Skocz do zawartości

LEGALNY messiahStudio5 za $10!


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze ta akcja warta jest newsa na glownej, bo chyba nigdy nie bylo takiej okazji. Zamiast $499 bedzie szansa zakupu licencji za ...$10. Wersja Pro z ceny $1195 spada do marnych $40! Gdzie jest haczyk? Jak to mozliwe? Ma to zwiazek z akcja "Dare to Share" - okreslono pewien pulap zamowien i mozna rezerwowac swoje licencje za tak smieszne sumy. Kiedy zamowien bedzie odpowiednio wiele - calosc dojdzie do skutku. JESLI CALA AKCJA SIE NIE POWIEDZIE PIENIADZE PODLEGAJA OCZYWISCIE REFUNDACJI.

 

Szczegoly:

http://projectmessiah.com/x6/shop.html

 

Nie jestem animatorem ale zarezerwuje sobie kopie. Taki pakiet za "dychacza"? :O

Odpalac te swoje twittery czy tam inne blogi i "spread the word" ;)

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale to jak to jest? Bo wygląda na to, że od razu trzeba zapłacić. A jeśli nie uzbierają odpowiedniej ilości chętnych? To oddadzą mi kasę? Czy będę musiał dopłacić do full wersji pro? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile miałem o tym pisać, fajnie, że wątek pojawił się wcześniej. No cena za soft niesamowicie niska. Brawo za taką promocją. Miejmy na dzieje, ze zbierze sie odp. liczba osób.

 

MariushO: to większa akcja, całkiem niezła reklama. Haczyk jest jeden zdaje się, jeśli nie uzbiera się odp. liczba osób nikt nie dostanie programu w tej cenie (tak jak napisał nezumi w pierwszym poście). Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak to jest? Bo wygląda na to, że od razu trzeba zapłacić. A jeśli nie uzbierają odpowiedniej ilości chętnych? To oddadzą mi kasę? Czy będę musiał dopłacić do full wersji pro? :]

 

pewnie nie ściągną Ci wtedy pieniędzy z karty kredytowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kris_R - wlasnie pojawilo sie oficjalne info - pieniadze podlegaja refundacji w razie niewystarczajacej liczby zgloszen.

 

(dziekuje andy_a za powiadomienie mnie o notce mowiacej o refundacji)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progress bar już zwiększył się dwukrotnie od od poranka:) raczej nie będzie problemów żadnych. Zamówione, zaklepane. Czekać pozostało.:)

BTW i tak zbijają niezłą kapustę na materiałach szkoleniowych, tu 5$ tam 20$ więc to w sumie bardzo niegłupi ruch z ich strony.

BTW2 Messiah współgra natywnie z Modo. Import lxo, export lxo, sdsy, mdd - bajka.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pro zakupiona. Teraz będzie jeszcze większa motywacja, żeby się wgryźć po samo dno :]

Dokładnie uzumaki! A takie combo typu Messiah plus Modo potrafi już nieźle pozamiatać. Szczególnie jak się nie ma siana na legalnego maxa czy inne tego typu kombajny Autodesku.

Edytowane przez Kris_R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że przekręt to nie jest żaden. Za poważna firma i zbyt dużo do stracenia by miała, nie wspominając o reputacji. Też się skusiłem bo nie często takie promocje się widzi na taki soft ! ;-) tzrymam kciuki i pewnie za 2 dni licencja będzie na mailu ;)

 

pozdrawiam

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) fantastycznie. Znam messiaha od wersji 2.5. Naprawdę mogę polecić. Co prawda riggowanie (IK) jest trudniejsze niż w innych programach ale np nie ma problemu z czymś takim jak weights. Pozatym soft jest niesamowicie szybki, teraz obsługa fbx więc już problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pro zakupiona. Teraz będzie jeszcze większa motywacja, żeby się wgryźć po samo dno :]

Dokładnie uzumaki! A takie combo typu Messiah plus Modo potrafi już nieźle pozamiatać. Szczególnie jak się nie ma siana na legalnego maxa czy inne tego typu kombajny Autodesku.

 

:] Ja łączę messiah > max i to już miażdży. Max jest żałosny z animacji. Przynajmniej ja tak sądzę. Uważam że Messiaha można spokojnie na równi postawić z softem typu xsi/maya (w animacji). Zresztą ma wiele nowatorskich rozwiązań i realtime cloth simulation....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy powienienem kupić licencję personal czy business?

Nie prowadzę działalności gospodarczej ale być może będę chciał pracować komercyjnie na tym czymś, więc co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie nad tym zastnawialem, ale mam wrazenie ze bussines to jesli masz zarejstrowana dzialalnosc i chcesz zeby program byl zarejstrowany na biznes a nie na ciebie. Ja jako freelancer wziolem personal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Messiah jest faktycznie szybszy niż programy typu Maya (chodzi mi o odświeżanie animacji w viewporcie)? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym programem? Bo cena jest kusząca...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10$ a nawet i 40$ to rzeczywiscie spora okazja za soft ktory w normalnej cenie jest nawet o 50x drozszy. Ostatnio sam zbieram sie w sobie, zeby zabrac sie za zglebianie tajnikow animacji, wiec mysle ze warto byloby mi miec taki sofcik u siebie zwlaszcza za tak smieszne pieniadze. I tu kieruje moje pytanie do was drodzy uzytkownicy forum. Jako, ze messiha znam tylko z nazwy chcialbym zapytac, co jest takiego fajnego w nim, ze warto go miec oprocz maxa czy inny kombajnow do 3d kiedy chcemy bawic sie w animacje. Troche obczailem na stronce ze ma symulacje ubran i wlosow w realtime, ale co potem ? Co pozniej z nia zrobic ? czy musze to renderowac w messiahu czy moge to pozniej przeniesz do np maxa ? Czy ktos by mi mogl ktos wymienic zalety i przewage messiaha nad np takim maxe czy maya... Serdecznie dziekuje za wszelkie rzeczowe odpowiedzi i z gory przepraszam za moja ignorancje :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma symulacje ubran i wlosow w realtime, ale co potem ? Co pozniej z nia zrobic ? czy musze to renderowac w messiahu czy moge to pozniej przeniesz do np maxa ?

Sądzę, że ubrania (czyli geometrię) zasymulowane przeniesiesz bez problemu, czy to przy użyciu pointcache czy sekwencji obj, bo z całą pewnością symulację da się wypalić do transformacji vertexów.

Gorzej z włosami bo to zapewne natywny system i nie sądzę, żeby dało się exportować coś takiego.

Ale jest fbx, więc przeniesiesz kamere, czyli cześć renderujesz w maxie a część w messiashu (włosy na przykład właśnie).

 

tez sie nad tym zastnawialem, ale mam wrazenie ze bussines to jesli masz zarejstrowana dzialalnosc i chcesz zeby program byl zarejstrowany na biznes a nie na ciebie. Ja jako freelancer wziolem personal.

 

No właśnie tak myślałem, a jak sobie zarejestruje działalność to nie będę mógł już korzystać z tej licencji personal czy jak to jest?

 

W zasadzie chyba bym mógł, bo wówczas korzystam z niej jako ja-osoba, a nie jako ja-firma. Tylko mój pracownik już by pewnie nie mógł?

 

Eh, tak czy inaczej, zdecyduje się od razu na pro za czterdziestaka, jak szaleć to szaleć, pakiet wydaje się fajny. Jeszcze się z tym prześpię jednak.

 

 

Może się wypowie ktoś, kto z tego korzystał w miarę profesjonalnie??

Jak się pracuje i do czego się nadaje lub nie nadaje?

 

 

..

Edytowane przez Levus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkos- własnie rozmawiałem z Krisem nt. temat i podziele sie naszymi wnioskami - export pomiedzy programami : mozesz importowac z innych softow w formacie fbx jeśli obiekt jest na kościach.. albo przez point kesza (ale trzeba zainstalawac Poin Oven) natomiast włosy z dynamiką musisz renderowac w Messiahu - ale z tym nie ma problemu bo widze ze ma wszystko co trzeba do renderingu - mocna rzecz, nawet chyba ma DeepShadow Mapy. Natomiast takich włosów nie przerzucisz do maxa niestety :/ Jeżeli zajmujesz sie animacją to sie nawet nie zastanawiaj bo nic tańszego nie kupisz IMO.

Edytowane przez jaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus - dzieki

jaras - dzieki, w tym wlasnie rzecz, ze na razie przymierzam sie do nauki animacji, ale ciezko ostatnio u mnie z czasem. Generalnie wiem ze jak dupny bedzie ze mnie animator to i najlepszy soft za mnie tego sam nie zrobi, ale jesli mialby mi ultawic sprawe zwlaszcza za takie smieszne pieniadze, to dlaczego nie, chetnie zakupie, tylko wlasnie chcialbym wiedziec jaka przewage w tej dziedzinie ma jeszcze messiah (poza dynamiczna symulacja ubran i wlosow) nad innymi pakietami.

Moze kolega bellarus by napisal pare slow skoro twierdzi, ze max jest zalosny w animacji, moze moglby napisac pare zdan, co takiego go urzeklo go w messiahu, czego brakowalo mu w maxie a co jest w messiahu, ze posunal sie do takiego stwierdzenia ?

 

Pozdrawiam i rep dla was panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybek - ten soft jest dużo szybszy niż Maya w animacji postaci. Nie ma co go porównywać z Motion Builderem co do szybkości na viewportach ale obym się mylił ;)

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy, gorszy, szybszy, wolniejszy.. bez kitu! :D Widziałem sporo różnych animacji. Wykonywanzch w przeróżnych programach. Można wybitnie animować w maxie. Kosmicznie wręcz w Mayi. W XSI oszołamiająco. W Blenderze wypaśnie. W Messiahu też się da całkiem nieźle. Nie zapominajcie, że to tylko narzędzie. Serio. Co jest w nim fajne, to jedynie to, że jest to program wyspecjalizowany. Tak jak Mudbox jest głównie do sculptu i nie da się w nim zrobić klasycznego polymodelingu, tak samo Messiah jest do animacji i też się w nim nie da modelować. Wyspecjalizowane programy skupione na jakiejś dziedzinie mają to do siebie, że fokusują użytkownika na danym aspekcie produkcji 3d. Jak pracujesz w Mudboxie, to skupiasz się na bryle. A jak pracujesz w Messiahu to skupiasz się na animacji. Nie znalazłem w nim ani jednej rzeczy, której nie dałoby się zrobić w Mayi czy XSI. To tylko kwestia szybkości i wygody pracy. Wszystko jest pod ręką po prostu.

Podrzucam na zachętę stare demo Character TD wykonane w Messiahu (2005 rok).

http://www.projectmessiah.com/x6/vids/gallery/DemoReel_Marek_Schneider_2005.mov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba właśnie padł im serwer ;) ale się nie dziwie taka promocja to rodem z konsol - "Zabijcie 35 milionów stworów całym community, a odblokujecie mapki". Tutaj podobnie - "babciu kupiłem już 4 licencje !! Jeśli mnie kochasz musisz założyć konto na PayPalu i pożyczyć mi 40$ !! Wspomóż grafików !!" :D Jestem ciekaw ile licencji w sumie muszą kupić ludzie żeby zrobić progressbar na 100%. Chyba że on na randomie się przesuwa, a ilość licencji nie nie jest określona :P kto ich wie...

No nic dorzuciłem się chłopaki, kupiłem dwie licencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

najważniejsze, że się o nim mówi... i o to chodziło :-)

 

ps. a ja się wyłamałem, bo nie jestem animatorem, za co przepraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden punkcik na progres barze ode mnie :)

Wobec takich promocji nie można przejść obojętnie :)

 

Holercia... nie mam firmy a wziąłem na business to dostane licencje czy nie? Bo program chciałem wykorzystać ale jako fuchy po pracy. Firmę chce założyć w przyszłości.

Chyba to skopałem ..... :|

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś dokumentacje licencji. Wie ktoś o co dokładnie tam chodzi.

 

http://www.eggswhyzed.com/messiah_docs/

 

Punkt >>> 4. Termination

This License is effective until terminated. This License will terminate immediately without notice from pmG or judicial resolution if you fail to comply with any provision of this License. Upon such termination you must destroy the Software, all accompanying written materials and all copies thereof. You may also terminate this License at any time by destroying the Software, all accompanying written materials and all copies thereof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayamak, ten punkt mówi między innymi o tym, że jeżeli nie wywiążesz się z jakiegoś punktu licencji jest ona zrywana natychmiast bez jakiegokolwiek dochodzenia oraz powiadomienia.

 

W takim wypadku musisz usunąć soft i wszystkie dokumenty z nim zawarte.

 

Cały punkt odnosi się chyba do pojęcia "Wygaśnięcie umowy", wyjaśniając okoliczności w jakich może wystąpić ten "fenomen".

 

Średnio się w tym wszystkim orientuje, ale taka wygląda moja interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy powienienem kupić licencję personal czy business?

Nie prowadzę działalności gospodarczej ale być może będę chciał pracować komercyjnie na tym czymś, więc co?

 

A w jakiś sposób niby sprawdzą czy masz firmę czy jej nie masz? Jeśli podajesz dane firmy no to licencja jest na firmę, a jeśli dane własne to na Ciebie. Zresztą zwykle przecież nie wymaga się danych jak kupujesz coś do użytku prywatnego. Dopiero jak chcesz zarejestrować produkt to wtedy podajesz czy to firma czy osoba prywatna.

A czy na tym zarabiasz czy nie to już przeciez Twoja sprawa. Podejrzewam, że to jest jedynie dla marketingowego rozeznania. Aczkolwiek mogę się zawsze mylić.

 

Wie ktoś o co dokładnie tam chodzi.

Punkt >>> 4. Termination

This License is effective until terminated. This License will terminate immediately without notice from pmG or judicial resolution if you fail to comply with any provision of this License. Upon such termination you must destroy the Software, all accompanying written materials and all copies thereof. You may also terminate this License at any time by destroying the Software, all accompanying written materials and all copies thereof.

Zasadniczo jak we wszystkich innych licencjach. Powyżej akurat napisali, że licencja jest ważna aż do wygaśnięcia. a wygaśnie wtedy, kiedy nie spełnisz warunków umowy. W takim wypadku musisz zniszczyć program, wszystkie jego nośniki, materiały na nim stworzone i ich kopie. I możesz również spowodować jej wygaśnięcie w jakimkolwiek czasie, gdy zniszczyć oprogramowanie, wszystkie materiały stworzone oraz ich kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Messiah jest faktycznie szybszy niż programy typu Maya (chodzi mi o odświeżanie animacji w viewporcie)? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym programem? Bo cena jest kusząca...:)

 

wg mnie tak. na zwykłym lapie sprzed 2 lat da się robic takie animacje jakie maya i inne przy tych ustawieniach nie pociągnie bezproblemowo bo za słaby sprzęt po prostu.. wg mnie żeby mocno go zwiesić to trzeba zimportować naprawdę ciężki obiekt ale przecież na takich się nie animuje. Wiec spokojnie 25fps działa zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o tym programie ale szczerze mowiac nie znam nikogo kto by go uzywal. Na pewno jest sporo uzytkownikow, nie mowie ze ich nie ma. Z mojego punktu widzenia to wyglada tak ze ok wydam 40 dolarow na ten program.. luzik.. ale czy go kiedykolwiek uzyje.. musialbym sprzedzic dlugie miesiace zeby sie go nauczyc do poziomu uzywalnosci maxa czy majki. Faktem jest ze duzo jest tam mysli programistycznej i artystycznej za bardzo mala cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzak "slyszalem o tym programie ale szczerze mowiac nie znam nikogo kto by go uzywal."

 

Zawsze możesz spytać Grześka Jonkajtysa lub ekipy z Computer Cafe. Z tego co wiem "Fallen Art" był animowany przy użyciu tego softu w niektórych momentach chyba właśnie przez Grześka ale mogę się mylić ... ;_)

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszło zamówienie na dwie licencje. Keep going.

IMHO promocja nie jest obliczona na konkretną liczbę egzemplarzy. Każdy dostanie swoje licencje. Byłoby fatalnym ruchem dla firmy gdyby po tygodniu ogłosili, że zabrakło iluś tam chętnych i wszyscy pozostali mają się obejść smakiem.

A tak, jest pasek, są emocje.

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kwota nie jest zaporowa to też sobie zamówiłem jedną sztukę..a co;) Jedynie dwie rzeczy mi się nie podobają: nigdzie nie napisali, ile ma być tych kopii, by po takiej cenie poszło i nigdzie tez nie napisali ile ta akcja ma trwać.

Mam nadzieję, że firma nie zrobiła sobie darmowego kredytowania;) W ostateczności na plus wyjdzie to, że założyłem sobie konto na paypal:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności