałem co....to oni mieli nieść..... :)).

 

Pozdrowienia dla Ani, Gatulacje za wytrwałość i osiagnięcie celu.... w prawie samotnej walce..... teraz krótki bezwład... i jedziemy dalej...:))

 

szczęśliwy aniołeczku

to nie galimatias tylko horror vacui.... abyś nie nadażył z percepcją... trenuj ..trenuj....może kiedys dasz radę .........:)))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi (zarówno pozytywne jak i negatywne, bo te i te motywują na swój sposób).

 

M@Ti - kolejna będzie na pewno lepsza (przede wszystkim lepiej rozplanowana), przeczytałam tymczasem dwie książki na temat (storyboardy, reżyseria, montaż) więc mam trochę więcej wiedzy niż miałam jak zaczynałam Fredzię. I mam już gotowy storyboard i animatic 2d do następnej animacji :)

 

lucek - wiem. Nie wiedziałam jak się do tej kamery zabrać. Następnym razem będzie lepiej (patrz wyżej).

 

Paweł Lipka - Przekaz nieklarowny bo nie było dobrze rozplanowane, scenariusz był niekompletny i nieprzemyślany, a koniec został zmieniony w pół projektu.

Wygląd kury zamierzony. Odsyłam do linka http://en.wikipedia.org/wiki/File:Animal_Abuse_Battery_Cage_01.jpg (na przykład), u mnie ma jeszcze w miarę dobrze bo sama w klatce.

Intencja autora - kilka różnych intencji, nie wszystkie moje intencje są poważne.

 

happy-angel - Prosiłabym nie komentować w moim wątku prac dziadka3D (ani niczyich innych oprócz moich), to nie ma nic do tematu i tylko się wojna porobi.

 

dziadek3D - dzięki za komentarz, jedziemy dalej :)

 

Adek - dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania >> Myślę że nawet jakbym chciał o coś kłócić z Pawełem to nie jest człowiek który na to pójdzie ;) Masz rację to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu dyskusje.

 

Pawel Lipka >> Jak będziesz chciał zripostować mojego posta to proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem wszystkich komentarzy ,, wiec jak powtarzam po kims to przepraszam...

przede wszytskim gratuluje zapalu do ukonczenia filmu.

wg mnie dobra animacja, niezle swiatlo, pomysl fajny aczkolwiek zakonczenie jakos mnie nie przekonalo. Aha..dodam jeszcze tylko ze usunal bym dzwieki fredzi ktore przypominaja ludzki glos. te kurze sa wg. mnie duzo lepsze.

jeszcze raz gratuluje !! aby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomysł i nieklarowność przekazu to coś co mi się w tym filmiku najbardziej podoba. Niby tylko kurak a jakaś trafna obserwacja poczynań zniewolonego umysłu w tym jest. Z animacją słabiej. Widać różnice między pierwsza a drugą częścią filmu i w drugiej jest znacznie lepiej - tam kura już zachowuje się jak kura, początkowo nie ma charakteru, to mogłby być chomik, wydra czy inna kapibara. Gra kuraka też zbyt teatralna, przez co robi wrażenie zachowania "na pokaz".

Montażowo jest zbyt wiele podobnych ujęć klejonych obok siebie, i to tak że nawet w przenikach nie pasują. Mimo niedostatków technicznych zawsze wybronisz pracę dobrym pomysłem i za to duży szacun :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Best regards! Ciesze sie ze zamknelas juz ten rozdzial, teraz szykuj sie do kolejnej pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne! Gratuluję, świetne to jest! Ubawiłem się, nawet napisy końcowe tak wkomponowane, że chce się czytać. Najciekawsze jest to, że zaskoczyło mnie wiele elementów mimo tego, że śledziłem WIP. Wszystko jest dopracowane pod każdym kątem, historyjka świetna, proste w odbiorze - cudo! Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Aniu! Troszkę to trwało, no ale w pojedynkę taki projekt pociągnąć to nie bagatelka. Tym bardziej, że po drodze jeszcze się uczyłaś narzędzi, plus dyplom, bitwa na forum itp. Mimo to, dałaś radę dobrnąć do finału! :) BRAWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w odroznieniu od wiekszosci jestem nieco rozczarowany produktem ktory wypuscila Ania.

 

Jezeli chodzi o strone wizualna filmu to musze powiedziec Aniu, ze twoje stilki z galerii reprezentuja sie znacznie, znacznie lepiej niz to co widzimy w filmie. Glownie razi mnie brak DOFa (ktory bardzo fajnie mozna kontrolowac w postprodukcji), brak motion blura oraz raczej kiepskie oswietnenie (brak uzyskania klimatu, caly ekran jedzie na tym samym natezeniu swiatla). Trawa bardzo slaba... Animacja kuraka ma bardzo czesto dziwne "slow motion" z ktorego zdecydowanie powinnas zrezygnowac. Brakuje bardziej konsekwentnej ekspresji. Montaz. Tak jak bylo to wspomniane takze mial troszke wpadek (np.przechodzenie w podobne kadry). Osobiscie troszeczke sie wynudzilem sie ogladajac poczynania bohaterki i mysle, ze dlugosc samego filmu mozna spokojne skrocic o polowe. Merytorycznie sam nie wiem. Nie do konca zrozumialem historie.

 

Tak czy inaczej zycze powodzenia przy kolejnym projekcie. Wierze, ze nastepny bedzie bardziej dopracowany i gratuluje co by nie bylo ukonczenia projektu.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje ukonczenia projektu, naprawde dlugo nad nim pracowalas.

 

spodziewalem sie lepszej animacji, w animatikach wygladalo to ladnie w postaci animacji blokowej, i chyba w tej wlasnie formie bylo by lepiej zakonczyc (ewentualnie przyspieszyc wolne ruchy tak z 2-3 razy), zbyt wygladzone ruchy mieszaja sie z animacja pose-to-pose co psuje troche odbior.

 

mimo paru niedociagniec (o ktorych sama wiesz i to sie ceni) ktore musialas zaakceptowac pewnie wbrew wlasnej woli aby projekt juz zakonczyc a nie ciagnac go kolejne lata film wyszedl swietny i dlatego wielkie uznanie za ukonczenie projektu!!!:)

Edytowane przez zio_mal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski debiut na medal; jedna z najlepszych.. polskich inspiracji animacji komputerowej...; brzmi jak najbarzdiej zachęcająco; (===> żeby nie było że..przesadzam.. no to tak ujmę: inspiracja i debiut zachęcający początkujących adeptów animacji do stworzenia swojej własnej :) )

ujmuje nas tu dynamika, z jaką przedstawiono ruch Fredzi.

 

Musialbym pogratulować, ze względu na wielomiesięczny rozmach, jak na krótkometrażowy filmik. Choć można doliczyć się plusów i minusów, jak widzowie Fredzi to robią, ja proponuję do kolejnych projektów mianowicie to fajniej byłoby zrenderować animację z Ambient Occclusion. Tak np. popowstała Kajimba i inne filmy z Blendera, prawda? ;)

 

Dziwi mnie myśl co by było, gdyby zdjecie znalazło się na Vifonie Kurczak Złoty :D

 

Pozdr., i jeszcze raz serdecznie gratuluję. Trzymajmy za Anię kciuki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja szczerze mówiąc trochę się wynudziłem na tym filmiku, poza tym za chiny nie wiem co autorka miała na myśli :)

 

[uWAGA SPOJLER ;)]

 

Jest sobie kura, składa mega jajo i zamiast się nim chwalić to ukrywa je w momencie gdy nadchodzi rzeźnik (a może dzięki temu zostałaby przeniesiona do złotej klatki dla VIPów?), potem próbuje je podrzucić innej kurze, która o dziwo też go nie chce, wreszcie je wyrzuca a gdy to do niej wraca i wykluwa się piskle to się cieszy? aleosohossi? :)

 

[KONIEC SPOJLERA]

 

Podsumowując, historyjka jak dla mnie bardzo naciągana i średnio ciekawa, więc może graficznie wymiata? Muszę przyznać, że początkowy kadr z najazdem kamery na fabrykę pozytywnie mnie nastawił, wyglądało to całkiem profesjonalnie jak na moje amatorskie oko, ale reszta, hmm... no tu już troszkę gorzej. Strasznie plastikowe to wszystko, dodatkowo wspomniany wyżej brak DOFa nie wpłynął najlepiej na końcowy efekt.

 

Tak więc gratuluję ukończenia pierwszego tak poważnego projektu, domyślam się, że to musiało być wielkie wyzwanie, zwłaszcza że sam nie mam siły nawet na "fly-through" a co dopiero na wymyślanie scenariusza, rigging, animację postaci, itp. Jednak mimo podziwu dla wkładu pracy jaki tu włożyłaś (i tego gdakania ;)) nie uważam niestety, żeby film ten zasługiwał na więcej niż 3 gwiazdki, no bo skoro tu miałbym dać 4 czy 5 to dla wielu innych, które są dla mnie mistrzostwem i wielką inspiracją brakło by skali.

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejną, o wiele bardziej dopracowaną technicznie jak i fabularnie animkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakończenia projektu. Pewnie w zamierzeniu było dużo więcej.

Moje odczucia są trochę inne niż większości komentatorów. Animacja jest naprawdę spoko. Jak ktoś kiedyś animował to wie jak ciężko jest zrobić realistyczne ruchy. Albo wychodzi zbyt płynnie albo zby skacze.

Kura wyszła naprawdę dobrze. Wydaje mi się że na skurze jest subsurface scattering.

Co mogłoby być lepsze?

Znaki w pierwszej scenie są trochę płaskie. Scenariusz trochę niedopracowany. Można było tę historię opowiedzieć znacznie krócej i dodać ze 2 - dodatkowych aktorów np. dwie inne kury (złośliwe sąsiadki) i np. latająca mucha albo ćma.

Ktoś zauważył brak DOF. To zapewne wynika z korzystania z motion blur w postprocesie co gryzie się z DOFem w postprocesie. Są metody żeby to ominąć ale czas renderingu znacznie by się wydłużył.

Czekam na następną animację (tylko że do tego czasu mogą mnie zbanować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To zapewne wynika z korzystania z motion blur w postprocesie co gryzie się z DOFem w postprocesie."

Nieszczególnie, czasem tak, i dof się "rozpływa" ale jeśli zetka ma taki sam mblur jak podstawowa kompozycja to z reguły problemów nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej oj długo ten projekt obserwowałem ale w końcu rezultat wyszedł na wierzch bardo fajowo to technicznie powychodziło gratuluje finiszu projektu pozdrawiam Jacek

Edytowane przez J.Wrona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności