Skocz do zawartości

Sintel


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bez wątpienia film jest całkiem niezły. Podoba mi się sama inicjatywa takiego "Otwartego Filmu". Dobra reklama dla oprogramowania, która i tak zdobywa coraz to więcej użytkowników, ale myślę, że takie projekty wiele osób mogą jeszcze bardziej zainteresować samym Blenderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako promocja Blendera film sprawdza się znakomicie, jako krótki metraż sam w sobie niestety historią nie przekonuje. Zwracam jednak uwagę na dobrą jakość materiałów, niezłe oświetlenie i fakt, że całość została wyrenderowana w blenderowym internalu! Ruch postaci wypada moim zdaniem najlepiej w zbliżeniach, pod tym względem Sintel jest dość nierówny (plany ogólne prezentują się, delikatnie mówiąc, tak sobie - przykład 2'40''). Bez wątpienia należą się jednak brawa dla autorów produkcji, w szczególności zaś Ton'a, którego wysiłek w kierunku promocji Blendera jest niesamowity (kolejny projekt - mango - to rozwój trackingu i wykorzystanie Blendera do efektów specjalnych).

 

PS Oczywiście pliki .blend zostaną udostępnione dla całego światka 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słabe?

ola-f znowu xxxxxxx (nie mogę napisać bo regulamin). Zwykle takie narzekania to wychodzą od tych którzy nigdy nie zmierzyli się z problemem zrobienia animowanego filmu w 3D. Filmy Blendera to nie jakaś artystyczna wyżyna, tylko próba skonfrontowania Blendera z realiami wymagań technicznych produkcji - czyli w tym przypadku widać spory nacisk na fizykę. Dzięki temu program jest już "sprawdzony" w produkcji więc inni mogą pójść przetartym szlakiem i realizować swoje wizje, pomysły i zachcianki.

Co do jakości to oświetlenie trochę nie trzyma poziomu, ale to wynik przyzwyczajenia do rozpowszechnionej ostatnio globalnej iluminacji również w animacjach. Shadery skóry też mogłyby być lepsze - teraz wyglądają jak z gry komputerowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnei mookie - dzięki za dodanie tego ostatniego zdania. To też wazne. No właśnie. Nie oceniałbym fabuły tego filmu. Tak jak poprzednie filmy, miał on pokazać możliwości programu. Wiemy, że fabułą ciężko dogodzić wszystkim, jest to niemożliwe.

 

Jednak samo ukończenie projektu, dotrzymanie terminów - duże brawa dla tej społeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie znaczenie ma fakt czy się kiedykolwiek mierzyłem z produkcją krótkometrażówki? Widze slabe oswietlenie, materiały tekstury. wyglada miejscami jak realtime - sam soft oceniam wysoko ale ten zespół niewiele wniósł do promocji w walce o wyższe półki realizacji. Masa rzeczy jest niewykorzystana w goól. Nikt z uwagi na słabo wykonany film nie przesiądzie się do tego programu atym ktorzy szukaja alternatywy wystarczą poprzednie filmiki moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pełen podziwu dla twórców. Blendera próbuję oswoić już chyba piąty raz i jakoś nie mogę się z nim pogodzić. Dlatego wielki szacunek dla wszystkich ludzi, którzy potrafią coś takiego wydziergać. I nie do końca kumam Ola-f Twoją nie chęć do tego filmu. Porównaj to chociaż by do polskiej produkcji Kajko i Kokosz. Niebo a ziemia ale Polacy wzięli za to pieniądze, a tutaj jak dla mnie wspaniały film został zrobiony za free. Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Trochę głupio się ogląda na Youtube. Film lepiej obejrzeć/ściągnąć ze strony projektu.

 

@ola-f:

Nie no jasne. Jak robiłeś długi metraż to tam też te wszystkie problemy występowały. Film ma pokazać, że program pozwala animować postać, puszczać particle, symulować tkaniny i to na tyle wygodnie, że da się zrobić film krótkometrażowy. Oczywiście dla wielu z ekipy to przepustka do pracy przy komercyjnych produkcjach - ale ich motywy są ich motywami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w każdym filmie jest ważna, ale w tym projekcie jak dla mnie nie jest najważniejsza. Nikt nie mówi, że film ten jest lepszy od tych prezentowanych ostatnio, raczej nie, ale ja bardziej skupiam się na całym tym projekcie "Open Movie", który jak dla mnie jest ciekawy. Po raz trzeci udało się doprowadzić projekt do końca. Z efektem końcowym całkiem niezłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest po prostu kiepski. Nawet w porównaniu z poprzednimi "Blederowymi projektami". A o porównaniu z ostatnio pokazywanymi tutaj animacjach to nawet szkoda gadać. Generalnie "Blenderowy świat" chwieje się i zgrzyta. Szkoda byłoby tego programu/projektu i zapału sporej rzeszy ludzi, którzy wykupili kod aby go uwolnić. Ale to wszystko naprawdę kiepsko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie miazga. Łapie za serducho. Takie proste a takie piękne.

Jednak czasami wygląda to jak real-time z gry. Z drugiej strony - według mnie to jest na plusa, bo jednak takie zbyt silne trzymanie się "fizyki światła" ze świata rzeczywistego też raczej nie jest efektowne, a przynajmniej ja mam takie odczucia.

Blender miażdży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam aspekty techniczne ale fabularnie bede spoliowal:

Czy ja przed chwila obejrzalem film o przyjazni miedzy panienka i smokiem i na koncu panienka zabija tego smoka o tak o?!? Przeciez to bylo koszmarne zakonczenie!!! Zupelnie nie pasujace do klimatu basniowo fantastycznego filmu! Uplyw czasu byl fajnym motywem ale na litosc boska kto wymyslil by mordowac zwierzaki na koniec... Bardzo, bardzo zle zakonczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem początek, pierwszą walkę i potem już tylko przeskoczyłem parę razy, żeby zobaczyć co dalej. Duży krok w tył w stosunku do Big Buck Bunny. Tamten film też mi się nie podobał, ale przynajmniej jako-tako wyglądał. Ten wygląda słabo. Po prostu.

Fakt, pokazują że się da, ale to poziom sprzed dobrych kilku lat. Skojarzyło mi się ze starym już stosunkowo filmem Kaena.

Naprawdę słabo, właściwie wszystko kuleje. O fabule się nie wypowiadam bo mi żal 14 minut żeby ją poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudny strasznie, niezbyt ladny. ale jak dla mnie promocja w tym wypadku jest drugorzedna. wazniejsze jest to ze ludzie programujacy blenderka wspolpracuja z tymi ktorzy robia szorta. dzieki temu powstaja fjutcherry nie z d. wziete, tylko rzeczywiscie w produkcji przydatne.

 

jasne ze fajnie by bylo gdyby to jakis ilm robil filmik, no ale co zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac ciesz się ze zyjemy w świecie gdzie mozesz mieć inne zdanie od mojego. Ja widze jakość ktora by się nigdzie nie obroniła. Wspomniana kaena była animacyjnie dużo lepsza choć wizualnie też mocno starta ale to było lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf przesadzasz i to grubo. Shadery siedza jak trzeba w tej konwencji. Ogladnij liste plac i zrozumiesz jaki to krok milowy :D Do tej pory tylko software powstawal w tak rozleglych srodowiskach. Ten projekt to cos nowego na skale swiatowa - czyli jak kilkaset osob, pracujacych niezaleznie nad fragmencikami zlozyc w jedna produkcje :D

 

Film jest niezly, ma swietna muzyke, historyjka banalna i przewidywalna - ale przykuwa uwage i nie nudzi po 15 sekundach.

Oczywiscie porownania do projektow realizowanych przez mniejsze zespoly, z wiekszym talentem ciezko jest tu porownywac - to jest projekt wykonany przez mniej utalentowanych ludzi, za to z wielkim sercem i duzym zapalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie nie przypominam, żeby w naszym kraju powstał film animowany, który byłby lepszy technicznie. Może coś przegapiłem?

Ten film jest też lepszy od poprzednich projektów "blenderowych". Ma jakąś historię, a sceny w jaskini smoka są naprawdę ładne. Wydaje mi się, że tu jest jakiś podwójny standard i niechęć komerchy do Blendera. Może wymagacie jakości jaką daje Pixar (na ogół) od amatorów?

 

Mam podejrzenie, że krytykanci nie obejrzeli filmu tylko podglądneli na Youtubie. To jest tylko 200 MB dla filmiku w 720 - jak już się komuś nie chce ściągnąć za darmo to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie czytałem listy płac, bardzo mozliwe ze taki workflow swietnie wpłynął na sam software. ja przywiązuje awgę od określonych rzeczy ktorych tam zabrakło - przede wszystkim oświetlenia i kadru. to mi wybitnie nie leżało ale ustalmy ze mam prawo miec swoje zdanie. Dla przeciwwagi Blenderem jestem zachwycony od jakiegos miesiąca, tylko nie miałem czasu go włączyć - oglądałem z podziwem pokazowe animacje na youtube - ze film bedzie w moim odbiorze słaby wiedziałem przy trailerze. Z kolei historia mi się podobała, ale to drugorzędne dla samego softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dac77, trolować trzeba umić.

Jeśli to jest Twoje prawdziwe zdanie "ja sobie nie przypominam,w naszym kraju powstał film animowany, który byłby lepszy technicznie", to to już nie jest kwestia gustu, a chyba problem z oczami. Nie chcę brzmieć chamsko, ale to gruby absurd i trudno inaczej to skomentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77: faktycznie trochę przesadziłeś ""ja sobie nie przypominam,w naszym kraju powstał film animowany, który byłby lepszy technicznie" i dopiero to zdanie odbieram jako czystą i zwykłą prowokację do jakiegoś niepotrzebnego flame'a. Do tego - linki, tytuły, nazwiska...

 

Naprawdę ten film stawiasz ponad wszystko co powstało w Polsce :)?

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Taka jest prawda. Polacy robią świetną robotę ale za granicą, w teamie z ludźmi którzy potrafią nimi kierować. Pewnie obraziłem każdego kto kiedykolwiek brał udział w jakiejkolwiek lokalnej produkcji. Zauważ, że nie stwierdzam że "Sintel" to ósmy cud świata - opisałem jego braki i nawet mogę dodać, że miejscami jest mały flicker przy ruchu.

 

Zaznaczam że nie znam żadnych filmików z gier, gdyż bardzo żadko gram w gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie film bardzo się podobał :) Fabuła dla mnie dobra. Lubię fantastykę, smoki, itd. Trochę mnie zdziwiło, że zabiła smoka którego znalazła :) Nie spędziła z nim zbyt dużo czasu, że od razu rzucił się na nią :D

 

Jeszcze raz podkreślę, że film daje radę. (IMO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Taka jest prawda. Polacy robią świetną robotę ale za granicą, w teamie z ludźmi którzy potrafią nimi kierować. Pewnie obraziłem każdego kto kiedykolwiek brał udział w jakiejkolwiek lokalnej produkcji. Zauważ, że nie stwierdzam że "Sintel" to ósmy cud świata - opisałem jego braki i nawet mogę dodać, że miejscami jest mały flicker przy ruchu.

 

Zaznaczam że nie znam żadnych filmików z gier, gdyż bardzo żadko gram w gry.

 

Dlatego wydaje mi się, że chcesz wywołać jakąś dziwną dyskusję. Skoro piszesz, że nie znasz wszystkiego to jak możesz pisać, że jest lepsze niż "jakikolwiek" film? A teraz granice mają znaczenie. Skoro film powstaje w Polsce, ale na zlecenie zagraniczne to nie jest już polski?

 

Pewnie obraziłem każdego kto kiedykolwiek brał udział w jakiejkolwiek lokalnej produkcji.

 

Pewnie nie. Nikt chyba tego serio nie odbierze. Pamiętaj, że uogólnienia często są krzywdzące.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77 się wkurzył, że niektórzy nie potrafili nawet w najmniejszym stopniu docenić wysiłku jaki włożyli ludzie w ten projekt. Dosłownie zjechali filmik, oślepieni niby jego "kosmicznymi wadami". Mnie też to wkurzyło. To jest takie typowe dla Polaków, a mimo wszystko nie mogę się do tego przyzwyczaić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obejrzałem na you tube i na laptopie jak wrócę to ściągnę w lepszej wersji dla porównania .Nie jest to film genialny i chyba nie było jego zamiarem startowanie do oscara .Najbardziej podoba mi się muzyka ...Ale całość jest naprawdę całkiem spójna i o ile nie zawsze miałem chęć oglądać filmików bardziej pro o tyle ten obejrzałem od początku do końca .Blender rośnie w siłę z wersji na wersję .Mam nadzieję ,że niebawem wyjdzie najnowsza wersja .Na razie chcę poduczyć się 3d maxa ale mam wrażenie ,że wrócę do tego softu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grave - a mnie denerwuje, że każda krytyka jest teraz przedstawiana jako "polskie piekiełko".

Docenić wysiłek? Będę brutalny. Wyobraź sobie że 500 kolesi lepi przez rok górę z krowiego łajna. Trzeba do tego pewnie organizacji, zapału, może nawet umiejętności. Ale jakoś nie potrafiłbym docenić takiej pracy. Jeśli zrobią z tego interesującą rzeźbę, wtedy pogadamy.

Nie twierdzę że ten film to kupa, ale dobry nie jest. A twierdzenie że w Polsce nic lepszego nie powstało to nadal absurd. Wystarczy śledzić to forum.

Zwykle lubię flejmy, ale nie chce mi się ciągnąć tego. Zbyt wysoki poziom abstrakcji jak dla mnie. Dziękuję dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki, a mnie wkurza jak ludzie mylą krytykę ze zwykłym zmieszaniem z błotem... Po prostu za ostro, to nie jest praca "śmietnikowa", od której aż oczy szczypią...

Polskie piekiełko jest po prostu nagminne i tyle (tylko z różnym stopniem natężenia i tak naprawdę nieczęsto się na nie zwraca uwagę). Fajnie że komuś się ta produkcja naprawdę podoba.

Nie zrozum mnie źle Luki Luki... Mi też nie przypadł ten film do gustu, ale potrafię dostrzec, że może się ludziom spodobać, że masę pracy i wiedzy jest w to włożone, no że ogólnie jest jakiś potencjał.

Ja już nie wiem, czy ten film jest dla ciebie kupą czy nie, ale jeśli nie, to zasługuje na coś więcej niż tylko błotko.

Nie wiem czy coś lepszego w Polsce powstało w Blenderze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panienka goni przez góry, lasy i pustynie za rotwailerem który być może rozszarpał jej ratlerka. Za klepanie do produkcji takich historyjek powinno się karać.

 

Ludek z krzywa laska idzie posrod filarow i przyrasta.

Katedra.

 

To za takie historyjki powinno sie wieszac idac twoim torem myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że się animacja nie spodobała, ale z drugiej strony jakby była bardzo dobra, to by się sama obroniła ;) Historia to chyba wina scenarzysty ;) Render nigdy nie był dobrą stroną blendera, nody tylko go ratowały.

Jeśli ktoś się jeszcze nie znudził takimi produkcjami to jest inny projekcik: http://tube.freefac.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj, Nie ma porównania. Ja zwyczajnie się nie potrafię empatycznie połączyć z tą dziewoją i jej poczynaniami bo są absurdalne. Poszedł byś za swoim zwierzakiem w taką wyprawę? Chociaż by był najnajukochaniuńszy na ziemi? Zły motyw = zły film. Próba sprzedania tego pomysłu w wersji "na serio" Z łzawymi smoczymi oczkami i wyciągniętą w stronę kamery łapką nie może być udana. Wolę francuskie filmiki o bieganiu, też bez sensu ale bez patosu i udawania że to na poważnie i z przesłaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był wyścig o Oscara, a projekt mający na celu usprawnienie narzędzia. Owszem nie zachwyca, sporo brakuje.

Ale zobaczcie co już dzięki temu mamy, a co jeszcze dojdzie z poszczególnych projektów. Jak wyjdzie stabilny 2.60, to z miłą chęcią mogę zrobić taki "OpenMovie" u nas, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie ogolnie podobalo :) i rozumiem motyw ale moze to dlatego ze mam kota i kiedys sie zgubil. poza tym mogla pewnie lepic garnki albo zbierac kukurydze to poszla. szadery, oswietlenie, komp. psuja ogolny odbior ale reszta jest na dobrym poziomie. dawno nie ogladalem szorta bez przewijania, dobre ujecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się odpisywać na wszystkie posty przeciw filmikowi, ale pragnę przypomnieć kilka rzeczy.

Główny cel tego projektu to był rozwój oprogramowania w danym kierunku, a fabuła, jakość i wartości propagandowe to sprawy drugorzędne dla twórców. Zgadzam się, że jakość wykonania i fabuła nie jest najwyższych lotów, ale trzyma niezły poziom, mimo, że nie było to priorytetem (trzyma dużo wyższy poziom niż spodziewałem się, że będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie bardzo ładnie chociaż zdarzają się słabsze momenty. Czasami też widać, że nie wszystko zagrało tak jak chcieli twórcy, tu dziwnie zachowujący się cloth, tam niestabilny fluid. Szczególnie wyraźnie widać takie niedoróbki w 2048p jednak zwalam winę na software we wczesnej fazie rozwoju. Historia może i banalna ale oglądało się przyjemnie. Wstyd się przyznać ale kiedy kiedy Sintel zdała sobie sprawę, że zabiła Scalesa to łzy mi same napłynęły do oczu. No ale ja jestem raczej takim casualowym widzem i łatwo się wzruszam :P Nie spodziewałem się, że wyjdzie im coś tak fajnego. Jestem szczerze dumny z BF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem, ale od początku mam wrażenie że w porównaniu z wcześniejszymi filmami z Blender Fundation, ten graficznie jest do tyłu.

 

Oglądając, narzuciła mi się myśl... C'mon Scales, Bierz tą (wulgaryzm) Kurę! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności