Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ładnie, naprawdę wygląda super swrsc

 

Odemnie tylko kilka detali:

Lampa sufitowa nadstołem dziwnie przy suficie wygląda, jakby lewitowała

Przydałoby się książki z lewej strony przesunąć do kadru troszeczkę żeby takie ucięte nie były

metal stolika wyszedł niebieski, tak samo sofy, za bardzo niebieski

w tle na schodach to niebieskie to jest okno? lustro? obraz? mocna tinta niebieska am jest więc chyba okno, dziwną ekspozycje ma, nie da się go jednoznacznie określić co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wrzucam render nad ktorym dzisiaj siedzialem, i myslalem jak to zrobic zeby chociaz troche przypominal nowe renderki visiona3d, ktory znowu pokazal ze malo umiem :P autko od evermotion a tlo i hdrka od myHDRI. Co sadzicie, co jest zle i niedobrze?

 

7bj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cień zbyt jasny. pod autem spoko, ale ogólnie, powinien być znacznie ciemniejszy. sama bryka chyba za to niedoświetlona. plasti ma rację z odbiciami. do tego wygląda jakby zbaczał z pasa ruchu, nie jest równolegle ustawiony do linii ciągłej. szyby nie przypominają szkła, brakuje na nich wyraźnych refleksów. po za tymi drobiazgami, bardzo ładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W wolnych chwilach staram się poznawać Corona renderer, kilka pierwszych test renderów poniżej:

...

 

pierwszy i trzeci bardzo fajne. to sa czyste rendery czy jest tam jakies postpro?

mozesz napisac jakie czasy i na jakim sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i trzeci bardzo fajne. to sa czyste rendery czy jest tam jakies postpro?

mozesz napisac jakie czasy i na jakim sprzecie.

Dzięki! Jedyne postpro jakie było to zmniejszanie i wyostrzenie a także wklejanie tła w oknie w 2 renderze.

Czasy średnio po 40min do godziny na render. Sprzęt to podkrecony i7 4.9ghz i 32gb ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba@ wszystko miodzio, mam tylko wrażenie, że ten deszcz wyszedł 'słabo' wygląda trochę jakbyś nałożył szraf w fotoszopie, nie mówię, że to źle ale ja bym jeszcze pokombinował nad tym. No i chyba też bezchmurne niebo trochę nie pasuje do klimatu deszczowego, to tyle co mógłbym się przyczepić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kellyq te lwy pod taboretem to polymodeling ? ile ci sie zeszlo ? poka siate :D

 

09121986 troszeczke roznia sie te twoje lodki od oryginalu ale to szczegol... Wszystko jakies takie blyszczaco-plastikowe, za to render bardzo mi sie podoba, ladne swiatelko, klimatyczny:) No i aberacja taka ze nie wiedzialem czy mam zakladac anaglify bo zaczales sie zastanawiac czy to moze 3d w 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawelkos - nie miało wyjść tak samo jak oryginale :) błyszcząco plastikowe fakt , chciałem się spróbować z taką produkcją żeby było bajkowo ale z abberacja przesadziłem :D mam tak że często za mocno zajeżdżam przy postprodukcji ale cały czas staram się oduczyć tego procederu :D

Pełny post tutaj - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=89914

Dzięki za koment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionix, a bez włączonych spotów nie wyglądałoby ciekawiej? Ten cień wazy po lewej na początku trochę mnie zmieszał :)

 

Od siebie daję mały test chromu na moim robo-zegarze :) Planuję zwiększyć refl., bo na razie wygląda to na stal.

 

sxpk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, po chyba 4 latach nieobecności wracam do 3D, i na początek żeby w ogóle cokolwiek sobie przypomnieć stworzylem taki renderek. Pozdrawiam i witam ponownie :)

 

MicInc - to jakiś szczegół większego interiora? Ładnie się prezentuje.

 

qOsU8Dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix - można by na moje oko troche solidniejsze cienie na dywanie zrobić żeby meble bardziej "solidnie" stały. I trochę dziwnie wygląda jak odbicia, na przykład na szafce po prawej, ciągną się takie same przez czarny materiał i szkło szyby (chyba można trochę reflection odpuscic na szybach).

 

Co do Kindla to faktycznie go trochę poszarpało, odpaliłem jeszcze PSa żeby coś zaradzić i chyba troszkę lepiej wyglada teraz (http://i.imgur.com/nprl52g.jpg). Światło bardzo proste, jeden vray light z prawej i jeden u góry skierowany pod kątem w stronę "sufitu" żeby ładnie doświetlał odbiciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności